Skocz do zawartości
Payti

Niemożliwe czy możliwe ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie mam niemożliwe zdanie do zrealizowania.

Mianowicie jest sobie 'buda' Sharkoon Rebel 9 uposażona w 2 HDD + BD-RE + panel Aerocool Modern-V z przodu i 1x120mm.

Buda jak narazie niestety takowa musi pozostać bo stoi w takim miejscu i ekspozycji, że inna nie zmieści się.

 

Do takiej budy 'muszę' włożyć WC dla CPU, 2 x GPU 5870, mostków na płytce od Gigabytea UD-X58A-UD7 (tu

można będzie wykorzystać oryginalne chłodzenie i bloczki) no i tyle.

 

Na początku wogóle wydawało się nie do zrealizowania, zaś tak sobie myślę że może złożyć coś takiego:

- na bocznej ściance chłodniczkę 2x120 (tylko tam się zmieści jak zdejmie się chłodzenie z CPU) cienką

np. Black Water Advanced 122 rev. 3.0 i do tego cztery cienkie wiatraczki Scythe Slip Stream Slim 12mm, 120mm 2000rpm

SY1212SL12H - całość grubości 54 mm i do tego dłuższe węże aby można boczek zdjąć i połozyć

- na CPU i7 1366 bloczek Swiftech Apogee XT

- na 2 x GPU 5870 dwa bloczki EK Water Blocks EK-FC 5870 CF - Acetal Nickel

- na NB i SB orginalne chłodzenie WC co jest na mobo

- pompka Swiftech MCP355 12V (Laing DDC 1T + )

- rezerwuar EK Water Blocks Multioption RES 150 rev 2.0

- płyn Feser One 1L UV Blue

- ze 2m wężyka, złączki, końcówki, złączki do bloczków CF

 

Jak myślicie wydoli takie coś dla założeń stabilności ale nie wykręcania sprzętu na max - powiedzmy dla CPU 4,2Ghz, GPU 5870 1000/1300, w miarę cisza i niskie temperaturki ?

Zasiłka w budzie to 1200W Pro P8 BeeQuiet.

 

Proszę o porady czy ktoś podobny projekt realizował i ma on sens oraz jest wogóle możliwy do zrealizowania ...

 

Kwestie finansowe na ten moment pomijamy.

 

Dzięki za każde info.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, albo nie masz pojęcia o budowaniu układów LC i zasady jego działania, może to być prowokacja lub ciekawy żart :D

 

Szczególnie chłodnica 2x120 BWA czyli 30mm grubości na 5 bloków z czego zapewne 2 będą typu FC na gpu :) Będzie ekstremalnie ciężko :)

 

Powodzenia życzę :D

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wywal panel, chlodnice 2x120 na front jakas tc/f1, jak juz chcesz chlodnice na bok to i tam daj i jeszcze na tyl dopakuj 1x120. przy takim sprzecie gotowalo by Ci sie w ukladzie na stocku a co dopiero po oc ktorym zapodales :wink:

 

no i oczywiscie top do pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie jest to prowokacja ani żart ;) Poprostu extremalny układ do zrobienaia. OK na tył mówisz jeszcze 1x120 + dwa wiatraczki powinny wleźć ;)

 

Coś takiego:

- 1 x 120mm 47 mm EK Water Blocks CoolStream RAD XT 120

- do tego 2 x wiatraczek Scythe Slip Stream Slim 12mm, 120mm 2000rpm SY1212SL12H - całość grubości 71 mm

 

Co do 2 x 120 to myślę, że jeszcze by wlazło:

- 2x120 np. EK Water Blocks CoolStream RAD XT 240 i do tego dwa cienkie wiatraczki Scythe Slip Stream Slim 12mm, 120mm 2000rpm

SY1212SL12H - całość grubości 59 mm

 

I mówicie, że powinno wydolić ? Co będzie lepsze ?

 

 

Mówisz, że TOP do pompki? Rezerwuar nie wydoli ? Rozumiem, że np. taki TOP --> http://www.watercoolinguk.co.uk/catalog/popup_image.php?pID=619&image=0

 

W grę może wchodziła by też zmiana budy na Sharkoon Rebel 12 ale to muszę pomierzyć czy na wysokość wlezie ;( obawiam, się że może być problem ...

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że buda mała. Ale niestety większa nie wlezie w to miejsce ;( także rebel 12 odpada ... ;(

 

Także extremalne wyzwanie ;) Jak myślicie ma to możliwość poprawnego funkcjonowania? Dla praktyków w jakich zakresach będą oscylować temperatury?

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzyc tego : Cooling.pl : Swiftech Radbox MCB120 Black rev.2 [sWT009] - 74.90PLN i z tylu poza obudowa zamontowac jakas chlodnice na 3 wentyle o grubosci min 45 i powinno byc ok.

 

Albo mozesz po prostu wyprowadzic weze z obudowy i kable do fan'ow i gdzies za kompem umiescic chlodnice, np. taka na 4 wentyle i sporej grubosci.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz uzyc tego : Cooling.pl : Swiftech Radbox MCB120 Black rev.2 [sWT009] - 74.90PLN i z tylu poza obudowa zamontowac jakas chlodnice na 3 wentyle o grubosci min 45 i powinno byc ok.

 

Albo mozesz po prostu wyprowadzic weze z obudowy i kable do fan'ow i gdzies za kompem umiescic chlodnice, np. taka na 4 wentyle i sporej grubosci.

 

Do tego zestawu musiałby miec conajmniej 2 takie chłodnice :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ze Swifem ok jednak taki patent można zrobić poprzez rozmontowanie wentylatora 120mm, czyli mamy taki jakby shroud, a węże poprowadzić przez pozbycie się jednego więcej śledzia (zaślepki) z obudowy, kwestia grubości węży ale to i nie problem montując redukcje w miejscu śledzia :)

 

Dość teorii, w praktyce szukaj używek :) Ostatnio można natknąć się na TC PA 120.3 to już jest pomysł, ewentualnie jak kolega wyżej Phobya 120.3 lub 120.4 i poza budę do tego 6 lub 8 slipstream'ów od Scythe i działasz wtedy ma to sens. Działaj chłopie, działaj :)

 

Pozdrawiam, Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x Tc pa 120.2 albo 2x phobye 2x120 , jeden w zatokach drugi na podłodze bądz na górze. Pompa laing ddc ale bardziej d5 i będziesz miał chłodno i cicho. Mój układ działał na BWA3x120+BWA2x120+BWA1x120 i temp na grafice max 50stopni i proc 60stopni. Wszystko zmieściłem w CM centruion 590 czyli buda tych samych rozmiarów(co prawda pochlastana). I według mnie wywalanie chłodnic za budę jest conajmniej "wieśniackie"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo czyli mowicie, że albo 2x120 TC PA albo 2.120 od Phobye zmiescić w środku i będzie ładnie z tempami, albo wężyki na zewnatrz budy i zrobić mocowanie z tyłu obudowy dla 3x120 60mm - ten pomysł też mi sie podoba bo toby wogóle mi w zasadzie nie przeszkadzało w tym miejscu co stoi komp, a byłby przenośny w razie potrzeby bo tak muszę mieć.

 

Pięknie koledzy coraz fajniej z koncepcjami, aż miło się chce zabierać za takową zabawę w LC ;)

 

@0M3N a masz może gdzieś fotke jak to upchałeś wówczas ?

 

Jak jeszcze uda się wymyśleć Wam jakieś sugestie bardzo chetnie skorzystam. Za każdą radę, pomysł jestem wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik gregor666 bodaj (przepraszam za ewentualne przekręcenie nicku) ma świetnie rozplanowany układ z bodaj dwiema chłodnicami BWA 120.3 :) na dystansujących śrubach na boku budy :) Sam projekt i pomysły jego, zajebiste :)

 

Mam nadzieję, że autor nie pogniewa się, dla mnie Jego LC jest Mistrzostwem w Galerii LC - http://forum.purepc.pl/Galeria-WC-f92/Lc-By-666-t253828.html&st=90

z prostego powodu, układ, na który stać większość użytkowników, wykonanie, pomysły i zagospodarowanie miejsca :)

 

Mam nadzieję, że w moim CMCS uda mi się maksymalnie wykorzystać miejsce.

 

Pozdrawiam, Androctonus

Edytowane przez Androctonus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo czyli mowicie, że albo 2x120 TC PA albo 2.120 od Phobye zmiescić w środku i będzie ładnie z tempami, albo wężyki na zewnatrz budy i zrobić mocowanie z tyłu obudowy dla 3x120 60mm - ten pomysł też mi sie podoba bo toby wogóle mi w zasadzie nie przeszkadzało w tym miejscu co stoi komp, a byłby przenośny w razie potrzeby bo tak muszę mieć.

 

Pięknie koledzy coraz fajniej z koncepcjami, aż miło się chce zabierać za takową zabawę w LC ;)

 

@0M3N a masz może gdzieś fotke jak to upchałeś wówczas ?

 

Jak jeszcze uda się wymyśleć Wam jakieś sugestie bardzo chetnie skorzystam. Za każdą radę, pomysł jestem wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

 

Mój pierwszy build[Alpha] ze wszystkim w środku(czyli to co pisałem)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

 

Obecny/przejściowy build[beta] zmieniłem układ węży i chłodnic, zmieniłem z bwa 2x120 na Ek coolstream 2x120

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Co do temperatur wszystko jest opisany w TYM temacie,dodam że ek coolstream zmniejszył tempy o ok. 3-5 stopni.

Jak w końcu dostane następną budę czyli Stackera będzie zamontowany thermochill 120.3 + ek coolstream 2x120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązania są bardzo fajne, dzięki za fotki. No ja sobie tak myślę, że zdecyduję się na TC PA 120.3 lub Phobya 3x120 60mm i do tego 6 x Scythe Slip 120 2000RPM (regulowane z panela) z tyłu budy montowane z chłodnicą boczkiem, także przelot powietrza za obudową od prawej do lewej przez chłodnicę. Jak myślicie wydoli do takowego konfiga jak w pierwszym poście ?

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teori phobya 3x120 czy też TC pa 120.3 ma taką samą wydajność jak Bwa 3x120 + bwa 2x120 + bwa 1x120. Więc powinno wydoić (watowo Twój konfig i mój są zbliżone). U mnie w stresie jest około 60stopni na cpu 30stopni mobo i po 45 stopni na rdzeniach grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wsparcie i info @Androctonus oraz pozostali koledzy, którzy się wypowiadali. Złożę to napewno. Jakiś czas to potrwa bo teraz lato, urlopki itp. ale dojdzie do skutku a i wiem co szukać już i kompletować ;) Powiedz mi jeszcze czy lepiej rozglądać się za Laing DDC 1T + czy Laing D5 jednak?

 

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie mi jeszcze czy lepiej do takiego układu użyć wężyków i złączek 8/10 mm G1.4" czy grubszych 10/13 mm G1/4"?

Mają sens grubsze wężyki przy GPU i mostku do SLI stałym np. Złączka SLI G1/4" - 2 Sloty :: ..:: Angela.pl ::.. choć nie wiem ile ma średnica tej tulei stalowej w środku w tej złączce SLI ...

 

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym na Twoim miejscu brał 10/13. Sam mam takie, są dość elastyczne, a dają przy tym ok 50% większą powierzchnię przekroju wewn. niż 8/10, co Ci się przyda przy rozbudowanym układzie. Poza tym, z pompek, wziąłbym D5. Na niższych biegach będzie wciąż wydajna, a powinna być i cichsza niż DDC+.

 

Co do ułożenia elementów w budzie, może zrób skrzyneczkę o wysokości 13cm, w którą wstawisz 2 chłodnice, pompkę i rez i postawisz ją pod budą (wymiarami dopasuj do budy). Będziesz mógł ją wtedy też dobrze wyciszyć, jak obłożysz ścianki porządną matą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz koniecznie węże 10/13, bo raz że są najbardziej popularne przez co jest duży wybór, a dwa - średnica wewnętrzna węża jest bardzo zbliżona do średnicy gwintu 1/4" dzięki czemu nie ma znaczącego tłumienia przepływu. Najtańszy wąż 10/13 jaki znalazłem kosztuje 4,95pln/metr! ew. załamaniom przy ciasnych łukach można zapobiec na wiele sposobów. Jeżeli nie zależy Ci zbytnio na wyglądzie to nawet kupujesz w elektrycznym peszel 16-tkę i wciskasz w środek wąż. Peszel nie dopuści do załamania węża, a łuki można tym zrobić tak samo ciasne jak najlepszym i najdroższym wężem do WC.

Edytowane przez Szopler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy powiedzcie czy pod taki układ na CPU i 2x GPU lepiej zastosować pastę ARCTIC SILVER 5 i czy co jakiś czas ją będzie trzeba zmieniać czy jednak ARCTIC CERAMIQUE bez wymiany. Czy jednak np. za rok będzie trzeba każdą z tych past zmienić ?

 

pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...