Skocz do zawartości
Puffy

Athlon 1500+@1800+ i co dalej...?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam już krętniętego procka A1500+ na 1800+ napiecie z 1.75 vcore na 1.85v i chodzi stabilnie ale czy pójdzie wyżej nie wyrządzając szkody mojej biednej Baracudzie IV 40GB.FSB mam już na 150Mhz temperaturka przy stresie nawet 51C a tak 45 góra.Jaką temperature zniesie proc i jakie taktowanie PCI żeby baracuda nie wyciągneła kopyt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci szkoda dysku to wyciagnij z kieszeni i wluz na sam dol kompa. Najlepiaj jak masz tam jeezcze wentylator jak ja to juz wogole prawie dysk sie nie grzeje. A co do procka to na starych Palomino takie temp to prawie norma. Niby procki wytrzymuja do 75-90 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puffy w podpisie zapomniales napisac jakie masz mobo :) a to wazne bo jak masz mobo na kt333 albo kt400 to przy fsb 166 wlacza ci sie dzielnik 1/5 i wtedy nic ci nie cierpi :D

 

Vadeere dlaczego dales az tak wysoki mnoznik a nie fsb synchro 166/166 w ten sposob tracisz dodatkowy power :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym ze nie wiem czy pojdzie. jakie mam na to szanse?? Mam DLT3C z 9 tygodnia.

oj chlopie a czy tak trudno to sprawdzic przeciez niczym to nie grozi :) (co najwyzej clear cmos) moim zdaniem pojdzie na lajcie :) jesli teraz smiga tak wysoko po prostu sprawdz, ilez to roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka plyta ,jak na kt333/400 to mnoznik 1/5 dla pci wlacza sie zazwyczaj przy 150-155 MHz fsb

jezeli plyta bez 1/5 to Barakuda jest kiepucha i na pci40 to juz szczyt dla niej ,czyli fsb160

 

napisz konkretnie jaka masz plyte,to moze sie cos poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka plyta ,jak na kt333/400 to mnoznik 1/5 dla pci wlacza sie zazwyczaj przy 150-155 MHz fsb

jezeli plyta bez 1/5 to Barakuda jest kiepucha i na pci40 to juz szczyt dla niej ,czyli fsb160

 

napisz konkretnie jaka masz plyte,to moze sie cos poradzi

no tak tylko przy trybie synchro fsb 155 to troche malo dla memorkow (333)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka plyta ,jak na kt333/400 to mnoznik 1/5 dla pci wlacza sie zazwyczaj przy 150-155 MHz fsb

jezeli plyta bez 1/5 to Barakuda jest kiepucha i na pci40 to juz szczyt dla niej ,czyli fsb160

 

napisz konkretnie jaka masz plyte,to moze sie cos poradzi

no tak tylko przy trybie synchro fsb 155 to troche malo dla memorkow (333)

zgadza sie,ale teraz i tak ma 150MHz ,wiec mniej

kazdy MHz wiecej to tez wiecej dla pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka plyta ,jak na kt333/400 to mnoznik 1/5 dla pci wlacza sie zazwyczaj przy 150-155 MHz fsb

jezeli plyta bez 1/5 to Barakuda jest kiepucha i na pci40 to juz szczyt dla niej ,czyli fsb160

 

napisz konkretnie jaka masz plyte,to moze sie cos poradzi

no tak tylko przy trybie synchro fsb 155 to troche malo dla memorkow (333)

zgadza sie,ale teraz i tak ma 150MHz ,wiec mniej

kazdy MHz wiecej to tez wiecej dla pamieci

tylko nie wiadomo ile mhz ma ustawione dla pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka plyta ,jak na kt333/400 to mnoznik 1/5 dla pci wlacza sie zazwyczaj przy 150-155 MHz fsb

jezeli plyta bez 1/5 to Barakuda jest kiepucha i na pci40 to juz szczyt dla niej ,czyli fsb160

 

napisz konkretnie jaka masz plyte,to moze sie cos poradzi

no tak tylko przy trybie synchro fsb 155 to troche malo dla memorkow (333)

zgadza sie,ale teraz i tak ma 150MHz ,wiec mniej

kazdy MHz wiecej to tez wiecej dla pamieci

tylko nie wiadomo ile mhz ma ustawione dla pamieci

moge sie zalozyc ze 150 ,spojz na jego podpis

no chyba ze ma wyjatkowo kiepskie pamieci ,to wtedy 112MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam MSI MS 6380 na Via.Zakres fsb od 100 do 160mhz ale niestety napiecie tylko vcore do 1.85.A propo jakie napiecie na pamieci dać bo mam w biosku mozliwosc krętnięcia voltarza na pamieciach.A co do pamieci to raczej nie sa to cuda Wilk Elektronik:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary ,od Wilka to ja mialem najlepsze pamieci

nie wiem ile tam mozesz dac,ale ze to msi to pewnie tylko 2.7v

mozesz wrzucic spokojnie nawet 2.9v

 

co do plyty to nie napisales na jakim VIA,a te oznaczenia msi to poprostu kocham

podejzewam ze masz kt266 lub kt266a

szyny mozesz wyzej nie podciagnac,ale proboj,poza wartosc bezpieczna i tak nie wyjdziesz (max 160)

jak bys chcial wiecej o/c to musisz mnoznikiem sie zajac,ale to jest troche zachodu i mysle ze dla tych paru MHz nie warto

ale to twoj wybor

(chyba ze chcesz ostrego o/c ,czyli vmod plyty,odblokowanie mnoznika i WC)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...