Skocz do zawartości
ODOO

Zasilacz pod GTX 295

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem ostatnio GTX 295 i mam problem.

Podczas włączania gier ekran robi się czarny i albo zwiecha, albo

słychać dźwięki z gry a ekran jak był tak jest czarny,czasami uda

się wrócić do windowsa(samoistnych resetów brak).

 

Od początku myślałem że to zasilacz nie wyrabia i ustawiłem procesor

na 1600MHz i zmniejszyłem taktowania karty (300/400) ale dalej to samo.

Próbowałem najnowszych sterowników oraz 196.21 ale efekt ten sam.

 

Po wyłączeniu SLI w panelu nvidii, wszystko chodzi OK.

parametry aktualnego zasilacza:

post-14705-127197207019_thumb.jpg

 

Co byście polecili pod ten sprzęt w cenie 400 max 500 zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz co posiadasz spokojnie powinien dawac rade. A tym bardziej ze po zmniejszeniu takowan dalej dzialo sie to samo wiec to raczej nie jego wina.

Skoro twierdzisz ze po wylaczeniu sli wszystko dziala , to mozliwe ze drugi procek jest uszkodzony , badz cos innego zwiazanego z drugim gpu.

A jak juz bys chcial zasilacz zmienic to na :

Be Quiet! E7 600W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław albo jak chcesz to mozesz nawet kupic 700W pod 500 pln podchodzi.

Corsair CMPSU-650HXEU • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław

Fractal Design NEWTON R2 650W • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław jest on w polecanych zestawach , ale osobiscie nigdy nie mialem z nim doczynienia ani z zadnym zasilaczem od nich , wiec to jako ciekawostka . Chodz wedluch tabliczki znamionowej wyglada dobrze i ma duzo kabli. Moze juz ktos go mial to moze sie wypowie lepiej o nim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje.

 

Jutro sprawdzę kartę na sprzęcie kumpla (e2140 niepodkręcony) z moim zasilaczem i zobaczę co się będzie działo, jak dalej będą problemy to w sobotę pójdę do drugiego kumpla bo się okazało że zmieniał sprzęt i ma teraz Chiefteca CFT - 600-14CD jak na tym nie będzie chodzić to ewidentnie coś z GPU.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że kosztuje ~60zeta więcej niż wersja 650W. Mocy przybywaj :wink:

 

Ja tam widze 80pln roznicy a to wcale nie malo bo 20% wiecej. Zreszta postepujac dalej w tym toku myslenia mozna dojechac do zasilaczy 1kW.

 

Sprawdzałem pobór prądu z gniazdka i przy OC procka i karta bez OC w trakcie furmarka sama buda ciągnie

do 550W a max co zostało zarejestrowane to 680W w trakcie rozruchu.

 

Wez poprawke na sprawnosc zasilacza ok. 80% , czyli w rzeczywistosci jest on obciazony na 440W.

Oraz czy posiadasz odpowiedni miernik poboru pradu ? Nie wystarczy taki zwykly , tani bo zasilacz pobiera prad indukcyjnie , impulsowo czy jakos tak i musi byc do tego odpowiedni miernik poboru pradu z taka funkcja.

 

Jeszcze możesz spróbować zjechać z napięciem i taktami na karcie, wtedy pobór mocy spadnie.

 

Troche czytania nie zaszkodzi

 

"... i zmniejszyłem taktowania karty (300/400) ale dalej to samo."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze 80pln roznicy a to wcale nie malo bo 20% wiecej. Zreszta postepujac dalej w tym toku myslenia mozna dojechac do zasilaczy 1kW.

Dobrze poszukaj bo ja widzę cenę dokładnie 439zł za 650W a 499zł za 750W. Jasne że można dojechać, tyle że akurat nie z serii TPN.

 

 

Troche czytania nie zaszkodzi

i vice versa, tego akurat nie robił

zjechać z napięciem i taktami na karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze poszukaj bo ja widzę cenę dokładnie 439zł za 650W a 499zł za 750W. Jasne że można dojechać, tyle że akurat nie z serii TPN.

 

 

 

i vice versa, tego akurat nie robił

 

 

Ze co ? Jak mozesz to zalinkuj mi tpn650w za 439pln i tpn750 za 499pln bo za grzyba nie widze...

Widze tylko ea-650 za 409pln , ea-750 za 499pln albo tpn-650 za 549pln oraz tpn-750 za 599pln

A roznica miedzy hd-650 a hx750 to wlasnie 80 pln (ktorego sam proponowales) i tak samo roznica miedzy bq600 i bq700 jest rowna 80 pln a nawet 81 pln ;)

 

 

A po co ma obnizac napiecie karty skoro juz mu zmniejszyl taktowanie do bagatela (300/400) i zmniejszyl taktowanie procka na cale 1,6GHz ?

 

ps.dobra widze tpn-650 za 410 ale nigdzie nie znalazlem tpn-750 taniej niz 510 pln i to daje 100 pln roznicy ;) (ale to juz w innych sklepach ;))

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A proszę bardzo TPN 650W i TPN 750W. Jeśli zjedzie z napięciem to zyska większy spadek poboru mocy niż przy zmianie samych zegarów. To tylko propozycja, i tak sam się zdecyduje na konkretny model.

 

Corsair jest w tym samym sklepie i różnica to 69zeta.

Edytowane przez stolara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że to jednak karta jest walnięta, sprawdziłem u kumpla na Chieftecu 600W i okazało się że dokładnie takie same objawy jak u mnie. Karta kupiona na allegro ale z gwarancją w Komputroniku, dzisiaj ją oddałem na serwis z dość obszernym opisem usterki na kartce A4, co by jakiś "spec" nie stwierdził, że karta jest sprawna ;) (bo jak się okazało np. furmark (multi GPU) na niej lata bez zająknięcia :>) zobaczymy co mi wróci z serwisu, może już nie będą mieli 295 na stanie ;) i jakaś niespodzianka będzie hehe.

 

Co do zasilacza to mam około miesiąc na zastanowienie się, przeanalizuje wasze propozycje i coś wybiorę.

 

Dzięki za pomoc.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak myslalem ;)

Zasilacza zmieniac nie musisz , chyba ze bylby juz troche za glosny , to albo wymiana wentylatora albo kupno lepszej zasilki ;)

A jak bys juz chcial kupic zasilacz to bierz Antec TruePower New 650W na ceneo jest za 410 pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Oddałem na gwarancje GTX295 do komputronika, dzisiaj do mnie dzwonili i proponowali wymianę na GTX470 ale trochę się skrzywiłem i powiedziałem, że muszę to przemyśleć. Jako że nie mam paragonu za gtx295 i nie pamiętam ile kosztował to mają ściągnąć fakturkę z centrali i sprawdzić. Proponują mi wymianę na kartę w podobnej cenie lub dopłatę. Co radzicie zrobić ? Kłócić się o wymianę bez dopłaty na GTX480? Dopłacić np do takiego Radeona ? Czy może dopłacić do GTX480?(widzę że pojawiły się też EVGA za 1999zł ale na razie nie ma ich dostępnych). A może się zgodzić na GTX470? Co wy o tym myślicie i czy macie jakieś inne pomysły ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko, z pocalowaniem w reke powinni sie zgodzic na wymiane 295 na 5870 tylko nie tego co podales, na wymiane 480 na pewno sie nie zgodza. Darmowa wymiana na 470 bylaby dla Ciebie nie korzystna.

 

Takie jest moje zdanie.

 

1.Reasumujac albo bym chcial poprostu 295

2.Wymiane darmowa na 5870.

3 Doplacilbym do 480 (zalezy ile by chcieli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zrobisz , jezeli Ci oddadza pieniadze.

Jak dales za nia 2k to albo sobie kupisz GTX480 albo HD5870 za 1400 a reszte przepijesz albo bedziesz mogl sobie zakupic q9450/q9550 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, zobaczę ile mi zaśpiewają za GTX480 jak za dużo to wezmę 5870.

 

EDIT:

 

Byłem dzisiaj w Komputroniku, ustaliłem że wezmę bez dopłaty HISa 5870.

Edytowane przez ODOO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...