Skocz do zawartości
Paczus

Na pewno ati, ale które?

Rekomendowane odpowiedzi

Konfig:

Mobo: GigaByte GA-P35-DS3L

CPU: Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz

GPU: Galaxy GF8800GT 512MB

RAM: DDR2 PC6400 800MHz GeIL Ultra 2x1GB

HDD: Samsung 7200 160GB

Zasiłka: Tagan 2Force II TG500-U33 500W

Buda: Cooler Master Elite 330

Monitor: LG W2261V

 

Karta umiera więc rozglądam się za czymś innym. Po wielu godzinach spędzonych w google widzę 3 możliwości:

1. Radeon hd4890 (mogę dostać tego za 600zł z 18 miesięczną gwarancją)

2. radeon hd5770 + oc (według testów można dorównać 4890) prawdopodobnie Hawk przemawia też za nią 3 letnia gwarancja

3. coś niższej półki (może 4850)

 

Rozglądam się za takimi modelami, gdyż polecono mi je na innych forach, ale nikt nie che mi pomóc w ostatecznej decyzji.

 

Liczę na was ;)

Edytowane przez Paczus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo decyzja nalezy do Ciebie ;)

HD4890 po OC na pewno bedzie wydajniejszy od 5770 tylko ze pobiera wiecej pradu .

Mozesz takze kupic na allegro HD4870 za ok. 400 pln i zaoszczedzisz sporo $ a OC tez jest dosc dobre ;)

No a za 5770 przemawia sporo mniejszy pobor produ.

 

Czyli w skrocie .

5770 - najoszczedniejsza

4890 - najwydajniejsza

4870 - najtansza a wydajnosc ~5770

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie opłaca się brać tylko 4890 żeby odczuć wzrost wydajności. Przesiadka i inwestycja takiej kwoty dla kilku klatek nie ma sensu.

4850-tu nie odczujesz dużego wzrostu.

5770-energooszczędny,ok ale nie wystarczający do dx11,a wydajność na poziomie 4870-tylko że tego można już za grosze dorwac.a grać nie gra się 24h,więc rachunki za prąd nie wzrosną brutalnie. A 4890 po podkreceniu dogania gtx280 :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno też się zastanawiałem nad kupnem karty graficznej i przeszłem w przemyśleniach od 4870, 5770, 4890, GTX260 do 5850.

 

I moje przemyślenia były takie.

 

5770:

- tania ( ja kupiłem za 540zł - 22%vat).

- dx11- po doświadczeniach z przeszłości wolę mieć obsługę nowego directa bo nowa gra za klika lat może go już wymagać. I uruchamiając gre np. za 3 lata na karcie bez dx11 po prostu wyskoczy komunikat że gra się nie uruchomi. Oczywiście wiem że za 3 lata gra nie pójdzie na 5770 ale jakieś strategie lub rpg nie potrzebują jakiś potworów graficznych.

- Karta bardzo chłodna i biorąca zaledwie 18W w idle

 

4870,4890,GTX260:

- Karty kosztują dziś 699zł (wiadomo że 4870 jest tańsze) ale jak dla mnie są to karty stare które już raczej wydajnościowe będą coraz słabsze a nie coraz lepsze. Dużo prądu i duża temperatura. Mam tuner TV i mój komputer często chodzi po 12-14 godzin.

 

5850:

- Mogłem kupić nową od powercolora za 1009zł - 22%vat-u więc cena nie była by aż taka wysoka.

- Wydajna

- Małe temperatury i pobór prądu

- Karta pod względem wymiarów jest o wiele dłuższa od 5770 i czasami zmieniając karte trzeba też zmienić obudowę, lub upychać dyski twarde w dziwnych miejscach

- Doświadczenia z przeszłości. Kiedyś w 1999roku kupiłem VooDoo 3 3000 za 800zł, na tej karcie po 2 latach już z grami było słabo, dodatkowo karta nie obsługiwała nowych DirectX więc miałem z nią swoje przejscia. Zmieniłem na GF3 za 599zł i znów 2 lata grania. Ale coraz bardziej skłaniałem się ku temu że kupuje się karty graficzne tańsze ale częściej się je wymienia. Następnie ati 9600pro w 2004 roku. Tutaj myślłem nad 9800 pro która kosztowała 1000zł ale jednak wybrałem tańszą kartę za 360zł i jak się z czasem okazało był to o wiele lepszy wybór. następnie 7300GT od glaxy za 390zł. I tutaj tak samo na chwilę zakupu karta w normalnej cenie i na której gry swobodnie chodzą.

Dziś uważam że lepiej kupić 2 karty za 500zł niż jedną za 1000zł. Tutaj będę się podpierał właśnie przykładem z Ati 9800pro. W 2005 roku karta bardzo dobra. Kosztowała 1000zł , wszyscy się nią zachwycali ale dziś po latach uruchomcie na niej jakąś gre.

 

Dlatego ja wybrałem Ati 5770 1GB ramu od powercolora. Zapłaciłem za nią 442 zł gry chodzą w rozdzielczości 1650X1080 bardzo płynie. Na chwilę obecną jest to bardzo wydajna karta graficzna. Jak znam życie to spokojnie na niej pogram bez jakiegoś radykalnego cięcia detali i rozdzielczości do maja 2011 roku. A w kwietniu 2012 roku kupię nową kartę za 500zł która pewnie od takiego 5850 będzie 2 razy szybsza.

 

Ja ci polecam kupić chłodną , z nowymi technologiami nowaszą kartę niż starą. Bo kto dziś pamięta o Ati 9800Pro, Nvidi 6800GT, Nvidi 7600GT. Zobacz gdzie dziś są karty z rodziny 8800 które kosztowały swego czasu 1500zł. Tak samo będzie z 4870, 4890, GTX260. Nawet przy odsprzedaży inaczej jest sprzedać kartę która jest nadal w ofercie sklepowej niż taka której się już nie robi.

 

Rozpisałem się niesamowicie ale liczę że może ci to w jakiś sposób pomoże.

Edytowane przez wwf123
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak może ograniczać?

Skoro jest z tych propozycji najwydajniejszy:)

Oczywiście chodziło mi na odwrót - komputer będzie ograniczać kartę

 

Wielkie dzięki wszystkim, w szczególności wwf123. Mimo że kilka rzeczy nie biorę pod uwagę (np. miejsce w obudowie - dysk mam w zatoce 5,25 wisi na gumkach od majtek by wyeliminować drgania).

Przybliżyłeś mnie do kupna 5770, co już wcześniej wydawało się najlepszym wyborem. Tyle że wezmę od MSI hawk z powodu chłodzenia, a accelero sprzedam.

 

Mogę odwdzięczyć się jedynie + ale temat nie jest jeszcze zamknięty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo jest tak

 

4870 , 5770 ( sterowniki 10.3 dały wzrost wydajności) ,potem GTX 260 i 4890.

 

Można powiedzieć że 4890 jest bardzo wydajne. Karte kupisz za 699zł (Bit Komputer w Krakowie mają jakieś ostatki o ile jeszcze gdzieś dostaniesz za takie pieniądze). Ale takie 5770 z 1GB pamięci w PC projekt kupisz za 540zł a jak możesz jeszcze poczekać to po komuniach karta pewnie stanieje do 520zł ( w morele mają co chwilę jakieś promocje). Ja kupiłem za 540 zł ale brałem na firmę to odbijam sobie Vat i wyszło mi 442zł.

 

Ja mam to co w podpisie , system windows 7 x64 i Alien vs Predator spokojnie wszystko na high w 1680x1050 , tak samo z Metro 2033 ale tutaj chyba w directX 9 lub 10. Need for speed shift tak samo, bez najmniejszych problemów. Nie wiem jak jest w crisisach , ale można sobie popatrzyć na youtubie na filmiki i jakoś to chodzi , a fraps dodatkowo obniża ilość klatek.

 

Dodatkowo trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy komputer to tylko gry i czy wszystko musisz mieć na high. Dla mnie gry to tylko dodatek, więcej czasu przed kompem sprzędzam na chodzeniu po internecie lub oglądaniu filmów. Brałem phenoma x4 955, który w idle bierze 25-30 W wg. wskazań Easy energy Saver, to potrzebowałem karte grafiki która będzie oszczędna.

 

Ja nie chciałem mieć czegoś bardzo gorącego i prądożernego. Mogłem kupić Gigabyte 260 super oc, ale jest to wydane 800 zł na kartę, która zaraz będzie zastępowana a ja nie wybaczył bym sobie, sytuacji gdzie wydaje 8 stów a za pół roku za tyle można kupić 5850. A tak spokojnie sobie gram i 400zł zostało w kieszeni, wpłacam te pieniądze na lokate, za 2 lata wyciągam pieniądze z konta z odsetkami sprzedaje 5770 za 50-70zł na allegro i kupuje nową kartę.

 

Jeżeli to jest to o czym myślisz

 

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r5770-hawk-295415/

 

to ja uważam że za ponad 6 stów nie warto. Chyba że do jakiegoś ekstremalnego OC tej karty. Za 591 zł to już całkiem ciekawa propozycja. Ale OC karty obowiązkowe.

Edytowane przez wwf123
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poluj na okazje na allegro, powtarzam juz ktorys to raz

niektorzy zmieniaja 5770(bo np mieli 2 w cf) na 5850/70 i sprzadaja taniej uzywane, na pelnej gwarancji

swoja kupilem za 550(z wysylka), i bardzo polecam - pod obciazeniem praktycznie jej nie slychac-zaglusza ja boxowe chlodzenie procka i zasilacza

wg mnie kup 5770 1gb od powercolora(jesli ze sklepu) to wyjdzie najtaniej, ew poluj na okazje

w stara gen wg mnie nie ma co sie pchac-nawet bedzie je trudniej w przyszlosci sprzedac

 

btw

@wwf123

jak to jest ze mozna sobie odliczac 22% jak sie bierze na firme? pytam z ciekawosci bo moze w takim razie i ja bym sobie zalozyl firme :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tyle to też mogę go kupić w moim mieście - http://www.bitcomputer.pl/product.php?id=14204[/url] ale dalej za MSI hawk przemawia 3 lata gwarancji i porządne chłodzenie. Poza tym jak sprzedam accelero to cena się wyrówna ;)

 

//edit: Sorry źle zrozumiałe (że kupiłeś power color za 550zł)

Edytowane przez Paczus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tej stronie vapor-x nie ma za 550;)

jak sprzedasz chlodzenie z karty to stracisz gware;)

roznica 2 a 3 lata gwary dla karty graf nie jest az taka spora-za 2.5 roku karta wiele warta nie bedzie ;)

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna MSI R5770 HAWK w Morele.net

 

to ja uważam że za ponad 6 stów nie warto. Chyba że do jakiegoś ekstremalnego OC tej karty. Za 591 zł to już całkiem ciekawa propozycja. Ale OC karty obowiązkowe.

 

Właśnie o to chodzi że za 590zł w sklepie z którym nie miałem do czynienia, ale skoro ma ponad 95% pozytywów to nie ma się czego obawiać ;)

 

na tej stronie vapor-x nie ma za 550;)

jak sprzedasz chlodzenie z karty to stracisz gware;)

roznica 2 a 3 lata gwary dla karty graf nie jest az taka spora-za 2.5 roku karta wiele warta nie bedzie ;)

 

1. Stracę gwarę tylko jak jest plomba na śrubkach

2. nie zamierzam ściągać chłodzenia

3. Accelero S1 zostało mi z starej karty z 2 x 120mm wiatrakami i myślę że jest warte minimum 80zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz lepiej jak zakupisz HD4870 z gwarancja za ok 400 pln i na niego s1 , taniej a wydajnosc nie mniejsza ;) A OC z s1 na pewno nie bedzie male ;)

Albo szukaj okazji na GTX260 za 500-550 kupisz , po OC zadna z tych kart nie ma szans.

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, na allegro jest ich jedynie kilka sztuk i ati i nvidi, a poza tym żadnych atrakcyjnych. Nadal uważam że 5770 jest bardziej opłacalnym zakupem przy sprzedaży Accelero, a do tego ta 3 letnia gwarancja :rolleyes: Sprzedał bym ją za 2 i pół roku na półrocznej gwarancji ;)

 

A z tym 4890 co jest w pierwszym poście żadnej rewelacji nie ma? Bo muszę się zdecydować, gościowi kończy się cierpliwość :)

Edytowane przez Paczus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bral bym hd4890 - poniewaz jest najwydajniejszy z tych propozycji.

pobor pradu jest wiekszy ale wydjanosciowo jest blizej mu hd5830 niz hd5770, a po oc nawet zbliza sie do gtx280 - i to za 600zl.(bo za tyle mogles go miec) a accelero chyba pasuje. musial by sie zapytac posiadaczy.

hd5770 po oc dogania hd4890, tylko ze ten drugi tez kreci sie znakomicie. do ponad 1000mhz :)

i tak zrobisz jak chcesz:P

nie powiem ze hd5770 jest zla karta, bo jest bardzo OK. ale za wersje z 1gb trzeba dac 550 i wiecej za te karte, a z lepszym chlodzeniem nawet 600 - 650. czyli ponad 6 stow za mniejsza wydajnosc, a tylko pobor pradu mniejszy.

i nie jest to obecny hihg-end jak kolega tlumaczyl. bo Jego teorie mozna zastosowac do hd5850 i 5870. a nie do kart do 600zl, bo ich cena nie spada tak szybko juz. a na obnizki nie ma co liczyc bo NV spi i dlugo jeszcze sie nie obudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 oferty GTX'a:

GTX 260 GIGABYTE 55nm NOWY!!! 3 LATA GWARANCJI!!! (1023332198) - Aukcje internetowe Allegro

GIGABYTE GTX 260 896MB (CORE216) 100%SPRAWNA+GWARA (1025873652) - Aukcje internetowe Allegro

 

I sam już nie wiem co robić...

5770 - pobór prądu, miejsce w obudowie, cisza, sklep, 3 lata gwarancji, dostępność, sprzedam Accelero czyli ok. 80zł można odjąć od ceny karty.

4890 - wydajność

GTX260 - wydajność, sprzedam Accelero (ale będę miał referenta :/ więc sprzedanie accelero to żaden +) ew. 3 lata gwarancji.

 

No i co tu wybrać??? I tak przy tym procku nie odczuje dużej różnicy między 5770 a resztą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bedziesz podkrecal grafike ? jezeli nie to bierz 4890 a jezeli tak to GTX260 , tez mozesz zamontowac na niej s1 ;)

 

Tego akurat nie rozumiem, czemu jeśli nie będzie kręcił to ma brać Radka. Ten Radeon jest wręcz stworzony do OC.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po OC GTX260 jest nawet wydajniejszy od HD4890 po OC .

Co do S1 to zalezy jaka masz rewizje ? rev 2 posiada 2 rozstawy otworow z czego jeden pasuje na GTX. (ale nie jestem tego pewien) Wystarczy jakas zwykla pasta a i tak bedzie sporo wydajniej i ciszej od referenta.

Zreszta chodzenie referencyjne na GTX260 jest dosc ciche ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mimo wszystko brałbym 5770, albo nvidię. dlaczego? tryb 2d. było nie było, grać może się nie gra 24/7 ale często komputer stoi w nocy włączony. a patrząc na ceny gtxów brałbym 5770.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rev. 2. Według Strony producenta nie obsługuje GTX'a

 

Zawsze mozesz poprosic np. maniakalnego o zrobienie zapinki na GTX jak by nie pasowal , na pewno nie bedzie chcial za duzo.

 

Mozna zawsze zrobic takie cos jak oszczedny profil 2d ;) Ja w swoim 2900PRO tak zrobilem , zmniejszone napiecie i taktowanie do 200/300.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz poprosic np. maniakalnego o zrobienie zapinki na GTX jak by nie pasowal , na pewno nie bedzie chcial za duzo.

 

Mozna zawsze zrobic takie cos jak oszczedny profil 2d ;) Ja w swoim 2900PRO tak zrobilem , zmniejszone napiecie i taktowanie do 200/300.

 

Rany.. kiedy te karty poszły tak do góry? Jeszcze w zimie chyba kupowałem GTX260-216 za 610 zeta...

W necie można znaleźć zdjęcia i manual, jak zamontować S1 rev.2 na GTX260 - trzeba dokupić jeden radiator na mos-fecik z sekcji zasilania i pokombinować z montażem, bo dziury montażowe nie pasują, ale bank widziałem gdzieś że to się dało zrobić.

 

edit:

ja jadę na moim 4850 bez OC, i większość gier smiga 1680x1050 w high detal, bardzo płynnie. Pierwszą grą od dawna, która miała problem i musiałem coś tam dać na medium, zmniejszyć AA był Aliens vs Predator. Zastanów się czy faktycznie nie kupić za te 400 jak trafisz 4870 - masz accelero, to sobie zrobisz całkowicie cicha kartę za niewielkie pieniądze, która pociągnie praktycznie wszystko.

 

ten GB260-216 za 550 to dobry prajs jest, ciekawe tylko czemu gościu go sprzedaje ;)

Edytowane przez qhash
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zmuszony sprawdzić na innym komputerze czy to na pewno wina karty (rodzicom nie wystarcza moje słowo). Na nowym komputerze już całkiem padła (tzn. pasy nawet w biosie i do windowsa nie dochodzi), a teraz mam do dyspozycji jakąś inną, ale muszę ją do jutra oddać.

 

Dzisiaj sobie myślę że ją sobie kupię hawka, bo nie będę miał potem jak kupić, a tu cena w techplanet poleciała w kosmos (drożej o 170zł!!! zakładam że to wina słabnącego złotego) Teraz można ją dostać od 740zł a to dużo ponad mój budżet

 

Może zaproponujecie jakąś konkretną kartę w którymś z tych sklepów (w Krakowie):

http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produktow/id_gl__9/

Karty graficzne - Sklep komputerowy BIT computer - nieprzerwanie od 1991 roku

sprzęt komputerowy, monitory lcd, notebook hp, router wifi, laptop dell :: WŁODIPOL.pl - sklep internetowy

http://www.x-kom.pl/index.php?show_cat=345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...