Skocz do zawartości
aWaKeN

Remont kompa - jakie podzespoly ? [NF2; 1700+...]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Matura sie zbliza do konca i juz czekam na wyplate od rodzicow. Chce ja zainwestowac w remont kompa.

 

Zaczne od pytania ile warte sa moje stare komponenty:

 

1. MSI K7T PRO2 - VIA KT266a; 1,5 roku - stan idealny

2. AMD Athlon 1200 + cooler Jamicon 5000 RPM - jest ukruszony, ale podajcie tez cene jakby nie byl Moze sie nie skapna, jak sprzedam od razu z wentylem

3. 256 DDR 266 Samsung

4. SB Live 5.1 Digital - ma okolo 2 miesiecy

5. Zasilacz Codegen 300W

6. Jakis LAN na Realteku - pewnie wart z 10 zl - hehe

 

Teraz pora na nowy sprzet :

 

1. Mobo - kandydat ABIT NF7-S 2.0 - musi miec FireWire; SoundStorm; LAN - prosze ewentualnie o inne propozycje.

 

2. AMD Athlon 1700+ - prosze o podanie dobrych serii - chce zeby poszedl na FSB 200 z mnoznikiem 11 - tyle mi starczy

 

3. Wentylatorek - CICHY !! i tani - tak zeby pociagnal takiego Athlona na FSB 200 .Myslalem o CoolerMasterze Silent.

 

4. RAM - 2x256 DDR 400 - myslalem o TwinMosach, ale widze ze raz sa na Winbondach, raz na M-Tecach - ktore lepsze ?? Moze sa jakies dobre i tanie 333 ktore pojda na 400?

 

5. Zasilacz - tutaj nie wiem co ma byc Jakis dobry i tani - po wakacjach tutaj radeon 9700 chyba wyladuje - chcialbym zeby go pociagnal...

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. MOBO bdb ewentualnie ktorys z Epoxow na nf2

2. sobie poszukaj

3. Ja mam to co w podpisie i max tem na 1,63V to 43*C

4. kosci na Winbondach 400

5. nie ma taniego dobrego zasilacze :D jak bedziesz mial radka 9700 to nie ma co oszczedzac na zasilce.

 

A tak pozatym to SZUKAJ :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Matura sie zbliza do konca i juz czekam na wyplate od rodzicow.  Chce ja zainwestowac w remont kompa. 

 

Zaczne od pytania ile warte sa moje stare komponenty: 

 

1. MSI K7T PRO2 - VIA KT266a; 1,5 roku - stan idealny 

2. AMD Athlon 1200 + cooler Jamicon 5000 RPM - jest ukruszony, ale podajcie tez cene jakby nie byl  Moze sie nie skapna, jak sprzedam od razu z wentylem

3. 256 DDR 266 Samsung 

4. SB Live 5.1 Digital - ma okolo 2 miesiecy 

5. Zasilacz Codegen 300W 

6. Jakis LAN na Realteku  - pewnie wart z 10 zl - hehe 

 

Teraz pora na nowy sprzet  : 

 

1. Mobo - kandydat ABIT NF7-S 2.0  - musi miec FireWire; SoundStorm; LAN - prosze ewentualnie o inne propozycje. 

 

2. AMD Athlon 1700+ - prosze o podanie dobrych serii - chce zeby poszedl na FSB 200 z mnoznikiem 11 - tyle mi starczy

 

3. Wentylatorek - CICHY !! i tani  - tak zeby pociagnal takiego Athlona na FSB 200  .Myslalem o CoolerMasterze Silent. 

 

4. RAM - 2x256 DDR 400 - myslalem o TwinMosach, ale widze ze raz sa na Winbondach, raz na M-Tecach - ktore lepsze ?? Moze sa jakies dobre i tanie 333 ktore pojda na 400? 

 

5. Zasilacz - tutaj nie wiem co ma byc  Jakis dobry i tani - po wakacjach tutaj radeon 9700 chyba wyladuje - chcialbym zeby go pociagnal... 

 

 

Z gory dziekuje i pozdrawiam. :)

w zasadzie to sobie sam odpowiedziales na pytanie:

 

mobo Abit nf7 s 2.0 lub rda+

athlon 1700+ 0.13 dobra seria

volcano 7+ lub nowszy model

pamiątki twinmosy ( zajebista wydajnosc/cena ) 2x 256

zasiłka chieftec 360 W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...