Skocz do zawartości
OzzyOsbourne

vmod dla celerona 533mhz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

2 dni demu dostałem starego kompa(Jetway 911AF+celeron 533mhz)

Popracowałem nad nim i byłem troszkę zdenerwowany,że mi kilka gierek muliło więc pomyślałem o OC.

 

Zworką przestawiłem szyne z 66 na 100mhz i odpalił.Radość trwała krótko.Odpalił tylko do logo windowsa.Potem reset.

Próbowałem kilka opcji zmieniałem ramy itp nic nie dało.

 

Pomyślałem trza podbić napięcie,ale szybko się rozczarowałem,bo mobo nie ma możliwości zmian napięcia.Za to można ustawić szyne 124mhz.

 

 

Ma ktoś jakiś schemat dla vmoda celerona 533mhz?Uwaga to nie jest Coppermine,tylko Mendocino .

http://www.cpu-world.com/CPUs/Celeron/L_Intel-FV524RX533%20%28ES%20bottom%29.jpg

Proszę zaznaczyć na zdjęciu które piny itp połączyć ze sobą.

 

 

Ten procesor słabo się kręci?Mam w szafce starego celerona 600mhz.Który przekroczy granice 700mhz/800mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do vmoda to post nr 6 by benek w tym temacie (pasi i do mendocino i coppermina i tualatina, tyle ze o ile plyta jest na soc 370 to nie masz vid4 i nie polecisz >2V, co innego na slocie 1), ale z mendocino wiecej jak 550-600 to ciezko wyciagnac dajmy na to moj 366 chodzi na 550@1.8V, ale na 600 to nawet 3V mu nie pomaga. Od menda wiecej nie moze co innego coppermine. Vmodzik dziala od np w moich zestawach z siga 1) i 2) z siga tj  PIII 733@550@1.3V(jak chcesz luknij sa tam linki do weryfikacji cpuz  :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie na tym sprzecie w GTAIII zagrac. Na mendocino przy fsb 66 szalu nie ma, a tu jeszcze integra+brak agp... - z tego co wygooglowalem to i810. Kiedys - w 2002 probowalem grac na celku400@500 i TNT2 M64 i poprostu sie nie dalo, po zmianie na jakiegos tandetnego 2MX400 - wersja z 64bit i SDR jakos to tam chodzilo, ale dzisiaj bym w zadna gre przy takim fpsie nie gral. Ostatnio powtarzalem III i VC na zestawie 1 z siga i ladnie chodzilo(bo na tym nowszym konfigu z e5200 i 8800 te gry nie dzialaja, SA tak). Pobawilem sie przed chwila z ciekawosci troche i do tego kompa - PIII-S@1.6, 768MB ramu wlozylem Rive TNT2 i jak 3jka sie odpalila w rozdzialce+detalach w jakich gralem na R9550 to kursor skakal w menu, po zejsciu do 800x600 i zjechaniu z view distancem na minimum dalej nie bylo rozowo, w 640x480 powiedzmy ze dalo sie grac ~ w miare akceptowalny fps. Na i810 bedzie pewnie jeszcze gorzej. Pozniej wlozylem R9550 i ustawilem PIII-S najnizej jak sie da czyli - 700Mhz(10.5x66) i gra dobrze chodzila, moze minimalnie gorzej niz normalnie. Sprawdzilem tez na jeszcze innym kompie(Normalnie wyglada on tak Celek 1200, 384MB ramu, R9200SE), wsadzilem tam mendocino 466 i na upartego daloby sie pograc, ale duzo bylo przyciec, spadkow fps na skrzyzowaniach itp, a jak sie jeszcze zrobi iles gwiazdek i zaczna cie scigac, nie wspominajac o wojsku to bedzie rzeznia.

Wniosek z tego taki ze wazna jest karta graficzna, mysle ze rozsadnym minimum jest GF 2MX 400(128bit), a jak nie chcesz miec spadkow, przycinek to proca tez trzeba miec tak ~ PIII 733 wzwyż. Sproboj na tym i810 ale dobrze (o ile wogole) chodzic to nie bedzie. Wsadz tego celka 600, on ci powinien poleciec wyzej pewnie i na 9x100 (raczej nie pojdzie bez vmodzenia jak to jest wersja z def vcore 1.5V, btw i tak Celek coppermine<PIII 733). Raczej bez zmiany plyty i grafiki ciezko bedzie cokolwiek w kwestii gta3 zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.Odpaliłem GTA III procek celeron 600mhz poszedł powyżej 700mhz a i tak niezła rzeźnia.

 

Ale nba 2003/nhl 2002 chodzą przyzwoicie na low.

Mam problem z postalem 2.Gra ścina na low i najmniejszej rozdzielczości(320xnie pamiętam)

Na razie idę instalować w98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem.Odpaliłem GTA III procek celeron 600mhz poszedł powyżej 700mhz a i tak niezła rzeźnia.

 

Ale nba 2003/nhl 2002 chodzą przyzwoicie na low.

Mam problem z postalem 2.Gra ścina na low i najmniejszej rozdzielczości(320xnie pamiętam)

Na razie idę instalować w98.

 

No napewno w gta3 bedzie tragedia po 1 karta graf slabiutka, po 2 procek tez nie rewelacja(choc on by jeszcze jakos dawal rady jak wyzej pisalem probowalem na mendocino 466). Do Postala 2 to przydaloby sie miec ~ 1Ghz PIII czy tam celka, ale tualatina, 384+ MB ramu i do tego jakiegos pelnego 2MX albo i 4(dzisiaj to sa groszowe sprawy). Ja gralem na Durniu 1200, 384MB ramu i GF2MX 400(jak juz wyzej pisalem z nazwy) i szalu nie bylo. Integra jak to integra, zwykle do gier(przedewszystkim sobie wspolczesnym i nowszym) sie nie nadaje. 98 wiele nie pomoze, chyba ze masz malo ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

98 Pomogło i to bardzo.

Na XP nba 2003 łapało ściny na low,teraz gra śmiga aż miło.

Tak samo z NHL 2002.

Zaobserwowałem jedno jeszcze za czasów XP'ka.

Vice City chodzi lepiej niż Gta III.

Teraz się zastanawiam czy nie zainstalować Vice city.

 

Płyty nie zmieniam.Jak już to kupię mobo na socket A bo w szafce leży stary sempron 2500+ i 2 karty na AGP(Fx5200).

 

Tylko ,że config na socket A pobierze z 2x prądu niż na s370 a na oszczędności mi zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VC powinno lepiej chodzić bo ma dobrze skonwertowany silnik , nie to co GTA III - Rockstar spieprzył silnik i optymalizacje w wersji PC dlatego chodzi ona dość słabo , potrafi przyciąć na dużo mocniejszym sprzęcie.

 

Grałem w GTA III i VC na Duronie 700 mhz , 384 MB Ram i GF2MX - wszystko na low i czasami miałem ścinki w tych grach , w GTA III szczególnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do GTA na celeronie - tak gdzieś od 700mhz +gforce DDR, albo gf2mx (podobna wydajność) idzie grać komfortowo w niskich detalach. Mendoncino do 700 nie podkręcisz raczej, ale na 600 powinno iść po podniesieniu napięcia. Integra intelowska - 810, 815, itp niestety nie da rady. Jest dużo wolniejsza od starej TNT. Możesz natomiast spróbować starej karty na PCI np. wspomniany GF2MX - jednak bardzo trudno dostępny - łatwiej (i taniej) zmienić całą platformę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: - ostatnio wyrwałem radeona 7000 64MB na AGP za ~3pln + przesyłka ~5 pln - jakość obrazu 2d wyborna, w grach nieco wolniejszy od gf2mx, ale nie do gier go kupiłem..., ergo: bądź cierpliwy, może uda wyrwać się jakąś fajną płytkę pod s.370 za grosze na miejscu (żeby nie płacić za wysyłkę) - wiem, że stare sprzęt (i stare gry) mogą dostarczyć dużo radości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie chciałbym fajną płyte na s370 z możliwością overclockingu.

Tylko mam dylemat...Kupić mobo na socket A albo na s370.

Kupiłem kiedyś mobo na socket A z przelutowanymi kondensatorami.Płyta pochodziła,wyszedłem na dwór i już odpalić nie chciała.

 

Jeśli na socket 370 miałbym kupić to jaką?

Chciałbym abo mobo miała złącze AGP i dobre możliwości OC.

 

Kiedyś mogłem mieć fajnego ABIT'ka,ale gościu w ostatniej chwili przelicytował mnie.Płyta poszła za 15zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wywalenia, dodalo sie 2x przez jakies problemy z internetem czy forum. Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na soc 370 z oc przez fsb nie poszalejesz masz stale wartosci 66 100 133 + jakas tam tolerancja powiedzmy 66-75, 100-114, 133-148(to tak bezpiecznie). Jak brac to albo najlepsze modele PIII-S i wycisnac co sie da z platformy albo  celerona 1000 lub 1100 (tylko tualatina nie coppermine) i podkrecic go na fsb 133(1200 tez sie mozna pokusic jednak gwarancji 133 na celku 1200 nie dam, 1000 i 1100 na 99% tak pojda). Na soc A jesli chodzi o te tansze plyty+tansze proce czyli np via kt 133A(133 bez A - kicha)  jest podobnie tyle ze jest troche wiecej opcji np mozna sie pobawic w odblokowanie mnoznika(laczenie mostkow - olowki/lakiery itp zalezy od proca) i problem taktowania pci odpada jak plyta nie ma regulacji mnoznika to bawisz sie innymi mostkami procka(laczenie/przecinanie) albo lutujesz socket od d.... strony - mialem tak kiedys abita kt7 i Palomino 1800+(16x100)

 

 

Co do plyty glownej na soc 370 to najlepiej cos na via694X czy 694T czy i815E lub i815EP mozna i 440BX tylko pamietaj ze via 694 i i815 maja agp 2.0 4x co oznacza ze wlozysz kazda karte graficzna na agp, 440BX to agp 1.0 2x czyli np taki Radek 9550 odpada. Na BXie przy fsb 133 nie ma odpowiedniego dzielnika dla agp przez co niektore karty graficzne wymiękną(rzadko bo rzadko ale mi sie zdarzylo) od np jeden gf 2xm 200 czy Matrox G400. Na 694X, i815E i BXie trzeba modzic - BX-MOD zeby odpalic tualatina. Via 694 jest gorsze w oc, konczy sie kolo 150, jednak co z tego(mowie o normalnym uzytkowaniu) ze na 815EP ukrecisz 160-170 jak wartosci PCI sa z kosmosu. Na via694 wlozysz 1.5GB ramu gdzie na i815 max to 512, i440BX - 1GB(przy fsb 100) i jak plyta ma 4 banki. Omijaj szerokim lukiem wszelkie ALI i Via 693. Jest jeszcze sis 635 - ECS p6s5a z oc pewnie szalu nie bedzie podobnie jak w k7s5a, jednak wydajnosc powinna byc ok, no i czasem pojawiaja sie jakies na kt266 jednak cena zwykle odrzuca na dziendobry. Popatrzylem i  w tej chwili nie ma nic sensownego w normalnej cenie na allegro na soc 370.

 

Vice City wiadomo ze chodzi lepiej od III(przedewszystkim rowniej, nie ma takich przycinek), choc przy PIII-S to juz jest prawie nie zauwazalne, a co do NBA, Fify, NFL itp itd to nie mam pojecia jak to z tym jest bo ostatnia fifa jaka widzialem na oczy ma w tytule 99, a NBA -  moj pierwszy i ostatni czyli 98  :wink:, u ciebie spore znaczenie moga miec tez sterowniki do i810, te wbudowane w xp to pewnie jak zwykle z tymi sterami wbudowanymi w windowsa bywa kiep ^2.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Plyta niezla, dziala mi w kompie sluzacym jako serwero-ssacz(patrz komp 2 z siga). Jednak zeby dzialal tualatin mimo ze to 815EP + ICH2 musisz zrobic bx-moda i to najlepiej takiego 

 

 

Dołączona grafika

 

bo przynajmniej u mnie jak zrobilem tego z przylepionego tematu to owa plyta potrafila raz na jakis czas odpalic z 1.9 zamiast 1.45/1.5V na procu. Teraz taka litania plusow/minusow :  bez problemu widzi duze dyski, ma normalny szybki kontroler ata 100, sporo opcji oc jak na soc370 w biosie(w tym zmiana vcore, jednak to latwo mozna zrobic modem na kazdej plycie slot1/soc370), nie ma Fast Write co jest jednoznaczne z tym ze marnie chodza filmy 720P, jak przy kazdym intelu 815 maks pamieci to 512MB(mimo ze o tym wiem, probowalem dac wiecej - 768MB i bios tyle widzi jednak system sie juz nie laduje).

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OC masz : zmiane fsb co 1Mhz (mialem i fsb 166 na PIII-S, ale co z tego jak nie ma dzielnika dla pci przy tej wart fsb o blokadzie nie wspominajac :/), zmiana timingow pamieci i zmiana dzielnikow pamieci(chociaz i tak jedzie sie najczesciej na 1:1). Co do zmiany napiec to zalezy od procesora(zakres zalezy od jego def Vcore), szczerze to ci za wiele teraz powiedziec nie moge bo komputer idzie mi 24/7, stoi na szafie bez monitora, klawiatury itp i najwazniejsze czyli to ze mam tam zalozony modzik ktory zmienia copperminowi 733@550 napiecie domyslne z 1.7V na 1.3V przez co zakres mam malutki bo 1.3 - 1.55V. Plyta ma tak ze nie mozna dac mniej niz domyslne napiecie danego proca. Jaki zakres dla kopra byl bez modow nie pamietam, nie modzonego coppermine wlozylem do tej mobo tylko raz - do sprawdzenia czy plyta odpala bo polaczeniu sciezek lakierem.

Kliknij w link do cpuz

 

Moda sciagac mi sie nie chce bo izolacje zylek z kabla od myszy wbily sie w dziurki socketu i trzeba by socket rozbierac i to powyjmowac, po czym obadac bios i znowu modzic... Przy tualatinie(def 1.45/1.50V) max chyba dalo sie dac 1.95V, wiec coppermine(def najczesciej ~1.7V) mniej miec nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu dwa takie Abity. Jeden z problemem stabilnosci (pewnie standardowo kondensatory) i drugi ktory wzialem jako zamiennik. Do tego Celeron 800@1066MHz. Piekne czasy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo kupione.Może być.W porównaniu do poprzednich płyt na s370 to Abit to jest High End ;D

Teraz postanowiłem zmienić procesor ,bo celeron 533 zaliczył zgona,a 600MHZ idzie do starego configu.

 

Mam teraz propozycję:

1.http://allegro.pl/item1155739728_pentium_3_coppermine_1000mhz_256kb_133_s370.html -Ten wydaje się ,że jest odpowiedni.Z gta VC powinien sobie poradzić.Tylko co z San Andreas?Ludzie piszą,że grają w San Andreas na pentiumach 866MHZ.Z GPU raczej nie powinno być problemu bo w szafce leży kilka FX5200 oraz MX440.

Pozostaje też Tualatin.Tylko tak czytam i będę musiał moda zrobić a bez lutownicy nie poszaleje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Jaka lutownica, jak do plyty wchodzi coppermine to robisz zwyklego bx moda z przylepionego tematu(izolacja z zylek z kabla od starej myszy i drut z tasmy ata100) i po sprawie co innego jakbys chcial ppga na fcpga2 przerabiac, fcpga na fcpga2 latwo jest "przerobic". San Andreas jakos rewelacyjnie nie chodzi nawet na R9550 + PIII-S@1.6 czy Athlonie XP@1.7(podobnie to wyglada), zagrac sie da, ale troche do dobrego chodzenia wg mnie brakuje. Na wydajnosc w Vice city to juz nie narzekam, super byloby jakby dalo sie grac z wylaczonym ograniczeniem fps - wtedy idzie plynniutko, ale wystepuja znikajace/pojawiajace sie tekstury :-/ . 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...