Skocz do zawartości
Micky92

mały program do przeliczania wysokości geodezyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

No więc dzisiaj ojczulek mnie poprosił o znalezienie albo, jeżeli bym umiał, napisanie małego programu, który przelicza wartości z jednego układu wysokości na drugi. Wytłumaczę to na przykładzie: mamy jakąś wysokość punktu, np 221.54. Program ma działać tak, że po wpisaniu tej wartości w okienko nr 1 w drugim wyskoczy wartość powiększona albo pomniejszona o 0.04. To może zrobić w pamięci nawet przedszkolak, ale jeżeli mamy np 150 wysokości do przeliczenia, sprawa staje się bardziej kłopotliwa. Programik ma mieć taką funkcję, że możemy sobie skopiować z notatnika kolumnę kilku(dziesięciu?) wysokości, wkleimy do jednego okienka, a w drugim wyskoczy nam ta sama kolumna z wartościami powiększonymi lub pomniejszonymi o 0.04, w zależności od wybranej opcji. Pytanie główne, jak się w ogóle do tego zabrać? Jeżeli chodzi o moje doświadczenia z programowaniem to umiem jedynie napisać prostą stronę w html-u. Potrzebuję albo kogoś, kto wytłumaczy mi jak coś takiego napisać, albo (chyba mało prawdopodobne, byłoby pewnie zbyt miło) kogoś, kto napisałby mi taki programik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twój program jest bardzo prosty do zrobienia. Zwłaszcza, że wymagasz tylko podstawowych operacji arytmetycznych. polecam napisanie w Javie, bo ma dobre narzędzia darmowe (polecam Netbeans). W googlach znajdziesz tutki jak wczytać dane z pola tekstowego i je obrobić. Naprawde zajmie Ci max dzień nawet jeśli nie jesteś programistą.

Jak będziesz miałz z czymś problem to pisz tutaj z kodem to pomożemy :)

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak w Excelu..? powinno byc najprosciej, robisz sobie tabelke z jedna wartoscia przykladowa, dodajesz kolumny z odpowiednimi regulami (+0,04 i -0,04, potem skopiujesz sobie tylko to co Cie interesuje). Po wklejeniu kolumny danych tabelka sama sie rozszerzy i regula zostanie zastosowana dla reszty danych, prosciej sie chyba nie da.

Edytowane przez FiDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...