Skocz do zawartości
Sedah

Wymiana GF2 MX na GF FX 5200. Warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy na forum narzekaja na tego FX 5200, ze syfiaty i za drogi. W pierwszym momencie byly po 500. Obecnie potanialy juz do okolo 380. Ja mam natomiast okazje kupic nowke za 250 zeta (prawdopodobnie Prolink, taktowany na 500). I tu pytanie, czy warto? :).

Mozliwosci finansowe sa ograniczone tzn. chce wydac jak najmniej :P. GF4 MX440SE 64 DDR jest po 180, RADEON 9000 64DDR jest po 300, a RADEON 9100 64MB DDR po 350. Za chwile wszyscy chorem krzykna, zeby brac tego radka :), a tyle to nie chce wydawac. FX w testach wypada roznie, czasem szybszy od GF4 MX, czasem nie. Mozna zglupiec :).

Obecnie mam karte jak w podpisie, czyli GF2 MX. Zazwyczaj styka mi do gry w 1024x768. Czasem sie cos powylacza :(. Jednak np. w Vietconga to musialem juz grac 800x600 (ale za to max szczegoly). Jakies rady? Mam go brac w ciemno, czy jeszcze pomeczyc sie na nim kilka miesiecy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 - to za idealne zeby bylo prawdziwe ;) Moze sie okazac ze to 64bit. Upewnij sie czy to Prolink Ultimate - bo takie maja 4ns i chodza na 500. Wtedy juz gf4mx400 odpapa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z drugiej strony za 280 zł to jest okazja tyle że za pare miechów to będzie normalna cena. A co do samej karty to uważam że lepej wiziąść markowego z dobrymy pamięciami przynajmnij pokręci będzie można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak za 250 zl to ja bym bral jakby nie bylo odczujesz przyplyw wydajnosci jeszcze go troche @ i bedziesz mogl luzno grac w gierki w 1024x768 fakt radek bylby tutaj najlepszym wyborem ale jesli nie chcesz tyle kasy wydawac to mowi sie trudno. Jednym slowem ja bym wymienial za takie "marne" pieniadze czemu nie

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał z drugiej strony za 280 zł to jest okazja tyle że za pare miechów to będzie normalna cena. A co do samej karty to uważam że lepej wiziąść markowego z dobrymy pamięciami przynajmnij pokręci będzie można.

nierozumiem co ty chcesz od prolinka ja np.: z ti4200 (i nie tylko) by prolink mam bardzo pozytywne doswiadczenia spox chodzi na 300/610 na default chlodzeniu podkreslam ze pamieci hynix 4ns!!!. To nie sa juz czasy gf2 czy wczesniej kiedy prolinka mozna bylo uwazac za szajsowata firme chociaz od dluzszego czasu mam doczynienia z produktami tej firmy i jeszcze na ani jednym sie nie zawiodlem. W ostatnim czasie firma naprawde sie wyrobila :!:

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aWaKeN: jak sprawdzic, ze to nie jest 64bit. Dostane wersje OEM :)

Yeti 666: nie 280 tylko za 250 :). Za pare miesiecy to wszystko bedzie tansze. Moj monitor kupilem za 1250 chyba ponad rok temu. Za ta cene to teraz bym mial LCD :). Takie zycie...

Aha i nie krece. Poki co :P

A jesli okaze sie ze jest taktowany 400 lub co gorsza 64bit, to brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze wymienic sie oplaca za 250 zl to jst smieszna cena a do tego wsparcie dx9 zawsze to cos ... jak byly gf4mx w konfrontacji z r9000 to kazdy mowil ze ma dx 8.1 ten radek i mial racje co z tego ze gry na gf4 pod dx 7 chodzily szybciej w testach jak teraz karzda gra nowa ma juz dx 8.1 i nie zobaczysz jaj piekna pod gf4mx a pod tym fx zobaczysz to co na radku i moze w przyszlosci cos pod dx 9 ale to chyba tylko jakies demo od producenta czy cos bo w gre ne pograsz ...ja tam mowie ze jesli na ggf2mx ci sie dobrze gralo jk do tej pory to na tym fx zobavczysz niewiaryfdodna moc ..w porownaniu oczywiscie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aWaKeN: jak sprawdzic, ze to nie jest 64bit. Dostane wersje OEM :)

Szczerze mowiac, to nie wiem jak to sprawdzic. To sa naprawde nowe karty (zwlaszcza na polskim rynku) i trudno tu cokolwiek powiedziec. Slyszalem ze wyszly modele 64bit dlatego Cie przed nimi ustrzegam :) Na twoim miejscu poczekalbym okolo miesiaca, dwoch az sytuacja sie wyklaruje z tymi FX'ami :)

 

Poza tym na razie jeszcze nie ma dobrych driverow pod te karty. 44.03 daja im i FX5600 kopa, ale uwazam, ze jeszcze troche je poprawia i sytuacja wydajnosciowa sie unormuje w koncu - powinna przynajmniej, bo na razie te karty sa na poziomie R9000PRO...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 250 zeta PEWNIE ze sie oplac ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> coprawda to niebedzie to samo co 9100 z jakosia ale to tylko 250 zeta za wmiare przyzwoita karte....

 

spojzalem na te linki od benka ehhh to bedzie 64bit :? czyli od dupe potluc takie cos :? zeby to byla 128bitowa karta to za 250 zlotych bez namyslu bym wziol tylko poco skoro mam R8500 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Lagier nie chodziło mi tu tyle o firme co o pamięci a jeśli firma stosuje dobre szybkie układy to jest ok. Przecież nikt nie gra na nazwie tylko na karcie żle to sformułowałem chodziło mi o jakoś a nie o naklejke.

A co do czekania to sprzęt najwięcej taniej przez pierwsze kilka miechów na rynku a jeśli dobrze ci chodzi ten 2MX to ja bym się nie spieszył. Ja sam chyba będe coś wymieniał ale dopiero po wakacjach.

A co do 64bit to ja bym się trzymał zdeleka nawet za 250zł. Przejrzyj forum jak ludzie narzekają na 64bit karty? A w sumie było już ich troche 2MX200, 2MX400, 4MX440, R9100 i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś się cieszyła z posiadania takowej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Chipie jest napisane:

"Szczerze mówiąc, spodziewałem się lepszych wyników wydajności GeForce'a FX 5200 - przynajmniej na poziomie GF4 Ti 4200. Tymczasem karta Sparkle plasuje się gdzieś pomiędzy MX-ami 440-8x a Radeonami 9100/9000 Pro. W kilku testach FX 5200 jest wolniejszy od wspomnianych chipsetów (patrz: wykresy), jednak bardzo dobre osiągi w trybie włączonego pełnoekranowego antyaliasingu poprawiają nieco jego ocenę końcową. Podsumowując, Sparkle GeForce FX 5200 ma jedną dużą zaletę - oferuje znacznie wyższą wydajność w trybie FSAA 4x niż Radeon 9000 Pro i GeForce MX440-8x. Różnice między FX-em 5200 a dwoma ostatnimi chipami wahają się w granicach od 40 do 120% w zależności od ustawionej rozdzielczości. "

 

Jak widac ma wieksza wydajnosc w FSAA. Pytanie jednak brzmi, czy ta karta ma az taka moc, by miec caly czas to wlaczone, i do jakiej rozdzielczosci? Czy moze byc taka sytuacja, ze 5200 ma 10 klatek z wlaczonym FSAA, GF4MX ma 5 klatek. Niby jest roznica 100%, ale grac sie nie da :)

 

I jeszcze jedno pytanie troche OT.

FSAA: Funkcja w grafice komputerowej poddająca procesowi antialiasingu cały widoczny na ekranie obraz. Zbliżony efekt poprawy jakości obrazu można uzyskać zwiększając rozdzielczość. Od ang. Full Scene Anti Aliasing - antialiasing całej sceny.

Jak sie ma obraz 800x600 z wlaczonym FSAA do 1024x768 bez FSAA (chodzi o szybkosc)?

 

Benek: no to mnie zmartwiles. 64bit buuu :cry:

Na stronie stoi:

GeForce FX 5200 OEM 64MB DDR TV 64bit OEM 349

GeForce FX 5200 Ultimate OEM 128MB DDR TV/DVI 429

 

Jest jeszcze iskierka nadziei. Podobno (bo dopiero dzis ide do kumpla) to ma byc karta z 128 MB, wiec wynikalo by, ze to jest jednak 128bit, poniewaz nie widze 64bit z 128MB :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory Lagier nie chodziło mi tu tyle o firme co o pamięci a jeśli firma stosuje dobre szybkie układy to jest ok. Przecież nikt nie gra na nazwie tylko na karcie żle to sformułowałem chodziło mi o jakoś a nie o naklejke.

A co do czekania to sprzęt najwięcej taniej przez pierwsze kilka miechów na rynku a jeśli dobrze ci chodzi ten 2MX to ja bym się nie spieszył. Ja sam chyba będe coś wymieniał ale dopiero po wakacjach.

A co do 64bit to ja bym się trzymał zdeleka nawet za 250zł.  Przejrzyj forum jak ludzie narzekają na 64bit karty? A w sumie było już ich troche 2MX200, 2MX400, 4MX440, R9100 i jeszcze nie słyszałem żeby ktoś się cieszyła z posiadania takowej karty.

nie ma za co :) 8) po prostu male nieporozumienie :)

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witak..

 

jestem w podobnym polozeniu co Sedah , tyle ze ja czekac nie moge bo jade na ati rage 4mb pci i windowsy mi sie maluja.

Znalazlem kawalek elektroniki dla siebie...

Leadtek Geforce4 MX440 64MB DDR (128bit), TV, AGPx8, retail ( 206,72 zł netto )

 

jakies opinie ?

Bede wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tymi tanimi kartami od nvidi to sie tak pojebalo ze juz nie wiadomo co zrobic..najpierw byly te mx na poziomie r9000 co je wykluczalo z tych 2 karat teraz kosztuja tyle co nic tyle ze jest tyle odmiaz ze glowa boli ..ja bym bral w kacu markowa tania i niby ma wszytsko ok

 

( pierwszy rza jak polacam mx ale co zrobic przeciez radka nie doradze 9000 za 100 zł wiecej :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z roboty z gieldy... i widzialem miejscami tego gf fx za 370 zeta.... :) osobiscie chyba bym jednak wolal fx niz mx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest Prolink GeForce FX 5200 OEM 64MB DDR TV 64bit OEM (taktowany na 400). Cena proponowana przez producenta to 349 zeta (w jednym sklepie jest za 372). Wiec i tak wychodzi o 100 taniej. W najtanszym sklepie jaki znam za GF FX 5200 8X 128 DDR TV/DVI 8X (128bit) chca 379. A to juz za duzo dla mnie :).

W 3DMark2001 na dotychczasowej karcie mialem 2641 (standardowe ustawienia 1024x768x32). FX osiaga ponad 4400, wiec lekki dopal jest. Czy te 250 to juz lepiej wydac na jakiegos MX440 64MB DDR z 128bit, czy juz lepiej kupic tego FX 64bit? A moze cos mi sie uda jeszcze wytargowac z cena :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest Prolink GeForce FX 5200 OEM 64MB DDR TV 64bit OEM (taktowany na 400). Cena proponowana przez producenta to 349 zeta (w jednym sklepie jest za 372). Wiec i tak wychodzi o 100 taniej. W najtanszym sklepie jaki znam za GF FX 5200 8X 128 DDR TV/DVI 8X (128bit) chca 379. A to juz za duzo dla mnie :).

W 3DMark2001 na dotychczasowej karcie mialem 2641 (standardowe ustawienia 1024x768x32). FX osiaga ponad 4400, wiec lekki dopal jest. Czy te 250 to juz lepiej wydac na jakiegos MX440 64MB DDR z 128bit, czy juz lepiej kupic tego FX 64bit? A moze cos mi sie uda jeszcze wytargowac z cena :)

Masz pewność że to jest 64bit? Tak czy inaczej za 250zł i tak się opłaca i lepiej go kupić niż MX440, ja bym brał i nie marudził.

 

PS. 64bit nie boli, bo widzę że panuje tu pewna fobia przed tym, zgadza się ogranicza to znacznie wydajność karty ale bez przesady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vengeance: jakos mam uprzedzenie do Allegro :)

Masz pewność że to jest 64bit? Tak czy inaczej za 250zł i tak się opłaca i lepiej go kupić niż MX440, ja bym brał i nie marudził.

PS. 64bit nie boli, bo widzę że panuje tu pewna fobia przed tym, zgadza się ogranicza to znacznie wydajność karty ale bez przesady.

Raczej mam pewnosc. Na karcie jest naklejka: MVGA-NVG34AM. Na stronie czytamy: w/64M,TV. Jedyna karta z 64MB jest wlasnie GeForce FX 5200 OEM 64MB DDR TV pracujacy z 64bit :(.

Fobia? Moze to za duze okreslenie, ale ludzie staraja sie unikac, tego co spowalnia karty :).

4400 punktow na moim sprzecie to duzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie bral ; to znaczy za 300zl mozna nowkę ti200 kupic 50zl nie wiem czy to duzo dla ciebie czy mało to zalęzy jak sie traktuje kupowanie rzeczy do kompa , ale wg mnie sie oplaca.

Chodzi ci o Gf2Ti czy Gf3Ti200 bo tych gf3 to w tej cenie nigdzie nie widziałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wytrzaśnij jakigoś radka 9000 HIS albo noname na allegro penwnie znajdziesz za 250zł i to bedzie lepszy zakup ewentualnie kup gf 4 mx 440 dobrej firmy na dobych pamięciach i @ go ile sie da może nie bedzieszm iał pixel i vertex shedera ale dużo FPS bedzie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie bral ; to znaczy za 300zl mozna nowkę ti200 kupic 50zl nie wiem czy to duzo dla ciebie czy mało to zalęzy jak sie traktuje kupowanie rzeczy do kompa , ale wg mnie sie oplaca.

Gdzie można nówkę Ti200 za 300zł kupić? Ja widzałem ostatnio (jeśli jeszcze są) za 480zł 8O. Teraz to już raczej niema tych kart niemniej jednak za 300 to jasne że lepiej niż tego FX'a.

Jeszcze dodam że R9000 można kupić za 280zł więc jest jeszcze jedna możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym nie bral ; to znaczy za 300zl mozna nowkę ti200 kupic 50zl nie wiem czy to duzo dla ciebie czy mało to zalęzy jak sie traktuje kupowanie rzeczy do kompa , ale wg mnie sie oplaca.

Gdzie można nówkę Ti200 za 300zł kupić? Ja widzałem ostatnio (jeśli jeszcze są) za 480zł 8O. Teraz to już raczej niema tych kart niemniej jednak za 300 to jasne że lepiej niż tego FX'a.

Jeszcze dodam że R9000 można kupić za 280zł więc jest jeszcze jedna możliwość.

ostatnio ktos linkowal jakis sklepy czy mowil o jakiejs 64mb wersji creativa w bardzo atrakcyjnej cenie bodajze 320 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam tego fx-a sie nie oplaca.......juz lepiej poczekac miesiac na 200zl i masz GF3Ti200 64 ddr 128bit GAINWARDA GS.... kreci sie na 250/540 bez artefaktow...:o0 czyli powyzej taktowan GF3TI500......ta karta w cenie 450 zl to namoje jest lepsza od radkow i innych dlatego ze mozna ja spoko wykrecic........

 

na sprzecie z podpisu mam 10000pkt. 3dmark 2k1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to na 100% 64 bity to sobie odpuść. 4400 w 3d2k1 to roszke mało ja na swojej mam 3100+/- więc według mnie się nie opłaca zwłaszcza że to 4400 to jest pewnie na 128bit karcia robione. Już chyba lepiej coś na alegro kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...