Skocz do zawartości
Dawid afg

Złącze zasilania i model płyty głównej.

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w moje łapki wpadło stare mobo na slot S1 wraz z PII 400mhz i SDRam.

 

Chcę ją odpalić i sprawdzić czy ona i procek są sprawne, ale na płycie obok standardowego, jest dziwne złącze zasilania.

Nie wiem jak się nazywa, ma 6 pin, od zasilacza idą 3 czarne i 3 niebieskie kable, ale był spalony, więc odciąłem kable z wtyczką i wywaliłem go.

Mam pod ręką tylko (sprawnego) Codegena 300W (myślę że do eksperymentów powinien wystarczyć) i chciałbym go lekko przerobić (wszczepić mu odciętą wtyczkę), ale nie mogę znaleźć informacji na temat napięcia.

 

Złącze wygląda tak:

 

post-104985-12722231339_thumb.jpg

 

Druga sprawa.

Mam problem z rozpoznaniem modelu płyty głównej.

Z moich poszukiwań wynika, że jest to "Intel E139761 Slot 1", tyle że mój egzemplarz posiada wlutowany układ "ATi Rage PRO Turbo AGP" z własna pamięcią zamiast slotu AGP i ma w/w wtyczkę.

 

Zdjęcie wygląda tak:

post-104985-127222367477_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Klaus :)

 

Niestety, miałem pecha. Wszczepiłem wtyczkę do zasilacza, zaizolowałem i podłączyłem wszystko pod płytę. Przy podłączaniu zasilania najpierw zasilacz zaczął wydawać charakterystyczne dźwięki zwarcia (iskrzenie), po czym wywaliło korki. Rozmontowałem, sprawdziłem wszystko, podłączyłem jeszcze raz, włączyłem listwę i ŁUP! Tym razem zdechł chyba na dobre (widziałem zielony błysk z jego bezpiecznika + śmierdzi spalenizną).

 

Możliwe że płyta jest uszkodzona i go spaliła, czy raczej "przyszedł jego czas"?

Jeszcze przed tym wszystkim, normalnie pracował w zapasowym komputerze.

 

I jeszcze jedno. Czy ten procesor (Pentium II 400Mhz) wymaga tego dodatkowego złącza?

Edytowane przez Dawid afg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często działa bez tego złącza - wystarczy podpiąć tylko ATX 20 pin, ale to zależy od konkretnej płyty.

Co do problemów z zasilaczem, to weź jakiś porządny z zabezpieczeniem przeciwzwarciowym - taki co się kulturalnie wyłączy - i testuj.

 

btw.Sam jestem w trakcie konfiguracji niedawno złożonego staruszka - pII 266 - i wydajność pozytywnie mnie zaskoczyła. Np. przesyłanie (upload/download) przez ftp z prędkością 10,5MB/s (wyżej nie idzie, bo sieć na 100Mb/s)- obciążenie systemu 2-3% (!) - Już taki staruszek spokojnie pociągnie 500-1000 jednoczesnych połączeń w p2p.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...