Skocz do zawartości
Colton90

Router+zewnetrzna karta Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam taki problem otóż mam nie sprawną wewnetrzna karte sieciowa i nie moge przez to polaczyc sie z internetem przez polaczenie sieciowe tylko moge jedynie przez USB.Zakupilem router TPlink 54mb, ale nie moge sie polaczyc przez polaczenie sieciowe.I mam pytanie czy jak dokupie zewnetrzna karte wifi np Tplinka 54mb to bede mogl sie polaczyc przez router przez polaczenie sieciowe?Mam internet UPC 25 mb, zwykly modem aris ,ktory dostalem przy zakupie internetu i komputer stacjonarny.Prosze o pomoc.Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja routera po zakupie odbywa się tylko i wyłącznie przez kabel (RJ45). Musisz włączyć sieć bezprzewodową aby móc się połączyć przez antenę USB.

Masz dwa rozwiązania kupić sobie kartę sieciową (na kabel RJ45) za 10zł i używać dalej kabla, albo dokupić sobie antenę USB, i uruchomić sieć bezprzewodową np. u kolegi na kompie ze sprawną sieciówką.

To pierwsze rozwiązanie lepsze bo tańsze :D

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Colton - no przecież masz napisane wcześniej - przeczytaj (ze zrozumieniem) tekst Grincha - dla uściślenia - jego pierwszą wypowiedź w tym wątku.

A tak BTW - router 802.11g na łącze 25Mb/s to nieporozumienie.

Edytowane przez Jenot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dość podobną sprawę.

Dotychczas miałem internet UPC 20mb dostarczany przez modem, do jednego komputera, jednak teraz internet ma iść na dwa komputery.

Zakupiłem w tym celu router ASMAX BR 704G, pierwszy komputer połączył się z nim bez problemu, jednak drugi go nie wyszukuje (jak się okazało nie ma bezprzewodowej karty sieciowej), zatem postanowiłem kupić takową.

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się karta USB. Taka jak te:

 

bezprzewodowa karta sieciowa htmlzakladka2 filtr cena - znajdź i porównaj ceny w Nokaut.pl

 

I tu moje pytanie, czy to rozwiązanie jest najskuteczniejsze, oraz jaką kartę USB polecacie (cena ok 50zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...