Skocz do zawartości
yooguruto

Lodówka

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam oszczędności w mieszkaniu i myślę o wymianie starej lodówki Ardo, która bierze sporo prądu, zapewne za sprawa technologii a także szczelności gum itp, bo włącza się bardzo często.

 

- Lodówka na pewno musi być energooszczędna. Zuzycie energii waha sie od ok. 200-300kWh / rok. Swoją drogą biorąc prosty rachunek to taka lodówka zje nam 0.50gr x 300kWh = 150zł w ciągu roku? Nie naciągane to trochę? Bo biorac pod uwage wybor klasy A++, ktory niesie za soba mniejsza ilosc funkcji w lodowce jesli chcemy utrzymac ta sama cene. A roznica wg znamionówki to ok 80kWh. I wlasnie pytanie, jak bardoz an serio brac te dane dot. podoru energii.

- zauważyłem, że lodówki z klasą A++ (czyli najbardziej oszczedna) zawsze maja niski poziom zamrażania - ok. 4kg/25h. W przypadku klas A+ jest to juz nawet 12kg/24h. To się tyczy tylko zamrażania czy też chłodzenia? Lodówka u mnie w domu jest dość często otwierana w ciągu dnia, preferujemy częstę małe przekąski :). Jesli tyczy sie ten poziom zamrażania tylko dla zamrażalki to chyba ma to dla mnie marginalne znaczenie, wlożę cos do zamrażalki to raczej mam w przekonaniu ze poleży to tam dluzej i nie spieszy mi sie z tym. Gorzej jesli wolniejsze mrożenie to też wolniejsze chlodzenie.

- zastanawiam sie tez, jak podchodzic do bajerow w stylu funkcja no frost, czy to tylko taki chłyt, czy naprawde cos daje.

 

Jak narazie znalazlem takie interesujace mnie modele:

- indesit

- majsterkuk

- simens

- simens2

 

Dzieki za rady, jak widzicie swiat lodowek jest dla mnie obcy :).

 

PS. Pytanie na koniec, gdzie kupic najlepiej taka lodowke.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez yooguruto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No frost wg mnie jest fajną sprawą, w szczególności w zamrażarce. Nie masz problemu z odmrażaniem oraz z powstającymi kryształkami lodu.

 

Zwróć uwagę na ilość termostatów. Dwa termostaty umożliwiają ustawienie różnych temperatur dla osobnych komór. Masz lepszą zdolność zamrażania z dwoma termostatami.

Tylko ta posiada dwa termostaty: http://www.euro.com.pl/lodowki/opis-indesit-prime-pbaa-33-nf-d.bhtml#content_3c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...