Skocz do zawartości
srekal34

Problem z ESKK - żądają pieniędzy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie - mam pewien problem z ESKK - otóż jakiś czas temu w przypływie głupoty zarejestrowałem się na kurs w ich szkole. Przysłali materiały do moich rodziców, rodzice tego nie odbierali, bo mieli to gdzieś ;). Po 3 miesiącach przyjechałem do rodziców, otworzyłem paczki a tam żądają ode mnie 400zł za przysłane pakiety w ciągu 7 dni od otrzymania(juz mineły) i jak nie zapłacę, to skierują sprawę do kancelarii adwokackiej.

 

Problem jest taki, że wypowiedzenie umowy trwa 3 miesiące a ja wcale nie zamierzam tyle płacić - jak zapłacę te 400zł to przyślą jeszcze pakiety za następne 3 miechy i będę musiał zapłacić łącznie 800zł za coś czego nie chcę.

 

I tu prośba do Was, czy oni mogą mi coś zrobić? W BIKu mi nie nabrudzą, bo nie mają do tego prawa, tyle wiem, ale czy bez mojego podpisu na umowie(wypełniłem tylko formularz na stronie, jak przy rejestracji konta pocztowego, żadnych nr dowodów, nr PESEL itd) mogą ode mnie wyegzekwować zapłacenie tych pieniędzy? Czy grać na zwłokę, odrzucać wezwania sądowe i dadzą sobie spokój?

 

Jest na forum ktoś zaznajomiony z prawem cywilnym?

 

Treść ich regulaminu:

odstąpienie od umowy i rezygnacja:

W myśl wspomnianej ustawy gwarantujemy Ci odstąpienie od umowy bez podania przyczyn, poprzez złożenie pisemnego oświadczenia w ciągu 10 dni od otrzymania pierwszego pakietu lekcyjnego. Otrzymane materiały w stanie nienaruszonym odsyłasz do ESKK. Płacisz tylko za przesłanie zwróconych materiałów do ESKK.

Po upływie 10 dni, ale w okresie nie dłuższym niż 1 miesiąc od momentu otrzymania pierwszego pakietu możesz zrezygnować ze współpracy z ESKK ze skutkiem natychmiastowym. Musisz jedynie uregulować opłatę za otrzymane materiały oraz przesłać do ESKK pisemną rezygnację.

Jeśli zdecydujesz się na rezygnację z nauki po upływie pierwszego miesiąca od momentu otrzymania pierwszego pakietu, obowiązuje Cię zachowanie trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia. Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna się od pierwszego dnia miesiąca następującego po tym, w którym pisemna rezygnacja wpłynęła do ESKK. Podobnie złożenie rezygnacji z uczestnictwa w programie szkoleniowym "Średnie wykształcenie" skutkuje rozpoczęciem okresu wypowiedzenia w pierwszym dniu miesiąca następującego po tym, w którym pisemna rezygnacja wpłynęła do ESKK. Jednak w przypadku programu szkoleniowego "Średnie wykształcenie" skutek wypowiedzenia będzie odnosił się do zobowiązań, które ESKK podjęłaby zgodnie z zawartą z Tobą umową w semestrze następnym. W praktyce oznacza to, że aby zrezygnować z otrzymywania materiałów programu szkoleniowego "Średnie wykształcenie" ze skutkiem na następny semestr, musisz wysłać rezygnację najpóźniej z końcem przedostatniego (tj. piątego) miesiąca nauki w danym semestrze.

Zasady współpracy – ESKK

 

 

Bardzo proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...