Skocz do zawartości
DIZEL

Dieselka LC

Rekomendowane odpowiedzi

FC po niklowaniu prezentuje się wyśmienicie,fachowo zrobiona operacja.

Czy w dziennym świetle nikiel na FC ma identyczny odcień jak na złączkach BP?

 

Chodzi tobie o żółty odcień niklu zapewne :). Narazie wydaje mi się że jest bardzo podobny do złączek BP. Rozmawiałem przed oddaniem do niklowania z jednym fachowcem z mojej firmy o tym i podobno jest to prawda z tym że dzieje się tak dopiero po jakimś czasie - pół roku, rok. Powiedział że trzeba by oddać do chromowania żeby było zrobionena na długoo - dobrze. I będąc niklowni chciałem żeby pochromowali jednak facet z tamtąd stwierdził że w tych wąskich szczelinach bloku chrom dobrze nie osiądzie i będzie matowy czy coś takiego więc zrezygnowałem i położyli sam nikiel.

 

Ogólnie to efekt niklowania bardzo mi się spodobał dlatego na następny dzień podrzuciłem blachę od bloku na ramy (-Duńkowy kupiony od lotr16) - najpierw ją wypolerowali bo od "luja" rys było a później poniklowali.

 

Zdjęcie marne jakościowo ale coś tam widać :)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bloki na mofy do M2F Duniek za pierwszym podejściem mi tak ewidentnie spie... że,odesłałem do wymiany

z zastrzeżeniem że sam sobie spoleruję i pochromuję.

Tak wyglądały

 

Dołączona grafika

 

 

Takie otrzymałem z wymiany

 

 

Dołączona grafika

 

 

A tak wyglądały kiedy skończyłem 6 godzinną walkę z polerowaniem

 

 

Dołączona grafika

 

 

Oddałem je do chromowania,FC zostanie w niklu nie mam już do niego siły,zrobiłem tylko logo

z 4mm czarnej pleksy wycinanej laserem z wciśniętymi elementami z 5mm kolorowej pleksy.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Napisz gdzie oddawałeś elementy do niklowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem fotki już wcześniej, nad mofami to żeś się napracował - mi by się nie chciało siedzieć nad tym :). Zacnie wyglądają teraz. A wycięte Logo ROG to naprawdę super

pomysł i do tego kozak wykonany. Blok FC i Ram niklowałem z 1km od domu w jakiejś firmie której nazwy nawet nie znam. Robią szybko z 3-4h i gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chromowanie blaszek od mofów robię w Wawie na Zabranieckiej 71,zakład galwanizacyjny GAL-WES.

Trafiłem do nich przypadkiem,kolega ze squadu moto od lat chromuje u nich części do restaurowanych motocykli.

 

BTW będą wkrótce nowe foty z postępów prac?Bardzo jestem ciekaw jak rozwinęła się sytuacja z chłodnicą w piwnicy.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie projekt dostał zamułki ponieważ nie ma odpowiednich chłodnic [ogolnie to może i były(a) ale ktoś chyba dał ciała?] :(!

Trochę zmodowałem blachę którą sam stworzyłem ale narazie to niema co fot wstawiać bo nie wiem czy nie pojawi się coś robione profesjonalnie w tym miejscu.

 

Przyszły niedawno rzeczy które zamówiłem jakiś czas temu w Coolingu oraz jedna mniejsza sprawa od Barusa :) [bardzo kontaktowy człowiek ;P ]

 

Od Barusa.

Dołączona grafika

 

Paka z Cooling.pl

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobili :) Powinien byc jakis regulamin zakacujacy wrzucania zdjec kartonow i pudelek. Ciekawe ile osob by przestalo w ogole pisac posty, nie mogac sie pochwalic nowymi zakupami.

Bo ja rozumiem, czasem fajnie sie czyta workloga, jak jest jakies sytuacyjne zdjecie opakowania, jest w tym jakis kontekst, cos szczegolnego, zabawnego, cokolwiek. (tutaj np. autor buduje napiecie przed kolejnym updatem).

 

Nie ma chyba co z tym walczyc, o ile nie ma w tym przesady w stylu: nowy temat i bezczelnie kilkadziesiat zdjec pudelek albo wyjetych kart graficznych na stosik z pamieciami ujecie z od trzech stron :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech mnie, całkiem fajnie rozmontowałeś tego Obsydiana :)

 

Taki był plan, kupiłem i z pełną premedytacją "poćwiartowałem" budę :P

 

A co do wcześniejszych przesyłek pocztowych to wrzucę na razie tą od Barusa, zresztą niektórzy mogą się domyślać co jest w pudle z coolingu :)

 

Dołączona grafika

 

Miałem zamówić bloczek QPI Enzotech ale Enzotech leci sobie z dostawami i zamówiłem plexiany który bardziej mi się podoba

 

Ogólnie to nie mam teraz za bardzo czym fotografować i zastanawiam się nad jakąś lustrzanką - jakimś Nikonem, ale do tego zakupu muszę kogoś namówić żeby się dołożył :(

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa modele,Nikon D60 ewentualnie D90 ale ale...

Robię foty kompa LUMIXEM FZ38 w trybie makro,wyżej masz przykład jak to wyszło.

Poręczny,lekki i daje radę...do celów wyższych D90 z dobrym szkiełkiem,

ale to już kasy sześc razy więcej do wydania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam dwa modele,Nikon D60 ewentualnie D90 ale ale...

Robię foty kompa LUMIXEM FZ38 w trybie makro,wyżej masz przykład jak to wyszło.

Poręczny,lekki i daje radę...do celów wyższych D90 z dobrym szkiełkiem,

ale to już kasy sześc razy więcej do wydania ;)

 

Ale wtedy taki wydatek jest w sumie na lata ;) D90 z dobrym szklem to nie tylko do kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtedy taki wydatek jest w sumie na lata ;) D90 z dobrym szklem to nie tylko do kompa ;)

 

Musiałbym chyba najpierw napad na bank zrobić żebym mógł myśleć o takim foto :lol2: :lol2: . Z drugiej strony raczej niepotrzebny mi taki sprzęt bo nie wykorzystał bym zapewne do końca jego możliwości.

Ja rozglądam się ogólnie nad takim używanym z niskim przebiegiem, z obiektywem w zestawie - D80, tak do 2K. Ale tu jak wspomniałem wcześniej musiał bym się z ojcem porozumieć bo coś mówił że mozna by jakąś lustrzankę kupić. On natomiast mówił o czymś od Canona w tej kwocie?

Jak bym jednak sam coś kupował to może zastanowił bym się nad sprzętem który ma Elder bo ładne foty wychodzą i jest w zasięgu kwoty którą tak odrazu mógłbym wydać na jakiś aparat.

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrobic dobre zdjecia trzeba miec dobre oswietlenie, to podstawa. Wcale nie jest potrzebny bardzo drogi aparat i obiektyw, jest mnostwo przykladow ludzi z kosmicznym sprzetem robiacych fatalne zdjecia. Dobre oswietlenie, obsluga aparatu, przydaje sie tez jakies tlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby zrobic dobre zdjecia trzeba miec dobre oswietlenie, to podstawa. Wcale nie jest potrzebny bardzo drogi aparat i obiektyw, jest mnostwo przykladow ludzi z kosmicznym sprzetem robiacych fatalne zdjecia. Dobre oswietlenie, obsluga aparatu, przydaje sie tez jakies tlo.

 

True :)

 

Sadze ze dobry kompakt lub hybryda spelni swoje zadanie bardzo dobrze. Polecam Ci jeszcze Fuji HS10, mialem wczesniejszy model S9600 i byl bardzo fajny, a HS10 jest jeszcze lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałbym chyba najpierw napad na bank zrobić żebym mógł myśleć o takim foto :lol2: :lol2: . Z drugiej strony raczej niepotrzebny mi taki sprzęt bo nie wykorzystał bym zapewne do końca jego możliwości.

Ja rozglądam się ogólnie nad takim używanym z niskim przebiegiem, z obiektywem w zestawie - D80, tak do 2K. Ale tu jak wspomniałem wcześniej musiał bym się z ojcem porozumieć bo coś mówił że mozna by jakąś lustrzankę kupić. On natomiast mówił o czymś od Canona w tej kwocie?

Jak bym jednak sam coś kupował to może zastanowił bym się nad sprzętem który ma Elder bo ładne foty wychodzą i jest w zasięgu kwoty którą tak odrazu mógłbym wydać na jakiś aparat.

 

Z Canona w tej kwocie to tylko nowy EOS 1000D i zostaloby troche kasy na szklo lub uzywany 450D (o ile sie nie myle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że na razie cisza w dziale a więc wrzucę coś żeby do końca nie zaszedł kurzem ;P . Oprócz tego co poniżej to wspomnę że szykują się a raczej są już zrobione nowe zakupy gratów. Część z nich już jest umnie a część ma być na dniach i trochę później. Ogólnie będzie znowu "karuzela zmiany sprzętu" xD!

 

Rozpakowuje pakę z Cooling.pl :).

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIZEL co Cię podkusiło żeby niebieskiego Syfera kupić?

W trzy tygodnie od złożenia nowego LC takich gili mi narobił w GTZ że załama.

Zastąpiłem go Mayhems.

 

Co robisz Obsidianowi,nadal widzę mocno roznegliżowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIZEL co Cię podkusiło żeby niebieskiego Syfera kupić?

W trzy tygodnie od złożenia nowego LC takich gili mi narobił w GTZ że załama.

Zastąpiłem go Mayhems.

 

Co robisz Obsidianowi,nadal widzę mocno roznegliżowany?

 

Narazie z budą mało się działo, teraz zacząłem trochę działać, nadal brakuje mi mniejszej chłodnicy 2x120 - dzięki niej będę mógł ustalić pewne rzeczy. Np. otwory

pod fillporty w nowej podłodze.

 

Wiem że Feser brudzi niemiłosiernie ale przyzwyczaiłem się to tego płynu, zresztą nie chcę mi się juz teraz kombinować z innymi dostępnymi na rynku płynami. Może później gdy wszystko złoże do kupy i podziała trochę to zamienie na jakiś inny.

 

Ostatnio trochę paczek do mnie przyszło. Narazie wrzucę ostatni zakup z Coolingu. Nowy wąż - Tygon R3603 9,5/15,9 mm :wink: oraz przedłużka zasilania do GPU :lol: . Jestem ciekawy jak będzie się ten wąż prezentował z Feser UV.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez DIZEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użyłem tego Tygona R3603 9,5/15,9 oraz FESERA UV BLUE,wyglądało to tak.

 

BTW Tygon robi fantastyczne ciasne łuki bez załamywania,wart każdej wydanej złotówki :D

I jest perfect clear co najważniejsze.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak aktualnie przedstawia się układ:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Niestety po ubraniu GTX-a 280 w bloki i zwodowaniu nie działał tak jak należy - pojawiły się artefakty. Diagnoza - uszkodzone pamięci.

 

Dołączona grafika

 

Tak więc po kilku dniach postanowiłem coś zrobić ;P. Przeglądając fora i youtube miałem nadzieje że iw moim przypadku to pomoże...

 

Dołączona grafika

 

Jak widać zachiało mi się zabawić w piekarza i upiec kartę ^^. Niestety ten zabieg nie pomógł - karta dalej się uruchamiała ale z artami hehehehe.

 

Teraz rozważam co tu dalej robić. Albo kupić drugiego GTX-a 280 tym razem z gwarą - bo szkoda niewykorzystanych bloków, albo kupić Radeona 5850 i blok który miałem już wrzucony do koszyka w Coolingu ale ostatecznie plan poszedł w p...u w ubiegłym tygodniu i muszę się dłużej zastanowić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyduj się szybko, bo układ prezentuje się bardzo fajnie, ale brakuje płynu :P

 

Właśnie tez mi to do głowy przyszło, że strasznie długo prace trwają - płynu brak, niepołączone węże :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...