Skocz do zawartości
ath

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Wrażenia z dema jak najbardziej pozytywne, wreszcie cos nowego poprzednie odsłony średio przypadły mi do gustu ale za to "ta" tak, już po kilkunastu meczach stwierdzam że będzie to najlepsza częsć od czasu PES6 - graficznie trzyma poziom szału nie ma ale jest dobrze, Fifa 11 "nieco" lepiej sie prezentuje nie ma sie co czaraować, animiacja zawodników poprawna jedynie w biegu wyglądają jak Kryszałowicz,licze że w pełnej wersji ujrzymy te obiecane 1000 nowych animacji, wreszcie są konkretne zwody , nowy system podań dla mnie bomba trzeba sie troche namęczyc żeby piłka jak po sznurku chodziła to nie fifa :) , ale o to w tym biega cza to opanować, udane 50 metrowe zagranie do napastnika daje niezłą radoche , z faulami za to nieco przesadzili za wpadnięcie na przeciwnika kartka mi sie zdarzyła oby to nieco poprawili , strzały troche słabe sie wydają na pierwszy rzut oka ale da rade konkretnie kropnąć w odpowiedniej sytuacji , tempo gry wreszcie do regulacji na +1 coś jak Fifa 11 , co mi sie nie podoba to udziwnione menu wyboru taktyki troche to zakręcili na niekorzyść moim zdaniem , ale najważniejsze to GAMEPLAY który jest niezły i z każdym kolejnym meczem - udaną akcją - zauważonym nowym zagraniem - daje MASE RADOCHY i o to w tym BIEGA !! Licze że pare rzeczy w Fulu poprawią i będzie nieźle , co do FIFY dla mnie zero rewelacji bo mam konsole i wiem czym to sie je , wiem że niektórym nie było dane grac w konsolowe wersje i stąd te ochy i achy - ale wierzcie mi jak znuudzi wam sie ta cud miód grafika A ci co psite super udane akcje i worki bramek i będziecie szukali prawdziwego wyzwania to powinniście sięgnąc po nowego PESa 11 !!

Edytowane przez tooom19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pcmax dokładnie jak zobaczyłem te garby i przypomniał mi się Twój post to się uśmiałem nieźle :). To jest jakaś masakra, zwłaszcza Iniesta, Villa i inni o podobnym wzroście. Na Ibrze tego tak nie widać bo jest wysoki. Komedia :lol2: Ja nie wiem jak recenzenci dema na ps3, Bety MLO czy też final build-a twierdzili, że fizyka piłki jest super. Przecież to jest taki balon, że masakra ;(. Jeśli chodzi o triki na prawym analogu to tez jakaś pomyłka. Wciskam tylko w prawo analog a tu jakiś 5 sekundowy, zaskryptowany trik się włącza, zero kontroli nad nim! Dalej są animacje których nie da się przerwać! czyli tzw lag. Co to ma być... :o System kolizji nadal jest do bani. Może dostaliśmy betę jakaś. Trzeba jeszcze poczekać na full-a i zobaczyć, ale to jest mało realne.

 

Zapomniałem dodać bardzo częstego microstutteringu... Nie ma tej płynności, ale to pewnie urok dema.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak jak piszesz to wszystko jest do bani! Ale dlaczego mieliby wydawać demo zniechęcające do zakupu pełnej wersji? Sam nie wie. Jak tak ma wyglądać full to masakra. W drużynie Barcy każdy zawodnik ruszał się identycznie, zwody nie działają, jakieś dziwne śmieszne przyśpieszanie, sprint z piłką to jakby truchcik. Czy to jest gra na rok 2010/2011 czy to jest gra z lat 90? A dodam, że blur i te animacje to jest żałosne - chyba rezygnuję z zakupu, a jeszcze miesiąc, czy dwa dni temu byłem skłonny zakupić tylko czekałem na demo i totalna K U P A. Jak można taką grę kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego co rok nie rozumie :) I żaden chyba ekonomista tej polityki marketingowej nie jest w stanie pojąć, żeby wypuszczać demo zniechęcające do zakupu. Ale jak zauważysz to tak jest co roku (demo inne od full). Ja nie wiem, skoro tyle pozytywnych opinii z dema ps3... może oni dostali co innego ? :|

 

A poniżej fotka odnośnie realistycznych animacji biegu w nowym peesie, czyli FORZA garb! :lol:

post-112033-076795300 1284664979_thumb.jpg

Tylko niech nikt mi nie mówi, że tak w realu jest bo padne ;]

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego co rok nie rozumie :) I żaden chyba ekonomista tej polityki marketingowej nie jest w stanie pojąć, żeby wypuszczać demo zniechęcające do zakupu. Ale jak zauważysz to tak jest co roku (demo inne od full). Ja nie wiem, skoro tyle pozytywnych opinii z dema ps3... może oni dostali co innego ? :|A poniżej fotka odnośnie realistycznych animacji biegu w nowym peesie, czyli FORZA garb! :lol: post-112033-076795300 1284664979_thumb.jpgTylko niech nikt mi nie mówi, że tak w realu jest bo padne ;]

 

To nie jest animacja biegu tylko "dohamowania" ze tak sie wyraze ;) Moze mi ktos powiedziec gdzie sie podzialy soczyste, plaskie i mocne uderzenia z dystansu? Nie wiem o co kaman ale same farfocle leca, jakis nowy kombo do takich strzalow wprowadzili czy jak?

 

ps. a co do grafiki pes vs fifa to chyba tylko slepy nie zauwazy ze pes prezentuje wyzszy poziom :lol: W pesie grafika jest pieknie wycieniowana i wszystko do siebie pasuje. Fifa wyglada tu troche jak ofoliowane itemy z morrowinda :lol: Kto gral ten wie o czym mowie

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Dla mnie to trzeba mieć klapki na oczach. Nie wiem co jest 100 razy lepszego w grafice fify. Obie gry wyglądają chu** na 50" plazmie. Przy czym PES jednak przy tradycyjnej kamerze podczas gry ma bardziej wyraźne postacie bo w Fifie są tak niskiej jakości modele, że nie wiadomo co to za piłkarz. No ale lepsze to niż poszarpana bramka i inne krawędzie na PS3 taki aliasing. Gameplay... ocenie po pełnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wrzucę swoje "3 grosze" jako ultras PES od pierwszej edycji :)

 

Przede wszystkim dobrze, ze w ogóle zmieniono styl rozgrywki. Jest wolniej. Czy lepiej? Po kilku meczach trudno wydać werdykt. Najlepiej pasuje określenie inaczej.

Fajnie pracuje kamera, tryb wide jest teraz lekko izometryczny, co wymaga wczucia się przy zagrywkach przy liniach bocznych.

Lot piłki to na chwilę obecną coś w rodzaju dowcipu ze strony Konami. Balon to dobre słowo. Leci szybko i w fazie opadania nagle traci impet. Dziwnie to wygląda przy długich podaniach górą. Oby w fullu to zmienili. Mega minus jak dla mnie.

Modele zawodników i stadiony piękne. Porównując je do tych z FIFY11 są po prostu lepiej wykonane i dokłądniejsze. Bardzo dobra robota. Tu z kolei mega plus.

Animacja zawodników i fizyka, Hmmm, coś panowie w KONAMI kręcą z tym 1000 nowych ruchów. Jest w sumie ok, ale jak widzę jak w FIFIE wygląda walka bark w bark, drybling i ogólnie ruch zawodnika to zastanawiam się czy czegoś w PES nie przegapiono. Na tym polu powinno byc lepiej. I choć jest widoczny postęp w stosunku do zeszłorocznej wersji to jednak bardzo niewielki. Znów modlę sie by w pełnej wersji coś poprawili. IMHO potzreb więcej klatek ruchu, bo sam "motion" jest poprawny ( choć ten "garb" przy biegu wygląda cąłkiem komicznie).

Taktyki i zarządzanie. "Dżizas", jak tu fajnie. Bardzo duzo ciekawych patentów,, aż chce się grzebać w ustawieniach. Idealna sprawa dla maniaków opcji trenerskich. Lata świetlne przed produktem z EASports. Bez jaj, prawdziwa rewolucja.

 

Suma sumarum - demo oceniam na 4 z dużym minusem. Fajnie, kolorowo, taktycznie, ale wykonanie niektórych elementów fizyki gry wali po oczach niedopracowaniem, co może być poważnym problemem w rywalizacji z tegoroczną FIFA, o ile panowie z KONAMI nie poprawią swej pracy do wydania ostatecznej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra, to napiszcie czego wymagacie, zeby byli prosci jak kolki ?? :lol: Wtedy to bedzie nie realistyczne. Pilkarze i sportowcy pod czas biegu nigdy nie sa prosci... jedynym sportowcem ktorego znam i ktory biegal na wyproscie to Michael Johnson, ale to juz ewenement na skale swiatowa. To, ze przy dohamowaniu tak wyglada to jest jak najbardziej realne. Widziales kiedys kogos kto z duzej predkosci zatrzymuje sie w miejscu i ma proste plecy ?? :lol: padlbys na twarz zanim bys sie zorientowal, no chyba, ze stopniowo bys zwalnial, ale jesli mialbys ostro dac po hamulcach to musisz sie zgiac nie ma bata, do tego trzeba ugiac nogi itp. Nie zauwazysz tego kopiac pilke z kolegami na podworku, takie rzeczy sie zuwaza po tysiacu czy po wiecej godzinach spedzonych na boisku klubowym, gdzie masz trenera, treningi i jakas tam lige gdzie rywalizacja jest o 3-4 poziomy wyzsza niz na podworku.

 

Zgodze sie, ze mozna doczepic sie tych garbow, ale nie przesadzajcie. Bo jesli byscie stworzyli gre o jakiej piszecie to by wyszla ladna bajka...

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziak, ja nie chce, żeby byli wyprostowani jak kołki, bez przesady. Ale również jest to przesadzone w pes11 w drugą stronę. Zobacz w pes2010 czy pes6 dla mnie tam jest zdecydowanie lepiej. Po co to zmieniali ?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 100% sie z Toba zgadzam, ale wedlug mnie nie jest to problem, ktory trzeba roztrzasac jako byc i nie byc dla tytulu. Przypomnijcie sobie jak kiedys pilka wygladala i jakie byly gry. To ma byc wszystko dla fanu, z gry mamy czerpac rozrywke a nie zajmowac sie wytykaniem najmniejszych bledow. Jak juz wczesniej pisalem jest tak duzo gier, ze kazdy zawsze znajdzie cos dla siebie :)

 

Mimo wszystko ja pozostaje przy PESie, nie potrafie sie przesiasc na fife, ktora jest o niebo za szybka i nie daje mi tyle fanu. Nie jestem zadnym pro playerem gier pilkarskich, lubie usiasc zagrac pare meczy ze znajomym i tytul czeka na kolejne spotkanie i do tego bedzie mi sluzyl PES 2011 :)

 

A co do gier sportowych to czekam na 2k11 :D:D to jest moj sport i w NBA moge grac godzinami ;) Sorry za OT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DObra, to napiszcie czego wymagacie, zeby byli prosci jak kolki ?? :lol:

 

W fifie od zawsze (i do teraz zresztą) biegają takie kołki, dlatego nie rozumiem zachwytów nad tym jak to fifa miażdży pesa jeżeli chodzi o animacje zawodników.

Żeby było śmieszniej mam na hdd xboxa dema obu produkcji i nie widzę niczego, w czym PES jest gorszy od fify. Z drugiej strony czytając opinie konsolowców, a potem ludzi grających na pc mam wrażenie, że obie platformy dostały dwa zupełnie inne produkty. Później napiszę coś więcej, ale jak do tej pory nową odsłoną jestem zachwycony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge ogarnac tego noweg pesa :-| Gram na profesjonalu i ledwo wygrywam 1:0. W poprzedniego pesa gralo mi sie w sam raz najwyzszym poziomie. Byc moze dlatego ze uwielbialem zdobywac bramki z dystansu. Tutaj nie wiem jak uderzyc mocno z daleka, jakies kapcie leca. Albo slabe ledwo nad ziemia albo wystrzelone w niebo. Ibra sterowany przez kompa jest nienormalny przy wykonywaniu wolnych. Bramkarz jak ciota udaje ze broni, a Ibrahimovic strzela bramki z kazdego wolnego...

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demko i jakoś nie mogę się przestawić. Tyle o ile PES 10 był w miarę pryzwoity, tak nowa część to duży krok w tył. Sterowanie skopane, piłka leci jak balon. Zobaczymy jak będzie w pełnej wersji. Jak dla mnie Fifa 11 jak na razie na PC wygrywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie moge ogarnac tego noweg pesa :-| Gram na profesjonalu i ledwo wygrywam 1:0. W poprzedniego pesa gralo mi sie w sam raz najwyzszym poziomie. Byc moze dlatego ze uwielbialem zdobywac bramki z dystansu. Tutaj nie wiem jak uderzyc mocno z daleka, jakies kapcie leca. Albo slabe ledwo nad ziemia albo wystrzelone w niebo. Ibra sterowany przez kompa jest nienormalny przy wykonywaniu wolnych. Bramkarz jak ciota udaje ze broni, a Ibrahimovic strzela bramki z kazdego wolnego...

 

W poprzednich częściach jak i w tej mówi się, że niby "duszenie" trójkąta po strzale daje strzał silny i płaski dosyć. Ja w to za bardzo nie wierze i IMHO zawsze to był efekt placebo ;p bo nigdy nigdzie w command list nie mogłem takiego uderzenia znaleźć, ale czasami mam złudzenie, że to rzeczywiście działa. W 11 podobno wysokość strzału, zależy jeszcze od tego jak długo przytrzymacie kierunek w stronę strzału. To też moim zdaniem farmazon :) a jakby było tak rzeczywiście to byłby to iście poroniony pomysł. Mimo wszystko jak się przymknie oko na te wszystkie niedoskonałości (animacje, garby, bramkarze, kamera, kolizje, walka o piłkę w górze (w zasadzie jej brak) itd) to się przyjemnie gra! ale trzeba koniecznie rozegrać dużo spotkań żeby się z tym oswoić i opanować manual passing (z wciśniętym LT). Dzięki tej większej swobodzie i "balonowatości" piłki, pes11 trochę zalatuje starszym bratem pes-em 6, co jest na +. Mimo wszystko wolałem fizykę piłki z PES11, była cięższa i bardziej realnie to wyglądało.

 

Czy ktoś z posiadaczy konsol byłby tak miły i sprawdził czy różni się to demo względem PC ? Czytałem różne opinie, były i takie, że np na ps3 jest znacznie lepiej i piłka jest cięższa. Mam cały czas cichą nadzieję, że dostaliśmy w demie jakiś stary build...

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz rozgryzlem oddawanie strzalow ;) Zmylilo mnie to ze w poprzedniej czesci podczas uderzania trzymalem wcisniety bieg, co owocowalo silnymi i plaskimi strzalami. A kiedy trzymalem RT przy strzale to zawodnicy uderzali technicznie (bylo to bardzo fajnie widac jak sie ukladali do pilki i uderzali ja wew. czescia stopy). W tym pesie trzymanie jakiegokolwiek przycisku przy strzale (oprocz samego strzalu) skutkuje wystrzeleniem pilki na orbite. Najbardziej mnie wkurza brak mozliwosci przesuwania muru czy nawet przesuniecia na bramce samego bramkarza i bardzo opoznione reakcje sedziego. Co jak co ale pes dla mnie jest lepszy od fify (na pc). Tempo gry jest wolniejsze przez co bardziej realistyczne. W fifie pilka "lata od bramki do bramki" z nierealna czestotliwoscia.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson a ja bym się z tym kłócił i to bardzo. To jak rozgrywasz piłkę, zależy wyłącznie od Ciebie. W fife też możesz w opcjach zmniejszyć szybkość rozgrywki, ponadto w fifie bardzo ładnie można jednym zawodnikiem zatrzymać grę na środku pola i pięknie powolnym dryblingiem rozgrywać piłkę, a nie sprintem z bramki do bramki (360 stopni i dobre animacje robią swoje). W pes-ie jest to praktycznie nie możliwe (mówię o spokojnym rozgrywaniu piłki w środku pola).

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy konsol byłby tak miły i sprawdził czy różni się to demo względem PC ? Czytałem różne opinie' date=' były i takie, że np na ps3 jest znacznie lepiej i piłka jest cięższa. Mam cały czas cichą nadzieję, że dostaliśmy w demie jakiś stary build...[/quote']

 

Imho jest odrobinę lepiej (faktycznie piłka jakby cięższa), ale...to za mało żeby mnie przekonać. Póki co jestem zawiedziony i to mocno i też mam nadzieję, że to jakiś stary build (gameplay'e, które pojawiły się w sieci końcem sierpnia wyglądały dużo lepiej <_<)

Tak btw można jakoś wyłączyć ten trailer, który się po meczu odpala ? Wkurza na obu platformach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt tego co rok nie rozumie :) I żaden chyba ekonomista tej polityki marketingowej nie jest w stanie pojąć, żeby wypuszczać demo zniechęcające do zakupu. Ale jak zauważysz to tak jest co roku (demo inne od full). Ja nie wiem, skoro tyle pozytywnych opinii z dema ps3... może oni dostali co innego ? :|

 

A poniżej fotka odnośnie realistycznych animacji biegu w nowym peesie, czyli FORZA garb! :lol:

post-112033-076795300 1284664979_thumb.jpg

Tylko niech nikt mi nie mówi, że tak w realu jest bo padne ;]

 

Tu akurat zawodnik stoi z piłką... Jak biegnie jest zupełnie inaczej. Mimo wszystko faktycznie to jest mało realne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem w tym roku na sporą poprawę ale znów bardzo się zawiodłem. Niby KONAMI porawilo błędy z porzedniej wrsji, ale co ztego jak zrobiło mase nowych:

-strzały wtej grze to jakieś nieporozumienie(po co jest wskażnik mocy skoro nawet jak nacisnę lekko przycisk to piłkarz kopie w hektary. Z kolei z dystansu jak zapełnie pasek mocy to piłkarz ledwie dokopuje do bramki).

-bramkarze to znowu porażka

-przyśpieszenie i drybling(za cholere nie można zostawić obrońcę wtyle).

-rzuty karne(zwalone na maxa, zamiast pewny gol to problem trafienia w bramkę

-nie mówie już o kamerze bo pewnie została zrobiona specjalnie pod skośne oczy japończyków, dlatego sama dziwnie zmienia kąt

 

Wtym roku tylko FIFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pod wzgledem kamery pes jest dla mnie jak najbardziej ok. Czego o fifie nie moge powiedziec. Nie ma tam absolutnie zadnej ciekawej kamery, a na wiekszosci perspektywa jest tak spier.. ze boisko wyglada jak wyciagniete wszerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co demo, w demie był final build. Wszystkie wady i zalety jak w demie. Co nie zmienia faktu, że się gra naprawdę świetnie, przymykając oko na niedociągnięcia jak system kolizji.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna wersja jest dużo lepsza od dema:

 

-porawione strzały (celne i mocne, można niezłą bombe poslać zza pola karnego)

-podania są jeszcze lepsze(dokładniejsze)

-drybling dużo lepszy i skuteczniejszy niż w demie (poprawiono czas reakcji)

-gra obrońcow i bramkarza porawiona

-nie ma już częstych fauli za byle dotknięcie

 

Ogólne jestem pozytywnie zaskoczony full wersją bo demo jak widać było niedopracowane.

To wrażenia po 3 meczach więc coś mi pewnie umknęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To samo co demo, w demie był final build. Wszystkie wady i zalety jak w demie. Co nie zmienia faktu, że się gra naprawdę świetnie, przymykając oko na niedociągnięcia jak system kolizji.

 

Mylisz sie. Nie ma takiej opcji...

 

Pełna wersja jest dużo lepsza od dema:-porawione strzały (celne i mocne, można niezłą bombe poslać zza pola karnego)-podania są jeszcze lepsze(dokładniejsze) -drybling dużo lepszy i skuteczniejszy niż w demie (poprawiono czas reakcji)-gra obrońcow i bramkarza porawiona-nie ma już częstych fauli za byle dotknięcieOgólne jestem pozytywnie zaskoczony full wersją bo demo jak widać było niedopracowane.To wrażenia po 3 meczach więc coś mi pewnie umknęło.

 

Mam dokladnie takie same odczucia po zagraniu 3 meczy z kompem i 5 z kumplem :D Jak juz napisalem to jest niemozliwe zeby demko bylo tym samym buildem co full. Pierwsze co sie rzuca w oczy po zagraniu w pelna wersje (a wczesniej w demko) to STRZALY. Teraz wygladaja tak jak powinny. Tak jak napisal Maczibi, w koncu sa soczyste i mocne. Co do reszty to jeszcze musze rozegrac pare spotkan zeby stwierdzic czy jest znaczaco lepiej niz w demku. Ale jedno jest pewne, gra sie genialnie i nie mam zamiaru przesiadac sie na fife (pc). Grajac w pesa czuje sie "jak u siebie w domu" a obcowanie z fifa to jakies dziwactwo dla mnie. Juz nie wspominam o gownianej kamerze ktora sprawia ze boisko wyglada jakby rozmiarami nie przekraczalo sali gimastyczniej w malej wiejskiej szkolce. Tak wiec ostatecznie macham fifie na pozegnanie. Moze za rok bedzie lepiej

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...