Skocz do zawartości
ath

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz i ja mogę powiedzieć, że Full to zupełnie inna bajka niż Demo. W zasadzie koledzy już napisali co poprawiono. Jestem baaardzo pozytywnie zaskoczony. Tego było trzeba. O ile do dziś się wahałem, to teraz z całą stanowczością mogę powiedzieć, że na PC znów bawimy się produktem KONAMI. Szkoda, że demo było tak marne, bo z pewnością wielu ludzi zwróciło się w kierunku bardzo dobrej w tym roku na "pieca" FIFA11.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale kamere w Fifie można sobie dostosować jak się chce,wystarczy pobawic sie suwakami.

 

Jak to mowia, z gowna bata nie ukrecisz i w tym przypadku tak jest. Bawilem sie wszystkimi kamerami + suwaki i nic sensownego nie dalo sie ustawic. Poza tym animacje zawodnikow fifie cierpia na ten sam syndrom co fury z nfs'a, czyli nieprzerwany atak epilepsji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem trochę odmiennego zdania..np. kamery beznadzieja w fifie natomiast można z nią wszystko robić,strzały może i trochę poprawione ale niestety podania czasami idą gdzie chcą a nie tam gdzie ja chcę i auto przełączanie zawodników kuleje...jedynie ustawienia pada są nareszcie poprawione i jak się ustawi w settings to w grze można zmieniać jak się chce.Patch już jest więc nazwy drużyn i nazwiska poprawne ale....po rozegraniu paru meczów i rocznym rozstaniu z fifą chyba do niej powrócę bo różnica między 10 a 11 jest ogromna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pełnej wersji z początku lekki zawód, ale z czasem z każdym kolejnym meczem jest coraz lepiej i chce się więcej !! Odwrotnie jak z FIFĄ tam po pierwszym zauroczeniu im dłużej się gra czar pryska .. Co do grafy to PES wygląda dużo ładniej zawodnicy to już poezja , w fifie bardziej podobają mi się stadiony i kibice .

Manualny system podań to jest to na co czekałem ,lekko usprawniony względem wersji demo,fakt nie wszystkim to pasuje ale cóż ..

 

Tak z innej beczki chciałem zauważyć że całkiem niezłą muze nam zaserwowali Japonczycy w menusach, oczywiście poza paroma muzyczkami w stylu Konami . Za to doping podczas meczu wypada bardzo blado . KOmentarz delikatnie spóźniony chyba że tylko u mnie to występuje .

 

 

Patch godny polecenia poprawione wszystkie nazwy uaktualnione składy z KAdrą Polski włącznie ! Kosowski w pierwszym skłądzie i to na ataku , cos z sake przesadzili Japonczycy

 

Link poniżej

 

Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: popiOF_EDIT_02.10.rar

 

Czekam na wrażenia z gry ONLINE i lece 6 do sklepu , grał już ktos ? jak z lagami sprawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest fenomenalne jaką wyobraźnię mają niektórzy gracze :lol: Full od dema PES-a różni się bardzo ? No proszę, próbujecie zmieniać rzeczywistość ? :lol: Wszystko jest dokładnie takie samo, z tym, że gameplay jest jeszcze szybszy niż w demie i czasami wydaje się ok a czasami momentalnie jakiś dziwny speed-up piłkarzy jest. Dalej są takie same zj.... i pokraczne animacje, dalej takie same błędy AI i animacji, nienaturalne animacje strzałów, piłkarz ślizga się żeby tylko uderzyć swoją dobrą nogą, przecież to nawet w nieśmiertelnym we2002 było to o kilka klas lepiej zrobione. W ogóle zwykłe strzały bez R2 to jest jeden wielki random jeśli chodzi o siłę i kierunek! Raz przy tej samej sile idzie nienaturalna torpeda a raz idzie jakiś dziwny lob z 16m. Ilość błędów w gameplay-u jest taka sama jak w demie (bo inaczej być nie może) i poraża swoją ilością. Piłkarze dalej biegają zgarbieni. Walka bar w bar jest żenująca, zwłaszcza przy górnych plikach, gdzie praktycznie jej nie ma. Strzały poprawili, są trochę silniejsze domyślnie, a może to nawet kwestia statów samych piłkarzy, co jest jeszcze bardziej nienaturalne niż te balony. Z każdym meczem odechciewa się bardziej grać. Pozostaje przytoczyć jedną z licznych wypowiedzi na evo-web:

 

Pause the game, take a screenshot, and PES looks epic. Unpause and play it and it's an infuriating, limited, buggy pile of robotic (yes, I said it) poo.

 

That about sums up my thoughts thus far.

 

The football games market needs a new competitor in my view.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem po ojejku ze zmienia co chwila zdanie o pesie a teraz sam jestem zmuszony to zrobic :oops: Teraz juz mam na koncie chyba ponad 30 spotkan czy cos kolo tego no i gra mnie strasznie irytuje. Granie z cpu to mordega, w zadnej czesci nie widzialem zeby komp gral takim pressingiem jak tutaj. Nie ma praktycznie na nic miejsca, nie zdazysz dobrze odebrac pilki i sie rozpedzic a juz masz przy nogach dwoch rywali. Najgorsze jest to ze kazda druzyna tak gra co jest delikanie mowiac niepowazne. Wyprawcowanie sobie miejsca do oddania strzalu z dystansu naprawde wymaga "pracy". No i wlasnie, te nieszczesne "szczaly", bo inaczej tego nazwac chyba nie mozna. Po kilku meczach wydawalo mi sie ze to poprawili wzgledem demka ale musialem miec po prostu ogromne szczescie ze udalo mi sie oddac tyle mocnych i celnych strzalow. Generalnie z tym pesem jest taki problem ze walczysz nie tyle z przeciwnikiem co z sama gra. Ten "system oddawania" strzalow jest po prostu TRAGICZNY. Ja rozumiem ze gra sie pewnie rzadzi jakimis prawami typu uderzanie prawidlowa noga, dobrym ustawieniem zawodnika itd ale na litosc boska dlaczego wiekszosc strzalow wyglada jak farfocle. Gra przez to jest nudna jak flaki z olejem. Dzisiaj z kumplem zagralismy dwa mecze na tempie +1 po czym spojrzelismy sie na siebie z takimi minami :blink: Jedna strzelona bramka (jakis kapec z roznego). Najwiecej walki w srodku pola, strzelac z dystansu nie ma co bo szkoda "tracic pilke" na projekt apollo. Nasze mecze w poprzednim pesie byly zywe i dynamiczne (fakt gra nie byla bez wad) a i samo to ze mozna bylo ladnie lupnac z dystansu dodawalo usmiechu na twarzy. A tutaj wyglada to jak kopanina na szkolnym boisku. I jeszcze raz ten system uderzen w ktorym wydaje mi sie ze nie ma zero logiki. Naciaganie sily do mocy strzalu ma sie nijak, zupelnie nijak. Czasami naciagne pasek na 2mm a bomba leci taka ze chyba lamie krzesla na trybunach, a czasami z paska za polowa wychodzi kapec ktory ledwo dolatuje do bramkarza. Jak tak dalej pojdzie to chyba bede zmuszony zainstalowac poprzednia czesc przy ktorej na spotkaniach z kumplami przy browarze bawilem sie znakomicie. Emocji zawsze bylo tyle ze czasami prawie pady lataly. A tu jak stypa i to taka konkretna.

 

ps. a i jeszcze chcialem wspomniec o niewdzialnych scianach w bramkach ktore chronia bramkarzy przed wpadnieciem do bramki z pilka. Mialem juz kilka takich sytuacji gdzie bramkarz po zlapaniu mocno uderzonej pilki powinien z nia wpasc do bramki a tym czasem zatrzymywal sie w powietrzu mm przed linia i spadal na ziemie. Widok po prostu przekomiczny.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, ja nie zmieniałem zdania... zawsze negatywnie pisałem o PES2011. Tylko raz napisałem, że "gra się naprawdę świetnie, przymykając oko na niedociągnięcia jak system kolizji.." i to była klasyczna ironia ;)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja także widze mnóstwo bugów i niedociągnięć w tej grze. Najbardziej to denerwują mnie animacje piłkarzy (animacja sprintu jest zwalona wtej grze, bo np:taki Drogba porusza się jakby miał wgaciach 50 kilo i odskoczyć obrońcy jest mu naprawdę ciężko - mówie o poziome top player gdzie komputer wyrażnie oszukuje dodając swoim piłkarzom chyba +30 do speedu).

 

Mimo wszystko cały czas gram w tę grę bo coś wsobie ma takiego że chce mi się wto grać.

 

PS. Zagrajcie sobie na kamerze normal close (niewiem czy to jakieś złudzenie ale gra się wtedy jakoś dynamiczniej i niesamowicie czuć piłkę przy nodze co sprawia że świetnie się drybluje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak granie przeciwko barcie. Nie dosyc ze twoja druzyna jest porazona samym faktem grania przeciwko nim (-10 do morali) to jeszcze sama ta banda niemylacych sie terminatorow, plus KOSMITA valdes na bramce (ktory ma refleks pozwalajacy unikanie pociskow) poteguje zlosc. Ile kroc gram przeciwko tej ekipie to za kazdym razem mi gotuja krew w zylach.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobija ten system strzałów. Rozegrałem już ponad 20 meczy ale nadal nie wiem ile "siły" użyć żeby strzelić chociaż w światło bramki. Wszystko wygląda jak jedna wielka loteria. Czasem muśniecie klawisza strzału skutkuje "petardą" zza pola karnego, a czasem przestrzelenie z odległości jednego metra. W PES 2010 grało się zdecydowanie przyjemniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie dobija ten system strzałów. Rozegrałem już ponad 20 meczy ale nadal nie wiem ile "siły" użyć żeby strzelić chociaż w światło bramki. Wszystko wygląda jak jedna wielka loteria. Czasem muśniecie klawisza strzału skutkuje "petardą" zza pola karnego, a czasem przestrzelenie z odległości jednego metra. W PES 2010 grało się zdecydowanie przyjemniej.

 

Wszyscy narzekaja na system strzalow ;) Niektorzy na forach pisza ze pomaga uderzanie z LT (domyslnie Z na klawie) albo wciskanie Y (podanie na dojscie) przy strzale. Sprawdzalem obie metody i imo to bzdury, nadal jest loteria przy strzalach. Dopiero dizsiaj udalo mi sie strzelic bramke z dystansu (replay) ktora mi sie spodobala, ale to i tak nie jest to co mozna bylo wyprawiac w poprzednim pesie. Najgorsze jest to ze probowalem wrocic do pesa 2010 i sie po prostu nie da :D Bez wplywu na sile podan gra sie teraz strasznie dziko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się nie zgodzic z waszymi niektórymi uwagami - animacja biegu, choc może to już tak ma być taki znak rozpoznawczy Konami ? bo żeby przez tyle lat tego nie poprawili ? . Strzały też mogły by być nieco logiczniej rozwiązanie - ale co do ONLIne sie nie zgodze zagrałem z 20 meczy i niezauważyłem większych problemów powiedział bym że śmiga aż miło - , ale mimo tych paru wad ta gra ma coś w sobie że chce sie w to grać !! Jest ciężka to fakt trzeba się sporo napracować żeby znaleźć troche miejsca do czystego strzału, ale mimo wszystko wciąga z każdym kolejnym meczem coraz bardziej - w przeciwienstwie do Fify ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cicho, nikt nie pyka w pesa? :) Ja po miesiacu obcowania z najnowszym pesem stwierdzam ze to najlepszy pes w historii. Zaliczylem chyba z setke zwyklych spotkan (z cpu i z kumplami), jeden sezon ligowy, i jeden sezon kariery (ML) i nie moge sie oderwac. Z poczatku bylo dziwnie bo jak mozna tu przeczytac, byly takie momenty ze gra mnie zachwycala a za chwile znow zmienialem zdanie. Ale wystarczylo dluzej pograc, wczuc sie w nowy gameplay i gra stala sie dla mnie pilka nr1 na najblizszy rok. Czasami sobie odpalam fife11 (na pc) no i niestety dla mnie to juz nie to, po prostu nie czuje tej gry. W pesie kazdy mecz wyglada inaczej. Nastrzelalem juz mase pieknych brameczek co na poczatku w ogole mi nie wychodzilo. Strzaly z dystansu, z pierwszej pilki, przewrotki, bramki od slupkow, poprzeczki, kazda taka brama wyglada inaczej. Nie widac zeby cos tu bylo zaskryptowane czy cos w tym stylu. Jesli chodzi o animacje to faktycznie nowa fifa moze sie pochwalic ich wieksza liczba niz pes ale dla mnie liczy sie bardziej ogolny gameplay i to co mozna zrobic z druzyna na meczu (za to fifa moze pozazdroscic genialnego klimatu Ligi Mistrzow w pesie :D) A tutaj naprawde mozna tworzyc akcje jakie tylko sobie wymyslimy. Jak juz napisalem uwielbiam w tej grze to ze kazdy mecz wyglada inaczej, w jednym meczu moge rozlozyc Chelsea na lopatki a chwile po tym przegrac z druzyna ze srodka tabeli bo np zle dopasowalem taktyke lub musialem wykluczyc z meczu przez brak formy jakichs waznych zawodnikow. No cos pieknego :)

 

ps. co do farfoclowatych strzalow to trzeba po prostu zagrac te paredziesiat meczy i probowac, probowac i jeszcze raz probowac. Dochodzi sie do wprawy i zaczyna sie wyczuwac kiedy warto uderzyc i wyjdzie z tego soczysty strzal. A satysfakcja z bramki zdoybtej po takim strzale jest jeszcze wieksza niz w fife gdzie po kilku meczach mozna juz uderzac jak sie chce.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za "dubla" ale chcialem Was poinformowac ze dizsiaj pojawil sie fanowski patch ktory ingeruje w gameplay (chyba pierwszy w historii pesa):

 

PES 2011 gameplay patch by komu

1.05

 

This patch will remove some of the code that decreased on demand (or before games), some of the players stats on certain situations.

The idea of this code was to balance some of the in-game situations but is wrongly implemented and causes annoying "AI "cheating-like" feeling.. (some other parts that do similar functions are not entirely removed in this patch)

 

Also it will fix some of the "Form Status Arrows" issues mentioned...

 

Next patches will include other improvements in the AI / stats and maybe we can remove some of that stupid delays/stop animations as requested.

 

Changelog v1.03:

- Improved AI: sharper and more "big match" aware, less "fake" cheating

- reduced stupid lags when controlling/receiving the ball

- better response

- Totally removed AI scripting dependence for players form in game.

- More realistic player behavior (top players should behave and perform like top players and differentiate from mediocre players)

- Players get to the end of the match in better shape (PES default made em look like zombies with 20 minutes left!!)

 

Changelog v1.04:

 

Now we are tuning the real gameplay deep into the AI (both AI CPU and player AI mates).

The play should be more intelligent with better more realistic game build up. AI will react in a more realistic way to how game strategies are being played, both position and passing are tuned.

Funny enough, I just enabled parts of the code that were unused due to coding malpractice.

Looks like KONAMI left all the ingredients for an excellent game but they refused to make it right??? (smells like a commercial trick)

 

NOTE: The result of the patch is that AI will partiwaginkate on a more intelligent way on the game, this is a subtle change that should improve the gameplay a lot. But don't expect miracles, the game is what it is.

 

Changelog v1.05:

-Tune up the fatigue for non CPU players.

 

 

Instructions:

1) use the patcher tool to patch pes2011.exe

2) enjoy

Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: pes.2011.gameplay.patch.by.komu-1.05.rar

i topic http://forums.evo-web.co.uk/showthread.php?t=61320

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem wlaśnie ten gameplay by Komu, ale najnowszy w wersji 1.07 i powiem tylko jedno: REWELACJA!

Niewiem jak ten koleś zdołał to zrobić, ale tak malutkim pliczkiem zdołał niesamowicie poprawić gameplay niwelując sporo błędów zrobionych przez japońców.

 

Z rożnic jakie można zauważyć w tym gamepleyu jest napewno zmniejszenie prędkości gry ale równocześnie zwiększenie dynamiki i zwrotności samych piłkarzy i usunięcie skryptów. Dzięki temu niema teraz tak jakiś kiepski obrońca dogania bez problemu christiano Ronaldo. Ponadto porawiono także strzaly ktore są teraz celniejsze, niema także tego denerwującego odskakiwania piłki przy przyjęciach.

 

Musicie sami to przetestować. Patch działa z patchem pesedit 0.4 bo sprawdzałem. Antywirus może się wam czepiać tego pliku ale bez obaw tam niema w nim wirusa.

 

Sam twórca gameplaya zapowiada kolejne wersje gdzie będzie jeszcze go ulepszał. (marzy mi się aby poprawił coś w rzutach wolnych żeby częściej wpadały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson nie mam siły już się kłócić ;) ja w każdym meczu mam tyle baboli, że normalnie krew zalewa. I to w pierwszym lepszym. Już nie pisze o tych wszystkich niedoskonałościach i wadach w stosunku do konkurencji jak np. żenująca walka bark w bark, której właściwie brak. Mimo wszystko z sentymentu gram dalej w PES-a też, ale jest nadzieja, bo o to KONAMI ogłosiło patch-a który będzie zmieniał gameplay i poprawiał bugi (24 listopada)! To jest fenomen bo pierwszy raz będzie taki patch dla PES-a w historii. Jak widać poniżej strzały też mają być poprawione.

The update will be automatically downloaded from 24th November, and adjusts the defender AI to allow for more consistent pressing from various situations and includes a series of alterations based on feedback from users. The difficulty and success rate of Rainbow Flicks has been adjusted to improve gameplay, while throw-ins can now be passed back to the taker. Cursor switching has been generally been improved including situations when the ball is crossed, while the way transfer fees are calculated in Master League has been reworked. Names above CPU players can also now be switched off as they mimic player settings. Shooting has also be tweaked to produce more realistic reactions and results depending on real-time situations.

 

Some chants within the game have also been refined or changed, and PC owners using relatively low-spec machines will also be able to find matches more easily within the game’s Legends mode.

@Edit. Muszę przyznać że na tym gameplay-u od komu jest 100x lepiej, prędkość rozgrywki jest taka jak powinna być, nie rozumiem czemu konami tak przyśpieszyło rozgrywkę na prędkości 0 ;/. Strzały są lepsze, piłka po przyjęciu nie odbija się na 3m, można spokojnie rozgrywać piłkę, tak powinien wyglądać gameplay by default zaserwowany przez Konami. Trochę bugów naprawił związanych z AI tzn ich częstotliwość zredukował, nie ma już takiego oskryptowania CPU, grają różnorodnie, co tu mówić praktycznie 0 skryptów!. Krótko mówiąc jestem zachwycony i grałem już kilkanaście meczy, fifę narazie odłożyłem ;). Nadal jednak są nienaturalne przyśpieszania jak z armaty no i podania w uliczke dalej są za bardzo efektywne. Jakby tak przenieść z fify genialne animacje i genialny system kolizji to byłaby chyba idealna piłka elektroniczna.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten patch to jest jakiś mega wałek, nic nie poprawił parktycznie i w ogóle ponad połowy z zapowiadanych rzeczy nie ma nawet w changelog-u. Konami why?! :mur: Lepiej na niego nie czekajcie, tylko zainstalujcie sobie ten gameplay patch by Komu vs 1.07.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...