Skocz do zawartości
ath

Pro Evolution Soccer 2011

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę przyznać że na tym gameplay-u od komu jest 100x lepiej, prędkość rozgrywki jest taka jak powinna być, nie rozumiem czemu konami tak przyśpieszyło rozgrywkę na prędkości 0 ;/. Strzały są lepsze, piłka po przyjęciu nie odbija się na 3m, można spokojnie rozgrywać piłkę, tak powinien wyglądać gameplay by default zaserwowany przez Konami. Trochę bugów naprawił związanych z AI tzn ich częstotliwość zredukował, nie ma już takiego oskryptowania CPU, grają różnorodnie, co tu mówić praktycznie 0 skryptów!. Krótko mówiąc jestem zachwycony i grałem już kilkanaście meczy, fifę narazie odłożyłem ;). Nadal jednak są nienaturalne przyśpieszania jak z armaty no i podania w uliczke dalej są za bardzo efektywne. Jakby tak przenieść z fify genialne animacje i genialny system kolizji to byłaby chyba idealna piłka elektroniczna.

 

No nie wiem czy jest 100x lepiej. Wiem tylko ze musialem obnizyc poziom z top player do professional bo nie dawalem sobie rady z najlepszymi druzynami. A cpu wydaje sie oszukiwac, graja tak jakby kazdy zawodnik w ich druzynie mial "czerwona forme" mimo iz przed meczowy komunikat pokazuje cos innego.

 

aha i jeszcze trzeba dodac ze bramkarze przeciwnej druzyny bronia jak roboty (wyciagaja pilki rzesami, sznurowkami i czym sie jeszcze da)

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak można w PESie ustawić aby zawodnik po przejęciu piłki był kontrolowany przez gracza a nie przez komputer..

 

po prostu tak jak w fifie aby mieć kompletną kontrole nad grą a nie tylko 1 zawodnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić patch na prawdziwe nazwiska oraz drużyny ? dużo tego jest a nie za bardzo chce mi się sprawdzać wszystkie

gameplay patch by Komu vs 1.07 zainstalowany i na razie wygląda dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś polecić patch na prawdziwe nazwiska oraz drużyny ? dużo tego jest a nie za bardzo chce mi się sprawdzać wszystkiegameplay patch by Komu vs 1.07 zainstalowany i na razie wygląda dobrze

 

PES NEXT-GEN EDITING - HOME OF THE FAMOUS PES 2011 PESEDIT PATCH: PESEdit.com 2011 Patch 1.1 - Released!

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy jesteście świadomi, ale wyszedł nowy kitserver po nowym roku z... uwaga uwaga LOD mixer-em !! Czekałem na to taki kawał czasu od premiery. Byłem pewien, że będzie się dało LOD ustawić tak żeby grafika była jak na replayach, bo na replay-ach grafika jest przepiękna. Co więcej na replay-ach animacje są 100x lepsze i płynniejsze i LOD na animacje też wpływa! Zresztą nawet Juice o tym pisał w dokumentacji kitserver-a. Dzięki zwiększeniu detali nie ma także garbów już beznadziejnych. Skonfigurowałem sobie i mam grafikę na kamerze wide jak na zbliżeniach na replay-ach :) Animacje są dużo płynniejsze i ładniejsze, wyglądają jak na replay-ach poprostu. Dobrze, że jest Juice :). Dam PES-owi ostatnią szansę teraz. Jak ktoś chce to wrzucę swoją konfigurację z suwakami.

 

Z modów prócz oczywiście PESEDIT, polecam także 2010 FIFA World Cup - English Commentary Patch. Zamienia on komentarz na ten z fify WC 2010, który został okrzyknięty najlepszy komentarzem ever w piłce elektroczniej. Wszystko jest praktycznie idealnie zsynchronizowane.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem czy jesteście świadomi, ale wyszedł nowy kitserver po nowym roku z... uwaga uwaga LOD mixer-em !! Czekałem na to taki kawał czasu od premiery. Byłem pewien, że będzie się dało LOD ustawić tak żeby grafika była jak na replayach, bo na replay-ach grafika jest przepiękna. Co więcej na replay-ach animacje są 100x lepsze i płynniejsze i LOD na animacje też wpływa! Zresztą nawet Juice o tym pisał w dokumentacji kitserver-a. Dzięki zwiększeniu detali nie ma także garbów już beznadziejnych. Skonfigurowałem sobie i mam grafikę na kamerze wide jak na zbliżeniach na replay-ach :) Animacje są dużo płynniejsze i ładniejsze, wyglądają jak na replay-ach poprostu. Dobrze, że jest Juice :). Dam PES-owi ostatnią szansę teraz. Jak ktoś chce to wrzucę swoją konfigurację z suwakami.Z modów prócz oczywiście PESEDIT, polecam także 2010 FIFA World Cup - English Commentary Patch. Zamienia on komentarz na ten z fify WC 2010, który został okrzyknięty najlepszy komentarzem ever w piłce elektroczniej. Wszystko jest praktycznie idealnie zsynchronizowane.

 

Sa takie jak w fifie 11 na pc czy nadal po kosie od tylu zawodnik leci nogami do przodu? :lol: Musze przyznac ze kilka dni temu moj poziom meczowych frustracji przy pesie osiagnal szczyt i powiedzialem sobie dosc. Co drugi mecz gotowala mi sie krew w zylach przez glupie bledy gry (jest na yt piekny filmik ukazujacy najbardziej wciach!.... bledy w grze). Od kilku dni gram tylko w fife i mimo ze granie na klawiaturze jest kompletnie niedopracowane (wzgledem pesa w ktorego mozna bardzo dobrze grac na klawie) to gra sprawia wiekszy fun niz pes. Najpiekniejsze w fife sa animacje, po prostu czasami szczena opada jak widze zderzenia dwoch zadowodnikow. W pesie zamiast szczeny opadaja rece. Potrzebowalem xxx meczow w pesie i xx w fife zeby do mnie dotarlo ze ta gra jest po prostu gorsza od fify (w tym roku). Sprawdze jeszcze tego kitservera i lod ale watpie zebym wrocil do pesa w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson zainwestuj w pada, bo na klawie ta gra traci 70% grywalności... wiem, bo sam to przerabiałem. :] Niektórych rzeczy po prostu nie sposób wykonać na klawiaturze, brakuje trzeciej dłoni.

ojejku robiłem podejście do pes, ale w tym roku tak jak kolega wyżej wspomniał fifa na pc po prostu miażdży, ciężko się od niej oderwać. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson zainwestuj w pada, bo na klawie ta gra traci 70% grywalności... wiem, bo sam to przerabiałem. :] Niektórych rzeczy po prostu nie sposób wykonać na klawiaturze, brakuje trzeciej dłoni.ojejku robiłem podejście do pes, ale w tym roku tak jak kolega wyżej wspomniał fifa na pc po prostu miażdży, ciężko się od niej oderwać. :]

 

No z tym ze ja nie potrafie ogarnac pada w takich grach, myla mi sie przyciski i w ogole miedzy moimi rekoma a padem panuje chaos ;) zupelnie jakby zegarmistrz mial rozkrecac zegarek "w powietrzu". Za bardzo przyzwyczailem sie do wsadu i strzalek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carson, ale przecież mi nie musisz mówić, że fifa zmiażdżyła PES-a w tym roku, bo sam od razu mówiłem o tym, a Ty przecież na początku byłeś przekonany że PES jest mega i lepszy od fify :). W fife animacje i fizyka kolizji są wręcz genialne, choćby takie głupie zastawianie piłki (przycisk sprintu) jest niesamowicie realistycznie zrobione. Kiedyś się tak rozpisywaliśmy nad animacjami PES-a w przeciwieństwie do fify. Jest tylko kilka mankamentów, które mnie drażnią w fifie, a które są IMHO zdecydowanie lepiej zrobione w PES-ie:

  • boiska, zarówno ich wielkość jak i wykonanie (+murawy), przez to też strzały z daleka trudno oddać celnie do bramki, gdzie jest tak gęsto i większość strzałów jest blokowana. W PES11 poprostu one urzekają!
  • cinematics (w fife to żenua można powiedzieć) - w PES11 są wzorowo wykonane
  • przyśpiewki i klimat ligowy/pucharowy
  • podania górą (nie mówię o wrzutach w pole karne) są dziwne jakieś, takie płaskie?
  • zapomniałem dodać COMMUNITY! Tyle patchy/modów co jest do PES-a, wypas jak zawsze. Do fify to się nie mogę doczekać moda na murawę :| albo jakiegoś pack-a. Są tylko pojedyncze tekstury, które samemu trzeba podmieniać narzędziami.. Zdecydowana różnica jeśli chodzi o scenę moderską. Trzeba tutaj dodać, że taka znana osoba ze sceny PES jak Frenkie, zrobił też teksturę murawy do fify:)
i dodatkowy minus to nie wiem po co możliwość wyboru asyst w sterowaniu ? EA samo sobie strzela samobója takim rozwiązaniem. Powinien być tylko jeden tryb - niszczy to strasznie multiplayer.

 

LOD nie wyeliminuje błędów w PES-ie (system kolizji, debilne spalone, głupia obrona itd), więc jak się zniesmaczyleś bug-ami to raczej nie ma po co wracać. Jedynie, wpływa na grafikę i animacje, które widać z dalszej kamery. No chyba każdy widzi ogrmoną różnicę na kamerze np. wide i na zbliżeniach w replayu ? To widać gołym okiem w PES-ie. Zresztą w niejednej recenzji było napisane, że PES wygląda świetnie na replay-ach, w przeciwieństwie do realtime gameplay. Teraz nawet widzę jak się ręką odpychają zawodnicy, wcześniej na tamtych detalach to kupa była. Po zaaplikowaniu gra mi się świetnie :) w odskoczni od fify i grafika/animacje są już jak na replay-ach :). Dołączyłem swój config z kitserver-a. Są tam dwie linie, które trzeba zmienić jak się nie posiada pesedit:

img.dir = "pesedit"img.dir = "pesedit-stadiums"
U mnie chodzi płynniutko, bez żadnych mikro przycięć.

A co do pada to przecież podstawa... Byłem przekonany, że grasz na padzie. To profanacja. Pograsz kilka dni i będziesz się sam z siebie śmiał, jak mogłeś tyle czasu żyć w ciemnogrodzie i grać na klawiaturze.

config.txt

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tym ze ja nie potrafie ogarnac pada w takich grach, myla mi sie przyciski i w ogole miedzy moimi rekoma a padem panuje chaos ;) zupelnie jakby zegarmistrz mial rozkrecac zegarek "w powietrzu". Za bardzo przyzwyczailem sie do wsadu i strzalek.

 

Miałem dokładnie to samo co Ty. Co prawda kilka tygodni się przyzwyczajałem po przesiadce na pada, ale teraz widzę, że po prostu nie ma porównania i ile rzeczy mogę zrobić na padzie, których nie mogłem na klawie.. chociażby nie jesteś ograniczony do biegania "na sztywno" w 8 kierunkach, na analogu wszystko odbywa się mega płynnie. Poza tym na klawie nie możesz robić tricków - musiałbyś mieć ustawionego dodatkowego krzyżaka np. na numerycznej i jak pisałem - trzecią rękę do obsłużenia go. :]

Jak sporo grasz w fifę/pes to na prawdę polecam pada, sam byłem bardzo sceptycznie nastawiony, bo całe życie na klawie, ale uwierz, że to chyba był mój najlepszy zakup, teraz gra się zupełnie inaczej, czuć swobodę i mogę zrobić to co chcę, już nie ogranicza mnie "ubogość" klawiatury. :]

Trochę gadam jak nawiedzony, ale dużo osób na pewno przyzna mi rację. Tylko nie kupuj byle badziewia, bo faktycznie może się grać gorzej niż na klawiaturze. Oczywiście polecam bezprzewodowego od x360 - masz gwarancję działania w każdej grze, która wspiera pada (wiadomo większość gier to porty z xbox360 = microsoft).

Zresztą ostatnie zdanie ojejku najlepiej to oddaje - granie na klawie to profanacja, spoko, może się da itp. ale jest to strasznie niewygodne, jakbym miał wrócić do klawy to bym olał już to w ogóle. To tak ot odnośnie kontrolerów. :]

 

Co do pes to może obczaję tego kitservera, chociaż zobaczę jak to wygląda a raczej powinno wyglądać na starcie. :] Póki co ciężko przeskoczyć z fify.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem kolejne 3 patche, 2 z nich na gameplay by komu i spock2005 (gra się na nich super) i na kamerę, którą sobie ustawiłem obłędnie ;) Ponieżej taki przedsmak co można z kamerą zrobić.

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=stQzu-F7OBw&feature=player_embedded#!

Polecam każdemu taki zestaw do PES-a, spróbujcie nawet Ci co skreślili już PES-a:

No i oczywiście ustawić sobie w kitserverze LOD, moja konfiguracja załączona. Po tych zabiegach nie można się oderwać od PES-a, system kolizji można przeboleć (albo i nie), ale za to ile radości cała reszta daje, wygląda jak mecz z TV.

config.txt

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem kolejne 3 patche, 2 z nich na gameplay by komu i spock2005 (gra się na nich super) i na kamerę, którą sobie ustawiłem obłędnie ;) ....

 

No nie, akurat dzisiaj odinstalowalem pes'a :D czemu mi to robisz

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku mógł byś napisać jak wgrać te patche ? chodzi mi kamere i dwa do gameplaya, czy trzeba oprócz nich coś jeszcze wgrać ? z góry dzięki.. nigdy się nie bawiłem w patchowanie pesa i nie wiem jak sie zabrać za to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no żartujesz ? Wszystko jest proste i wytłumaczone. Może w weekend znajdę czas to Ci napiszę. Polecam kolejny dodatek Genialne! HD siatki, których kolor automatycznie dobiera się w barwy klubu gospodarzy! Wypas to wygląda w meczu. Chyba żaden PES nie był tak modowany jak ten.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku wgralem te mody o ktorych pisales i chcialem zapytac czy one w tej konfiguracji jakos drastycznie zwalniaja tempo rozgrywki? Bo gra mi sie teraz tak wlecze ze az nienaturalnie to wyglada. I nie wydaje mi sie zeby to byl problem wydajnosci sprzetu, bez modow smiga dobrze (w lod nie grzebalem). Cos skopalem? przeciez to niemozliwe bo instalacja tego jest dziecinnie prosta. Nagraj jakis filmik u siebie na normalnym tempie ustawionym w grze z tymi modami, bylbym wdzieczny

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson w przednim poście jest kilka bramek na szybko sklejonych. A poniżej z gameplay-u prosto (tempo gry jest idealne, siatka bramki w kolorach Barcy - gospodarzy):

http://www.youtube.com/watch?v=BIPVSWhjXOs

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Carson w przednim poście jest kilka bramek na szybko sklejonych. A poniżej z gameplay-u prosto (tempo gry jest idealne, siatka bramki w kolorach Barcy - gospodarzy):

 

Przeciez to wyglada tragicznie :lol: (tempo i plynnosc animacji) to samo jest u mnie. Albo tu komus fraps pojechal po klatkach albo ktos probujac poprawic gre modami narobil jeszcze wiekszego syfu :) Poza tym co napisalem to te dwa mody na gameplay powoduja ze czasami animacje gubia klatki, zawodnicy sie teleportuja o xx cm aby znalezc sie w miejscu w ktorym powinni sie znalezc wg gry (jakby mod sie gryzl z gra), i pilka czasami po lekkim uderzeniu dostaje ponad dzwiekowej predkosci. Jak to mowia, z g.wna bata nie ukrecisz. Wracam do fify i pesa definitywnie odinstalowuje

 

ps. w miniaturce cos yt zamulal :lol: w osobnym oknie juz jest lepiej z plynnoscia ale nadal mi nie odpowiada wiec pa pa pes :)

 

btw. Przy obecnych kopankach na pc/konsolach mozna stworzyc pilke prawie ze idealna (moim zdaniem). Laczac fizyke i wszystko co dzieje sie na boisku podczas meczu z FIFY z cala reszta od PESa, czyli interfejsem, klimatem ligi mistrzow itd. To bylaby idealna kopanka wg mnie.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempo jest idealne, nic nie zamula. W fifie jest podobne. Animacje mi się nie gubią przez te mody, ani się nie teleportują. Co do połączenia to się zgodzę.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez tu nie ma nic skomplikowanego? Prawie wszystkie mody maja instalator, mozna instalowac w takiej kolejnosci jak podal ojejku. Ale radze zrobic kopie przed wgraniem nowego komentarza bo imo jest cienki, tzn fajniej komentuja niz na tym pesowskim ale strasznie malo mowia. Pliki od Gameplay by spock2005 trzeba przekopiowac do folderu z sejwami. Reszta ma instalatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzały i tak są beznadziejne w tej grze. A może ktoś zdradzi mi jak się robi zwody na klawiaturze bo to chyba pierwsza seria od we3 gdzie kompletnie nie wiem o co chodzi w sterowaniu. Wygrywam z komputerem na topl player, ale co z tego jeżeli nie ma przyjemności z gry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić jakąś kompilacje z tragedii jaką serwuje nam Konami i nazywa to PES, ale jest już dużo takich filmków. Jeden z ciekawszych:

http://www.youtube.com/watch?v=smRTHE8axDk&feature=player_embedded

A i tak nie pokrywa wszystkiego :) Na evo-webie widzę, że modderzy już nawet odszyfrowali animacje i mogą je zamieniać/wyłączać, ale i tak z tego pewnie nic nie wyniknie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy jest efekt "powrotu" do pesa po ponad miesiecznym pykaniu wylacznie w fife :lol: Mina grajacego bezcenna ;d myslalem ze moze cos sie ruszylo do przodu z modami na gejmplej ale niestety nic. Chociaz co jak co ale bramkarze w pesie sa "inteligentniejsi" niz ci w fifie, no i jeszcze licencja ligi mistrzow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaz co jak co ale bramkarze w pesie sa "inteligentniejsi" niz ci w fifie, no i jeszcze licencja ligi mistrzow...

 

Z tymi bramkarzami to się zapędziłeś chyba... Bo pierwszy raz widzę taką opinię na świecie :) Przecież w Fifie są milion razy lepsi... (co nie znaczy, że idealni) w Pesie każdą piłkę wybijają na przedpolu karnym i można dobić tylko... W Fifie ładnie wyciągają poza linie bramkową obok słupka lub nad poprzeczką. Oprócz tego animacje, parady i normalne obrony są znacznie lepsze niż w PES-ie. W Fifie głównie można się doczepić do zachowania 1vs1. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi bramkarzami to się zapędziłeś chyba... Bo pierwszy raz widzę taką opinię na świecie :) Przecież w Fifie są milion razy lepsi... (co nie znaczy, że idealni) w Pesie każdą piłkę wybijają na przedpolu karnym i można dobić tylko... W Fifie ładnie wyciągają poza linie bramkową obok słupka lub nad poprzeczką. Oprócz tego animacje, parady i normalne obrony są znacznie lepsze niż w PES-ie. W Fifie głównie można się doczepić do zachowania 1vs1.

 

W takim razie chyba najnowsze mody do fify cos napsuly bo ostatnio to co wyprawiaja mi bramkarze w fifie wola o pomste do nieba, z reszta to juz bylo od poczatku ale dopiero teraz zaczyna mnie dobijac. Np to ze nie kwapia sie do lapania pilek odbitych od naszych zawodnikow (leca na aut i oczywiscie rzut rozny), w pesie nie ma takiego problemu. Czesto mi sie klada na murawe bez powodu, zupelnie jak przy markowaniu strzalu. No w ogole cuda takie odstawiaja ze gdyby nie to ze trace przez nich bramki to chyba bym sikal ze smiechu. Postaram sie cos uwiecznic na frapsie przy okazji i sobie zobaczysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...