Skocz do zawartości
Melampus

NIGRORIS by Melampus - Rev.3

Rekomendowane odpowiedzi

Po długim oczekiwaniu .......................... Fermi w końcu dotarło :rolleyes:

 

4 miechy czekania i drobna zmiana z wersji podstawowej na SC+.

Dołączona grafika

 

Kolejna fota z bliska.

Dołączona grafika

Karta krótsza od mojej dotychczasowej 9800GX2. Pudełko też jakieś skromniejsze.

Póki co wrzuciłem nowego potworka "na wietrze" do budy. Trzeba przetestować czy wszystko gra. Jeśli tak to do końca weekendu nowa ewka przywdzieje koolance'a.

Jak widać poniżej na fotach zrobionych w biegu, musiałem ominąć z obiegiem kartę. Starczyło na styk pomimo zastosowania dwóch 45, które siedziały na bloku Ek GX2. Dodatkowo tymczasowo (do momentu zwodowania 470) wsadziłem mushkiny. Nie mają one tak wystających radiatorów jak G.Skill'e. Pod węża schodzącego z bloku od płyty wsadziłem kawałek rozciętej rurki by izolowała ciepło między kartą a wężem.

Cholera, ta karta w rzeczywistości jest gorętsza od mojej byłej 9800GX2 :oops: Tak się zastanawiam jak plastik z obudowy wytrzymuje ten żar. Bez dwóch zdań można się poparzyć. Użytkownicy 480 to muszą mieć dopiero jazdę.

Oczywiście buda otwarta, huk z wentyla karty jakby pociąg jechał, no cóż przypomina mi się czas i powody, dla których startowałem z 1 rewizją. Oby do niedzieli/soboty i zalewam fermiego - będzie spokój i tempy spadną.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Póki co, po paru testach jestem pod wrażeniem nowego GPU. Szczególnie niesamowicie prezentują się efekty telselacji w Heaven. Szkoda, że gier wykorzystujących to cudo jest jak na lekarstwo, ale może będzie się to zmieniać powoli. Co by nie mówić przesiadka z 9800GX2 na 470 okazała się znaczącym skokiem wydajnościowym w moim przypadku.

Teraz jeszcze trochę poczekam i 2 fermi do sli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluję cierpliwości w oczekiwaniu na kartę, ja pewnie wziąłbym każdą inną już dawno :)

 

nie mogę się doczekać fot ze zwodowaną kartą :D zrób jakiegoś 3dmarka bo jestem bardzo ciekaw jak się ta karta odnajduje na twojej platformie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne.

 

Dzisiaj zamontowałem blok. Kilka fotek z prac nad demontażem i zakładaniem bloku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na pierwszej focie widać backplate od spodniej strony. Jest atm zamontowany pad odbierający ciepło. Teraz już wiem dlaczego można się sparzyć dotykając backplat'u.

Sam układ radiatora wewnątrz fermiego dość ciekawy. Dociskany jest on śrubami na sprężynach. W 9800GX2 czegoś takiego nie miałem!

 

A tu poniżej małe porównanie ewek z blokami :-P

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Co do testów wydajnościowych to:

Normalnie 470 SC+, którą mam chodzi na 625/1300/1700 i napięciu 0,962. Temperatury 75 w spoczynku i 90 w stresie. Oczywiście wentyl auto.

Po zwodowaniu tempy spadły do 41-47 w spoczynku, a w stresie dochodzą do max 73. Nie jest więc źle. Hałas znikł i "powiało" chłodem :wink:

Na standardowym napięciu dobiłem do 675 na rdzeniu. Powyżej tej wartości nic juz nie mogłem zrobić i trzeba było ingerować w napięcie.

 

Oto wyniki na fabrycznych ustawieniach przy procku na 4.2:

Dołączona grafika

Tutaj natomiast 750/1500/1800 przy napięciu 1.012. Procek j.w.:

Dołączona grafika

 

ORB - Compare

 

To tak na szybko. Wkrótce zamieszczę foty budy. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KamilGrzbiecik Dzięki :wink:

 

Tak jak obiecałem kolejna porcja fotek rewizji z kartą. Zdjęcia robione w dzień więc nie będzie nastrojowo :lol2:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Muszę pomyśleć jeszcze nad podświetleniem tego bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melampus, świetny projekt! Na dole budy masz jedną 4x120 czy dwie chłodnice 4x120 i 2x120 bo coś nie ładują mi się wszystkie foty? Jakiej one są grubości ? Wiatraki wyrzucają powietrze na zewnątrz?

 

Pozdrawiam,

Edytowane przez Payti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melampus, świetny projekt! Na dole budy masz jedną 4x120 czy dwie chłodnice 4x120 i 2x120 bo coś nie ładują mi się wszystkie foty? Jakiej one są grubości ? Wiatraki wyrzucają powietrze na zewnątrz?

 

Pozdrawiam,

 

Na dole mam 2 chłodnice Fesera 4x120 i 2x120. Połączone na sztywno z zaworem na dole. Na quadzie zamontowane są 4 wentyle Noctua, które wyrzucają powietrze na zewnątrz do boku gdzie jest okno. Wszystkie wentyle pod kontrolą aquaero.

Dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wąż to 13/19 jak Plastek zauważył. Co do temp to owszem trochę wysoko, ale podałem wartości z wczoraj. Przypominam, że dopiero co zalałem ponownie po rozbiórce układ i wciąż się odpowietrza. Obecnie tzn. po 24 h trochę się poprawiło w tym względzie. Tak więc temperatury prezentują się następująco:

GPU w spoczynku 39-40

GPU w stresie 56-63

CPU w spoczynku 38

CPU w stresie do 45

MCP 34-38 (spoczynek/stres)

SPP 49-55 (spoczynek/stres)

CPU biega 3.8 24/7 przy oc biorę na 4.3-4.2

GPU 675/1350/1725 24/7 przy oc podwyższam.

Tempy podane przy uzytkowaniu 24/7.

Ciecz w spoczynku przy wszystkich wentylach na 40% 29,2, a gdy 2 wentyle idą na 100% a 2 pozostałe 40% jest 27,5.

Ciecz w stresie przy wszystkich wentylach na 100% w granicach 30,5-31. Czujniki BP na wejściu i wyjściu z chłodnic.

Tempy pewnie jeszcze się zmienią jak cały układ pozbędzie się powietrza. To trochę potrwa.

Co do chłodnic to zapomniałem dodać, że maja po 6 cm wysokości.

 

Odnośnie nowego bloku i temperatur to napiszę, że jestem zaskoczony. Po wyjściu dajmy na to z Crysisa, w którego grałem z godzinę, tempy spadły do 40-41 w minutę. Przy starej karcie 9800GX2 i bloku EK na nią, taki spadek obserwowałem nawet 5 minut i dłużej, a blok był dobrze odpowietrzony. Koolance wykonał jednak solidny kawał roboty, a pewnie i blok kanapkowy miał to do siebie. Jakby jednak nie patrzeć dwie 9800 grzeją się chyba mniej niż jedna 470? Taka mała dygresja z mojej strony <_<

 

A zapomniałbym. Kolor płynu może trochę nie teges, ale do fesera nigdy już nie powrócę. Osadowi i glutom mówimy NIE :D

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewelacyjny projekt :) Gratki dla Autora.

 

Dzięki Mistrzu :rolleyes:

 

Tak swoją droga ciągle coś testuję od dłuższego czasu. To tu to tam w układzie. Mam więc pytanie do użytkowników, a może i nie tylko, aquasuite. Jaki tryb wentylatora najlepiej ustawić? Czym dokładnie różni się tryb pracy liniowej od stopniowej i który jest lepszy? Póki co mam ustawienia od temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam aqua, ale pewnie liniowa, to coś tak jak masz teraz, czyli wzrasta temperatura, wzrastają obroty. Jak masz stopniowe, to masz tylko próg, do progu pracuje ustawione przez Ciebie, a powyżej na max. Przynajmniej na to by wyglądało, no chyba że aqua zrobiła coś po swojemu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pastel

To żeś wyjechał MDPC, chociaż wspomniany przez Ciebie poradnik to jak najbardziej konkretna rzecz. Cóż mistrzem fotografii to ja nie jestem :oops: Uczymy się całe życie...

Co do obudowy to uwierz mi można spartolić i to nie tylko z TJ07. W każdym bądź razie dzięki za opinię i looknięcie w temat o moim kibelku :rolleyes:

Postaram pstrykać się lepsze foty w przyszłości.

 

@0M3N

Grafa nie jest wygięta. O co chciałeś spytać odnośnie temperatur?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melampus miałbym prośbę wrzuć screen z testu mafii 2 :) ustaw wszystko na maxa fizykę też, rozdzielczość 1920x1080. potrzebuje porównać wyniki z kompem c2d@3.8 z gtx480+gtx280. kumpel chce kupić gtx480 i narazie testujemy czy platforma daje radę (już zjaraliśmy bequiate 650W :D) . ale nie mamy pod ręką żadnego quada na 775 a Ty masz :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melampus miałbym prośbę wrzuć screen z testu mafii 2 :) ustaw wszystko na maxa fizykę też, rozdzielczość 1920x1080. potrzebuje porównać wyniki z kompem c2d@3.8 z gtx480+gtx280. kumpel chce kupić gtx480 i narazie testujemy czy platforma daje radę (już zjaraliśmy bequiate 650W :D) . ale nie mamy pod ręką żadnego quada na 775 a Ty masz :D

 

Postaram się, chociaż może być ciężko bo mam teraz rozjazdowy okres. Jak ściągnę demko to wrzucę o ile się wyrobię w czasie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem. Od siebie dodam, ze dziwny ten benchmark. Ściągałem i używałem 2 instalek. Pierwszej ze steam'a (bezpośrednio) i ta okazała się jakimś technologicznym bublem. W końcu się wnerwiłem i ściągnąłem angielską wersje ze strony nvidii. I na tej zrobiłem test. Z moich obserwacji wynika, że puszczając w kółko ten benchmark można nabijać sobie fps!?

 

Dołączona grafika

 

 

Wkrótce (wrzesień) będzie druga 470 i wtedy dam czadu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...