Skocz do zawartości
Melampus

NIGRORIS by Melampus - Rev.3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Elder za zainteresowanie tematem. Karta jeszcze nie dotarła. ludzie w Us maja z ewką lepiej. Wciąż czekam. Testy na pewno zaprezentuję jak tylko zmontuje sli. Póki co doszedł drugi bloczek od koolance'a. W przypadku innych części do lc, to czekam jeszcze na złączkę 90 i 4 korki od bitsai.

Rozmyślam poważnie nad wsadzeniem drugiej pompki (z poprzedniej rewizji) w 1 loop przed chłodnicami. Zawsze trochę więcej floow'a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni ja po prostu mam ochotę na "małe eksperymenty". D5 to niezły potworek, jednak te 2 mosfety, cpu, NB/SB i GPU(wkrótce 2) nieźle dają w kość. W 1 rezie gdzie wpływa płyn z chłodnic szału nie ma, co dobitnie mi pokazuje jak układ hamuje przepływ. Ameryki jednak nie odkryłem. Tak to przecież wszystko działa (fizyka cieczy). Myślę jednak, że jak wsadzę 2 pompę między gpu, a radiatory to obieg co by nie było dostanie kopa. Moim celem nie jest burza w rezie :D Raczej szansa na to, że 2 pompa ulży (a i z pewnością - minimalnie poprawi) przepływowi w obiegu. Spokoju mi nie daje natomiast fakt, że będą to 2 różne modele. D5 nie będzie chyba jednak obciążać tak bardzo ddc 1rt?

Mogę się mylić, ale jak już wspomniałem korci mnie by poeksperymentować :D

 

Tutaj na szybko 2 temaciki, które wcześniej czytałem:

2xD5 vs 2xDDC long loop comparison (serial scaling) - Page 2 - XtremeSystems Forums

XtremeSystems Forums - View Single Post - Dual Loop versus Single, the facts

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

D5 ma potencjał który możesz wykorzystać jedynie zmuszając ją do pracy przy pełnej specyfikacji.

Dzięki temu sterownikowi:

CTR-SPD24 24V Pump Controller - Water cooling systems, pc liquid cooling kit, cpu, video card, hard drive

Darmacz robił testy swojej D5 z tym sterownikiem,pisz do niego bo wyniki ciekawe.

Temat świeży,przesłał mi dane zaledwie kilka dni temu.

 

Sam zastanawiam się nad tym rozwiązaniem dla swojej D5 lub jej zmianą na PMP-450S

która z tym sterownikiem zostawia z tyłu D5.

Tyle że tutaj zaczynają się schody,dokładając nieco można pokusić się o D5 SOLAR

Laing Solar Pumps

albo IWAKI RD-30

Iwaki RD-30 Pump Review

Ale bez przesady takie rozwiązania to już do SR2 plus 4XGTX480.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za rady. Wielce prawdopodobne, że zapuszczę w jeden loop druga pompkę tak bardziej z ciekawości aniżeli by uzyskać nie wiadomo jakie osiągi :lol2:

 

Elder fajne rzeczy podrzuciłeś. O Iwaki słyszałem i swego czasu nawet zastanawiałem się nad kupnem tej pompki. Niezłe monstrum, które potrafi narobić hałasu. Na YT jest kilka filmów z tym sprzętem. Za cicho nie jest. Ja jednak nie mam zamiaru zmieniać pompy. Jak D5 zużyje to będę myślał dopiero o nowej.

Natomiast ten kontroler napięcia fajna rzecz. Co prawda pompki koolanca są analogiczne do D5 (konstrukcja itp.), jednak mam obawę czy aby to będzie kompatybilne z Vario i nie popsuje sprzętu na dłuższa metę - z 12V na 24V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz chwilę wrzuć info po testach Callisto.

Z tego co widzę w overclockersclub wychodzi że jest bardzo wydajny ale w tym teście co benchmark to inne wyniki.

Mushkin Callisto 120GB SSD Review � Page 9 - Testing: AS SSD - Overclockers Club

Ciekaw jestem jak Callisto daje sobie radę po dłuższej eksploatacji jako dysk systemowy zapełniony np w 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyniki z Callisto już podawałem w dziale o ssd, jednak zbiorę je tutaj do kupy :lol2:

 

Kontrolery na ewce 780i do demonów szybkości nie należą, toteż zakupiłem asus u3s6. Poniżej testy w 2 wariantach:

 

1. Dysk podpięty bezpośrednio do płyty.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

2. Wariant, który używam to dysk podpięty pod kontroler asusa.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dysk póki co zapełniony w 50%. Za to praca to czysta poezja...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa rewizja lc tuż tuż to odgrzebię temat. 

 

Mam pewien problem z wężem (tak tym grubasem). Znacie może jakieś "metody" na uformowanie takiego węża by przynajmniej układał się w określony (nie musi być dokładny) kształt? 

Jeden z odcinków z mobo do podłogi muszę poprowadzić w pewien sposób, a wąż jest ze poprzedniej odsłony lc.

Próbowałem już wrzątkiem i wsadziłem do wnętrza pręt. Konkretnych efektów jednak póki co nie uzyskałem.

 

I jeszcze jedno pytanko. Czy znacie namiary na sklep u nas w kraju, gdzie można dostać takie małe teleskopy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaję, ale to tylko kwestia czasu. Jak wyjdzie nowa platforma X będzie zmiana.  

Teraz chciałem zmienić cały układ, tak by po zakupie nowej płyty, proca i ramu, szybko i łatwo to wrzucić oraz podłączyć. Poza tym od ponad czterech lat cały lc hulał i nadszedł czas by go opróżnić i zobaczyć co w trawie piszczy.

 

Dzisiaj będę zalewał robaka i mam nadzieję, że odpali ;)

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko działa. Potwór wypił 3 litry płynu. Zostało jeszcze dużo poprawek. Do robienia kolejna połowa zasłony bocznej zatok, otwierany front i rozprawienie się z ledami. W międzyczasie muszę zakupić i zrobić nowe oploty. Teraz po zmianie przepływu mam zabawę z ustawianiem od nowa parametrów aquaero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buda zostaje - ta miłość nie rdzewieje ;)

Co do platformy 775 to masz absolutną rację. Z QX9650 na pokładzie jest spokojnie po dziś dzień nawet w amatorskiej obróbce wideo. Zmiana jednak jest nieunikniona, ponieważ jak już wspominałem parę stron wcześniej siadły mi kontrolery na płycie. Dwa dyski i BR mam podpięte pod kontroler asusa, a ten obsługuje i tak 2 sata oraz 2 USB 3.0. BR mam póki co podłączony przez USB i nie pytaj ja to zrobiłem. Kupowanie konkretnego kontrolera za ok 1 k mija się z celem. Za tą cenę lepiej kupić nową płytę i dokupić cpu i ram. I sprzęt ma już z 6-7 lat.  

Gdyby nie te cholerne padnięte porty siedziałbym dalej na 775.

 

Na koniec moich wypowiedzi w nieistniejącej już rewizji Nigroris 10 ostatnich fot, które mi się ostały. Zdjęcia pochodzą z przed 2 lat kiedy wymieniałem GPU 470 na 580. Warto zobaczyć zwłaszcza, że na kilku fotach rozkręciłem blok koolance'a po 2 latach ciągłego zalania Primochill Purple. Możecie sobie zobaczyć i porównać z tym co macie. Dla mnie rewelka, jakiś drobny osad bardziej z barwnika. Nie ma porównania do Feser One.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w nowym temacie już wkrótce...

 

Last_Nigroris01.JPG

 

Last_Nigroris02.JPG

 

Last_Nigroris03.JPG

 

Last_Nigroris04.JPG

 

Last_Nigroris05.JPG

 

Last_Nigroris06.JPG

 

Last_Nigroris07.JPG

 

Last_Nigroris08.JPG

 

Last_Nigroris09.JPG

 

Last_Nigroris10.JPG

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...