Skocz do zawartości
Enjama

Logitech Z-2300 +Realtek ALC888/1200 czy trzeba kupić zewnętrzną kartę muzyczną?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zdecydowałem się kupić te głośniki 2.1 do laptopa na którym jest karta zintegrowana Realtek ALC888/1200 ... i tu moje pytanie czy ona wystarczy ? Czy nie ograniczy mi głośników tzn mocy czy czystości dzwięku ?

 

Taka karta zewnętrzna kosztuje ok 200 zł i nie wiem własnie czy jest sens kupować.

 

Może ktoś użytkuje takie głośniki na Realtec HD audio ?

 

Jesli trzeba jednak dokupić kartę to Creative X-Fi Surround 5.1 styknie ? bo nie widzę alternatywy po usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to laptop :F

 

Co do tematu. Jednemu wystarczy, a innemu nie. Zależy od twoich wymagań. Jak jesteś audiofilem, to karta ofc się przyda, a jak jesteś zwykłym człowiekiem lubiącym czasem posłuchać muzyki czy obejrzeć film, to spokojnie wystarczey.

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki panowie :)

Na razie kupie same głośniki jak będzie bardzo źle to wtedy kupie kartę muzyczną.

Tylko najgorsze że nie miałem nigdy z nimi doczynienia i tak naprawdę nie będę wiedział czy karta je ogranicza czy tak graja na prawdę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że tak się bezczelnie podczepię pod temat, to czy te ALC888/9 nie są już całkiem przyzwoite? Pytam się, bo mam zamiar złożyć htpc i nie wiem, czy taka integra styknie czy już mam szukać oddzielnej karty. Dla porównania, sb live 5.1! mi absolutnie wystarcza ( tak to jest jak człowiek słuchu nie ma :razz: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlC888 jest ok ale bas ma nędzny ALC889 jest lepsze ogólnie ale nie tak dużo. Jak chcesz ładne brzmienie z integry na głośnikach to szukaj czegoś na alc890 np. asrock ;) ta integra naprawdę daje rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę już robił nowego tematu a mam jeszcze pytanie odnośnie tych głośników Z-2300

Czytam opinie na ceneo i powtarzają się minusy że po przekroczeniu 50% mocy jakość drastycznie spada :/ że satelitki nie wyrabiają...

Czy one są za słabe do tego suba ?

 

Rok temu kupowałem kumplowi z5450 ale nigdzie ich nie widać czy już ich nie produkują ? bo brakuje w Logach produktu który byłby lepszy od z-2300 a słabszy od z-5500...

Jeśli można je gdzieś jeszcze kupić dajcie znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś na poziomie Z-5500 to Z-Cinema są lepsze od Z-2300. z5450 powinni produkować gorzej z dostępnością u nas.

 

PS. dodatkowo do Z-Cinema nie potrzebowałbyś karty dźwiękowej bo są na usb

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlC888 jest ok ale bas ma nędzny ALC889 jest lepsze ogólnie ale nie tak dużo. Jak chcesz ładne brzmienie z integry na głośnikach to szukaj czegoś na alc890 np. asrock ;) ta integra naprawdę daje rade

 

Dzięki za info. Coś mi się obiło o uszy, że bas na niektórych integrach jest słaby. Niestety trzeba będzie poszukać kartę na PCI, bo mam już wybraną płytkę do HTPC na AMD a ona ma 888.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Coś mi się obiło o uszy, że bas na niektórych integrach jest słaby. Niestety trzeba będzie poszukać kartę na PCI, bo mam już wybraną płytkę do HTPC na AMD a ona ma 888.

 

Jeśli używasz wyjścia cyfrowego to będzie dobrze. Jeśli analogowego - Ja problemów z basem nie zauważyłem ... jeśli ktoś ma problem z basem to może na nieco wymagających słuchawkach, które wymagają wydajniejszego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli używasz wyjścia cyfrowego to będzie dobrze. Jeśli analogowego - Ja problemów z basem nie zauważyłem ... jeśli ktoś ma problem z basem to może na nieco wymagających słuchawkach, które wymagają wydajniejszego źródła.

 

chodzi o to, że na ALC888 bas dudni w niektórych utworach jest to strasznie słyszalne zapuść sobie np. coś z repertuaru edIT czy jakiegoś dubstepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gigabyte P31-DS3L z integrą ALC888 i ostatnio znajomy podrzucił mi Audigy SE (SB0570) abym sprawdził działanie Creativa ze względu na dziwne zachowanie. Więc miałem okazję porównać obydwie. Obecnie Xonar D1, wcześniej Xtreme Music Gold oraz Audigy 2ZS. Moje wrażenia odsłuchowe są takie:

 

- Realteka z kodekiem ALC888 można posłuchać, lecz bas jaki generuje przy muzyce elektronicznej (nie techniawce!) jest godny pożałowania, dudni i jest rozlazły, średnie mało szczegółowe, odpowiednie wysokie. Szumy, szumy, szumy na Microlab Solo 7C.

- Audigy SE mimo niskiej ceny (40 zł allegro.pl) delikatnie mówiąc daje radę, dobra średnica, troszeczkę "podbite" niskie i wysokie. W stosunku do ceny- 10/10.

 

To moje odczucia, więc jeśli ktoś ma inne zdanie, niech się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gigabyte P31-DS3L z integrą ALC888 i ostatnio znajomy podrzucił mi Audigy SE (SB0570) abym sprawdził działanie Creativa ze względu na dziwne zachowanie. Więc miałem okazję porównać obydwie. Obecnie Xonar D1, wcześniej Xtreme Music Gold oraz Audigy 2ZS. Moje wrażenia odsłuchowe są takie:

 

- Realteka z kodekiem ALC888 można posłuchać, lecz bas jaki generuje przy muzyce elektronicznej (nie techniawce!) jest godny pożałowania, dudni i jest rozlazły, średnie mało szczegółowe, odpowiednie wysokie. Szumy, szumy, szumy na Microlab Solo 7C.

- Audigy SE mimo niskiej ceny (40 zł allegro.pl) delikatnie mówiąc daje radę, dobra średnica, troszeczkę "podbite" niskie i wysokie. W stosunku do ceny- 10/10.

 

To moje odczucia, więc jeśli ktoś ma inne zdanie, niech się wypowie.

 

Jak Ci wypada Realtek pomiarach RMAA ? (jaki SNR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wypada Realtek pomiarach RMAA ? (jaki SNR)

 

Kyle, nie skupiałem się na pomiarach sygnału do szumu, padły moje prywatne spostrzeżenia "ze słuchu". Niestety Audigy SE wróciło do właściciela, chociaż w wolnej chwili poświęcę troszkę czasu i dam wyniki dotyczące ALC888.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC1200 bez problemu osiąga poziom jakości CD. Audigy SE zapewne będzie dość podobna, ale nigdy nie miałem tej karty w ręku, więc nie mam pomiarów.

 

A2 powinna mieć lepszy SNR tylko nie sprawdzałem, jak się zachowuje pod Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALC1200 bez problemu osiąga poziom jakości CD. Audigy SE zapewne będzie dość podobna, ale nigdy nie miałem tej karty w ręku, więc nie mam pomiarów.

 

 

A słyszysz różnicę w jakości między ALC1200 a Emu 0202 USB przy dokładnie równym poziomie głośności ? . Oczywiście przy porównaniu należy uwzględniać słabą wydajność prądową integr przy słuchawkach niskoomowych a co za tym idzie spadek na basie i podwyższony poziom zniekształceń i wzrost przesłuchów pomiędzy kanałami .Dlatego jakość integr należy szacować na słuchawkach wysokoomowych, no ale wtedy zapas w głośności będzie bardzo mały ;) .

Edytowane przez mpeg-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...