Skocz do zawartości
aerial

klawiatury mechaniczne w Polsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie jakie na dzien dzisiejszy da sie w naszym kraju kupic klawiatury mechaniczne.

Na pewno dostepne sa steelseries 7g. Kolejny jest dystrybutor cherry (sklep), ale maja jakies problemy z dostepnoscia. Klawiatury ktore niby sa u nich na zamowienie, na dzien dzisiejszy nie sa dostepne - wiec to zrodlo odpada.

Spotkal sie ktos z innymi mechanicznymi klawiaturami dostepnymi w pl? Pewnie daloby sie kupic przy odrobinie szczescia jakies stare np ibm typ M na aukcjach, ale z tym tez raczej ciezko.

Glownie chodzi mi o dostepnosc tych klawiatur lepszej jakosci jak Filco, HHKB, Topre ect. Filco np sa w UK, ale 100 funtow + wysylka troche miazdzy. Ceny w usa wygladaja duzo lepiej ~100$.

Jeszcze np Deck ma dystrybutora niemieckiego, ale ceny w euro zabijaja.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężka sprawa, klawiatury mechaniczne są mało spopularyzowane gdziekolwiek a zwłaszcza w Polsce... :) nikt nie przykłada do nich dużej uwagi ze względu na cenę, trafiają raczej w ręce ludzi, którzy wiedzą wiedzą co chcą kupić i dlaczego właśnie mechaniczna klawiatura a nie zwykła gumka ;)

 

to tak samo jak 99% ludzi używa kart muzycznych, które są zintegrowane z płytą główną, dla nich posiadanie jakiegokolwiek dźwięku załatwia sprawę ;)

 

czasem na allegro można coś kupić albo sprowadzić z za granicy ale tak jak zauważyłeś ceny zabijają :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zalezy, ceny np logitechow serii G przebijaja najdrozsze mechaniczne klawiatury, sa szeroko dostepne (masowa produkcja) a "mechanizm" to guma jak w tanich klawiaturach. I co ciekawe sa na to klienci. Ciekawe ile by kosztowal taki logitech g19 (z tym wyswietlaczem kolorowym) gdyby jeszcze dodatkowo mial mechaniczne switche, 500$?

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm spędziłem ponad miesiąc na rozkminianiu tego problemu i z tego co u nas da się kupić chyba tylko Steelseries ma sens.

 

 

 

 

Co do Filco to mamy 3 źródla elitekeybords z usa - ceny od 120$ + 45 za przesyłke + ewentualny vat

 

keyboard company z uk czyli ten wymieniony za 100+ funtów

 

źródło 3 na razie teoretyczne - Japonia można zamówić Filco na japońskim amazonie badź w innym sklepie (tylko , że amazon ma chociaż część interfejsu po angielsku) z dostawą do magazynu jednej z firm świadczących usługi eksportu z Japonii do miejsc gdzie ichnie sklepy nie wysyłają. Kosztuje taka zabawa ok 8000-9000 yenow (bedzie z 300 zeta) + oplata za shipping do Polski + cena za usluge (razem pewnie ze 120-150 zeta). + ewentualne cło/vat. A no i trzeba znaleźć model z amerykańskim układem klawiszy :D )

 

 

 

 

Czyli jakby nie patrzeć 500 zeta lekką ręką + masa problemów.

 

 

 

 

Ale jest nadzieja w Steelseries 6G:

 

SteelSeries Introduces New Mechanical Gaming Keyboard The 6Gv2 - SteelSeries

 

Cena nawet znośna zwłaszcza jakby Euro spadło <4.

 

 

 

 

 

 

edit: te stare IBM czy delle to jednak imho mijaja sie z celem nieco. Kosztuje to chore pieniadze na aukcjach, a mamy glosnego wielkiego kloca na biurku zamiast takiego maleństwa:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie przepłacał za Steelseries. Jeśli szukasz klawiatury bardziej do gier to polecam klawiatury z cherry black switches na cherry.biz.pl. Te same mechanizmy a bedzie taniej niż Steelseries. Jeśli dużo piszesz lepszym wyborem pewnie by była brązowymi lub niebieskimi switchami. Więcej info na temat mechanizmów można znaleźć na forach geekhack.org.

Ja właśnie użytkuję klawiaturę od Cherry G80-3000 LQCEU-2 z białymi switchami. Chciałem kupić z brązowymi switchami, ale nie mieli wtedy takich na stanie. Z tego co pamiętam zapłaciłem za nią około 240 zł. Jest świetna, ale teraz bym szukał mniejszej, najlepiej bez num pada. Niestety, z tego co mi wiadomo w Polsce nie dostanę nowej kompaktowej klawiatury mechanicznej.

 

Dodam jeszcze ze Cherry dostarcza mechanizmy do klawiatur Filco. Z kolei mechanizmy firmy Topre występują klawiaturach HHKB i Realforce (drogie i niedostępne w Polsce).

Edytowane przez mcr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do steelseries to sie zgadzam, nie przeplacalbym. Za ta cene by mozna sobie sprowadzic znacznie lepsza i przede wszystkim bardziej oryginalna klawiatura. No i nie ma wyboru switchy, tylko cherry black.

Co do dystrybutora cherry to jak napisalem, klasyczne g80-3000 wychodzi najtaniej, ale nie maja. Kompaktowa cherry ktora jest odpowiednikiem mniejszej to bedzie g80-1800, wyglada identycznie jak raptor gaming k1. Jest w podobnej cenie w niemieckim sklepie cherry, wiec pewnie bylaby dostepna w polskim na podobnych zasadach.

 

Jest jeszcze kilka tanszych firm w usa, abs, scorpius i ewentualnie I-ROCKS.

 

Jeszcze sa na geekhacku rozne dziwne sklepy np z taiwanu gdzie mozna stosunkowo tanio zamawiac filco. Tylko sklep + wymiana emaili odbywa sie po chinsku z uzyciem google translatora.. ;) no i pojawia sie problem wymiany waluty i prowizji z tym zwiazanej, ewentualnego cla i kosztow wysylki.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeplacal bo to nie jest filco, ma tylko jeden typ switchy (zaloze sie ze wielu uzytkownikow bierze czarne bo zwyczajnie nie ma innego wyboru). Roznice sa w jakosci wykonania, np w pokryciu klawiszy, Ktos sprzedawal na jakims forum 7g uzywana ze zjechanymi literkami na klawiszach ;/ Np w Filco pokrywaja caly klawisz takim nadrukiem (nie sama literka), znacznie trudniej to sie sciera a same klawisze znacznie pozniej ulegaja wypolerowaniu od pisania (w uzywanych klawiaturach matowy plastik sie poleruje i blyszczy). No i w przypadku Filco mozesz brac wersje tenkeyless, czego nie masz w przypadku 7G.

No i filco nie jest jedyna opcja, moglbys za ta kase kupic sobie Decka w europie np.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ceny np logitechow serii G przebijaja najdrozsze mechaniczne klawiatury, sa szeroko dostepne (masowa produkcja) a "mechanizm" to guma jak w tanich klawiaturach. I co ciekawe sa na to klienci. Ciekawe ile by kosztowal taki logitech g19 (z tym wyswietlaczem kolorowym) gdyby jeszcze dodatkowo mial mechaniczne switche, 500$?

Jesteś pewien? Co prawda nie miałem styczności z żadnym Logitechem serii G, ale słyszałem, że są na przełącznikach, nie na gumach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SteelSerie 7G dostępne na( yooki.pl,4max.pl,ggear.pl) najtaniej w ggear.pl.

 

G 19 ładna i funkcjonalna klawiatura dla graczy, ale jeśli nie potrzeba wam klawiszy makro i podświetlania to o wiele lepszym wyborem będzie SteelSeries 7G lub 6G, ewentualnie tańszy Logitech G 15, lub tak jak koledzy wyżej piszą

Edytowane przez Awers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedził mnie.

Też się właśnie borykam z tym problemem czy brać Stela 7G czy Filco.

"Logi G19" była była by OK jak by była mechaniczna.

 

Co sądzicie o:

Cherry MX-Technology G80-3000 G80-3000LPCEU-2 Linear key action Combo USB/PS2 black

Cherry MX-Technology G80-3000 G80-3000LQCEU-2 Softclick key action Combo USB/PS2 black

Steelseries 7G

Deck Legend 105 Fire / Ice

Topre Realforce 103UB 55g (Black)

Happy Hacking Professional 2 (Dark Gray

 

Te obie Cherry się czymś różnią poza nazwą tzn interesuje mnie różnica między Linear a Softclick czyżby chodziło tu o głośność klawiszy ?

Interesuje mnie głownie trwałość klawiatury, która z nich najlepiej nadje się do pisania i grania ?

Edytowane przez Awers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nikt nie wie jakich switchy uzywa ten Razer , ale chyba nie cherry.

 

6g v2 w fajnej cenie (swoja droga to sa juz od dwoch tygodni), ale chwilowo jestem goly i wesoly (za to z gtx 470 pod podkladem) , wiec zakup zostal przelozony na pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak te klawiatury SteelSeries spisują się przy codziennej pracy - czytaj. praca biurowa , internet, edytor tekstu i od czasu do czasu jakaś gra . Ktoś może się podzielić doświadczeniami z 7G , 6GV2 ? Czarne switche, bardziej myślałem o brązowych , które według opisów powinny być kompromisem między pisaniem-graniem .

 

Cudna, klawiatura DesKeyboard z niebieskimi lub brązowymi [cichsza] switchami , wersja bez oznaczeń klawiszy <-- niezły pomysł dla ćwiczących bezwzrokowe pisanie ^^

DasKeboards

 

cena 129Euro+20 euro wysyłka przez PayPal-a

 

SKLEP:

GetDigital.De

 

Klawiatury Filco Majestouch Pro Keyboard , też są, cena 149 euro + wysyłka.

 

To kto się skusi ? :)

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta 6g v2 calkowicie dyskwalifikuje uklad klawiszy. Maly prawy shift (i duzy enter) jest niedpuszczalny.

Jezeli chodzi o steelseries to tez ludzie narzekaja na pokrycie klawiszy, jest tam nadruk ktory latwo sie brudzi a potem sciera, mozna trafic na necie na zdjecia 7g w ktorym sa wytarte literki na klawiszach po niezbyt dlugim czasie uzytkowania. W klawie za taka cene to niedopuszczalne, gdyby zastosowali takie klawisze jak np cherry, wykonane z 2 rodzajow plastiku, tam napis nie zetrze sie nigdy, predzej przebilibysmy sie przez caly klawisz. Ta wada czesciowo tez tyczy sie filco, tam cale klawisze pokryte sa takim przezroczystym nadrukiem (nie tylko kontury znakow). Jest to duzo wytrzymalsze niz na klawiaturach steelseries, ale ciagle spokojnie mozna sie przez to przebic. Na geekhacku sa zdjecia filco ze zjechanymi klawiszami, zdrapane te naklejki, wyglada fatalnie.

 

Filco:

 

Dołączona grafika

 

Cherry:

 

Dołączona grafika

 

Najlepiej prezentuje sie klasyczne cherry. Napisy na klawiszach sa nie do zdarcia, pelen wybor switchy, standardowy uklad klawiszy, cena tez nie jest zaporowa, problemem jest tylko dostepnosc w PL i wymiary. Te male cherry g80-1800 maja znowu nietypowy uklad klawiszy, zmniejszony prawy shift. Zwykle cherry g80-3000 jest za to kolosalnych rozmiarow.

 

Co do Das, to ma sporo negatywnych opinii, wystarczy poszukac.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ścieralności to faktycznie w przypadku Filco też mnie to martwi... Dużo zależy od higieny, siły jaką wkładamy w użytkowanie klawiszy, częstotliwości użytkowania i innych czynników. Znalazłem gościa który ma pół roku Filco , mimo że dba o klawiaturę, myje ręce przed każdym użytkowaniem , to na niektórych klawiszach jak Enter , Spacja , zaczynają się pojawiać małe oznaki wytarcia-błyszczenia się . Jednak jak sam twierdzi widział w duużo gorszym stanie klawiatury Filco po 6 m-s użytkowania.

 

DAS natomiast ma (według opinii które znalazłem) lepszą ''jakość wykonania'' , kolejną rzeczą która przemawia do mnie są klawisze, na których cyferki są wykonane techniką laserową w przeciwieństwie do klawiatur Filco . Minusem natomiast może być wykończenie klawiatury - błyszczący plastik ''gloosy' podatny na zabrudzenia itd.

 

Jakkolwiek poważnie myślę o DAS, jeszcze poszukuję opinii, natomiast znalazłem ją za 152$ z wysyłką Express/Priority Mail Internetional z USA . Co na dzień dzisiejszy przy płatności PayPalem, wynosi 484 zł . Natomiast w DE znalazłem po 139Euro = ~566 zł .

 

Co do układu klawiatur... to nie jest tak że wersje UK/EU mają mały lewy Shift i duży Enter , natomiast wersje US mają duży shift i taki sam Enter . ?

Taką zależność widzę po klawiaturach DAS w zależności jaki układ się wybierze...

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widzialem to te 6g dostepne w pl wszystkie maja maly shift i nie ma mozliwosci wyboru. Nie wiem czy robia inna wersje niz US, ktora wlasnie ma maly prawy shift.

Co do scieralnosci klawiszy, to spora wpadka producenta, takie drogie klawiatury powinny byc pozbawione tak latwych do wyeliminowania wad (inna technologia produkcji klawiszy).

Moj faworyt to jak narazie klasyczne cherry:

 

Dołączona grafika

 

Tylko trzeba miec troche miejsca :wink:

245zl, tylko nie wiem jak z dostepnoscia, moze juz maja.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj faworyt to jak narazie klasyczne cherry:

 

 

 

Tylko trzeba miec troche miejsca :wink:

245zl, tylko nie wiem jak z dostepnoscia, moze juz maja.

 

Wczoraj pisałem do nich mail-a z pytaniem jak wygląda dostępność / wybór switchy / czas oczekiwania .

Czekam na odp.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej usun obrazek z cytatu bo ktos ci da % :)

Ja bym byl zainteresowany taka cherry na niebieskich switchach, probowalem zamawiac od nich mniej wiecej w okresie jak zakladalem ten temat, ale anulowali zamowienie z braku dostepnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ah, my chyba mamy zbyt pedantyczne podejście do tych klawiszy... ^^ Cyferki nie są najważniejsze tylko sam mechanizm, co z tego że po pół roku klawiatura za 500 zł będzie wyglądała jakby miała kilka lat... :)

 

A możliwość kupna klawiszy fajna rzecz, szkoda tylko że tak licząc z wysyłką do PL to wyjdzie te 160 zł :)

 

Chociaż sama Filco z tego sklepu wyjdzie z wysyłką 637 PLN , chyba najmniejsza cena jaką znalazłem .

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...