Skocz do zawartości
aerial

klawiatury mechaniczne w Polsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też wolę duży enter, bo naciskam ustawicznie w miejsce, gdzie na większości klawiatur jest | i \. W mojej (a4tech za 20 zł) ten klawisz jest obok cudzysłowu, przez co enter zajmuje 2 rzędy i jest to dla mnie duże udogodnienie.

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

ostatni męczyłem sie ze sporym problemem, jakim było to, że moja klawiatura nie pozwalał mi nacisnąć kombinacji klawiszy - dwie strzałki+spacja (co ciekawe problem ten nie dotyczyl kombinacji "góra+prawo+spacja). Udało mi sie wygrzebać z piwnicy "zabytkową" klawiaturę mechaniczną. Z tego co wiem obecnie sprzęt tego typu jest drogi, jak wyczytałem jego zaletą jest możliwość osobnej wymiany mechanizmów w każdym klawiszu. W tej mojej jest problem z kilkoma klawiszami - nie zawsze działają (mechanizm klawisza "a" był nawet wyrwany z gniazda - musiałem go tam wepchnąć). Pytanie moje brzmi, czy w Polsce możliwe jest wogole wymienienie takiego mechanizmu. Nie moge za wiele powiedzieć o tej kalwaiturze, poniewaz nic na niej zupełnie nie pisze. Jedyne co wiem, to że switche są koloru białego. Drugie pytanie brzmi. Jeśli musiałbym szukać alternatywy, to jaką klawiaturowa byście polecali ( w jakiejś ludzkiej cenie, nie musi mieć bajerów, ani być szczegolnie solidna) aby rozwiązać wspomniany przeze mnie wcześniej problem strzałki+spacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmem jest wlasnie switch, wiec mozna pojedyncze switche wymieniac. Trzeba tylko zidentyfikowac dokladnie co to sa za switche, jaka to klawiatura. To jest dosc "specjalistyczny" temat, proponuje poszukac/zapytac na forum geekhack forums - Powered by vBulletin Jezeli czegos o klawiaturach mechanicznych tam nie wiedza, to znaczy ze nie warto tego wiedziec :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmem jest wlasnie switch, wiec mozna pojedyncze switche wymieniac. Trzeba tylko zidentyfikowac dokladnie co to sa za switche, jaka to klawiatura. To jest dosc "specjalistyczny" temat, proponuje poszukac/zapytac na forum geekhack forums - Powered by vBulletin Jezeli czegos o klawiaturach mechanicznych tam nie wiedza, to znaczy ze nie warto tego wiedziec :wink:

 

 

Dzieki wielkie. Sproboje te sowje wypociny przetlumaczyc na angieslki i tam napisze :). A nie poelcilbys moze jakiejs alternatywy, ktora by rozwiazywala ten problem "blokujacych" się kombinacji klawiszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na geekhacku sa cale spisy takich klawiatur, to o czym mowisz to NKRO, czy inaczej N-key rollover, kazdy klawisz jest wyizolowany diodami.

 

Dobry temat o tym:

 

Default:NKey Rollover - Overview, Testing Methodology, and Results - geekhack forums

 

Tam maja listy klawiatur.

Z tego co pamietam powstaly jakies klawiatury "dla graczy" nie mechaniczne ktore sa w stanie przetrawic wcisniecie dosc dlugich kombinacji klawiszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam, że dałem się nabrać na to "rewelacyjne" rozwiązanie w postaci klawiatury mechanicznej. Jakie było moje zdziwienie, gdy rozpakowując Steelseries 7G - klawiaturę za ponad pięć stów - musiałem szukać klawiszy i bawić się w układanie "puzli". Mało tego, podczas pisania klawisze bardzo często wyskakują, a spacja piszczy. Ale trzeba przyznać, że działa bez zarzutu, farba nie schodzi, więc powinienem się chyba cieszyć. Tylko powiedzcie, która klawiatura po 10 miesiącach nie działałaby w pełni sprawnie? Fakt, steelseries wytrzyma pewnie długo, może nawet 10 lat, ale jakbym miał ponownie decydować, kupiłbym coś za 50zł i wymieniał co rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To też dorzucę trzy grosze. W pracy mam klawiaturę applową z G4 też właśnie mechaniczną. Przyznam, że mnie paluchy bolą od jej używania i wolałbym coś mniej męczącego. Na plus jest to, że działa od 6-7 lat i farba z żadnego klawisza nie zeszłą, pomimo intensywnego użytkowania. Ale co mnie na bolą palce, to moje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem steelseries 6gv2 - ale pewnie do konca tygodnia jej niedostane (dzieki ram.net :x) - ale jak juz beda ja mial to opisze wrazenia :]

 

Edit - juz od jakiegos czasu mam ss 6gv2 - moje pytanie brzmi - jak lepiej ja podlaczyc - ps2 czy usb

:D ?

Edytowane przez Micro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak wrazenia ?

 

Jak najbardziej pozytywne. Jakość wykonania bez zastrzeżeń, przyciski , mechanizm wszystko działa wzorowo . Jeszcze nie grałem , ale piszę się naprawdę fajnie :) . Moja Illuminated wędruje pod młotek.

 

Jak macie więcej pytań, piszcie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądała sprawa z podatkiem (VAT) i cłem?

 

Na liście przewozowym wartość wpisana 56$ , Podatki [Postage&Fees] 45$ . Zaznaczona zawartość paczki: keyboard for computer system , content:Other .

 

Z tego co czytałem to w przypadku wysyłki kurierem typu DHL będą naliczone dodatkowe opłaty celne.

 

A dziś znajomy przywiózł mi set klawiszy od Filco [takie same jak w DAS] i troszkę pozmieniałem konfigurację :

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , od paru godzin , jestem szczesliwym posiadaczem pierwszej w zyciu klawiatury mechanicznej od fimy Steelseries oznaczonej numerem 6gv2 , Na Wstepie dodam ,ze pisanie stalo sie Bardzo przyjemne.Dzwiek klawiszy jest rewelacyjny.co do wykonania klawiatury to mam pare watpliwosci , poniewaz , nadruk na klawiszach na 100% bedzie sie wycieral , bo wyglada jak nalozona gruba ilosci farby (taka jak wylewaja pasy na asfalt) na dedykowane klawisze.Ogolnie rzecz biorac rynek klawiatur mechanicznych , w polsce jest bardzo ograniczony co prawda zdarzaja sie jakies modele , ale z innego forum polecono mi wlasnie ta , Cena jest nawet wygorowana 299zl w sklepie proline.pl. (taniej niz na allegro) Klawiatura jest bardzo waska a to napewno jest jej duzy atut , gdy ktos ma waskie biurko.Jest rowniez bardzo ciezka a co za tym idzie, wyglada bardzo solidnie, mam nadzieje ze rowniez w transporcie bedzie tak wytrzymala.Duzym +em jest klawisz dedykowany od steelseries, ktory zastepuje nam tradycyjny skrot do windowsa.Owy klawisz SS wlacza/wyl. nam funkcje klawiatury takie jak : mute/przewijanie,cofanie czy tez pauza.Mam nadzieje ,ze bede dlugo zadowolony z tej klawiatury w koncu nie jest to klawiatura za 19 zl z tesco.Duzo tez gram wiec, wszystkie wady bede wypisywac na forum. uwazam ,ze klawiatura jest godna polecenia ,bo graja na niej zawodowi gracze na calym swiecie,w wielu opiniach byla wychwalana.za swoja prostote i niezawodnosc, procz w/w scieralnych klawiszy,ktore sa wymienne , bo bardzo latwo je wyciagnac i rownie latwo bedzie utrzymac w czystosci. na koniec odsylam do 2filmow z youtube.A w zasadzie recenzji.Jezeli ktos ma jakie kolwiek pytania to prosze pisac na forum lub na prv dziekuje :)

 

 

 

Cyber TV 36i6: recenzja klawiatury SteelSeries 6GV2 - CyberTV 36i6 - lookr.tv - dluga Polska recenzja

 

- dzwiek klawiszy Edytowane przez wskirl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta klawa ma dla mnie jak pisałem wcześniej jedną dyskwalifikującą wadę - mały prawy shift (i duży enter).

Co do nadruku, są też nowe klawiatury od razera, Black Widow, wersja zwykła i Ultimate (podświetlane klawisze). Są na niebieskich cherry. Wychodzi na to że przyciski są zrobione podobnie jak w innych klawiaturach razera, tzn. przycisk jest przezroczysty, a na tym jest pokrycie gumopodobne, z tym że to literka jest niepokryta. Więc można się spodziewać wycierania tej gumy.. Pewnie razer zakłada, że i tak żaden ich produkt nie podziała tak długo żeby do tego doszło :)

 

http://geekhack.org/showwiki.php?title=Island:12841

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość devil_inside_1990

Trzy miesiące temu kupiłem Razer Blackwidow (zwykłą). Załapałem się na promocję z kubkiem. Ale mniejsza z tym.

Po 3 miesiącach użytkowania wiem, że nie zamieniłbym jej na inną. Do tej pory używałem płaskiej Logitech FlatX, ale zaczęła mnie denerwować i dla odmiany poszedłem w rejony - długiego skoku. Mam nadzieję, że za parę lat Razer nadal będzie miał w ofercie mechaniczną klawiaturę (pewnie nie czarną wdowę).

Jeśli macie pytania jak ona działa - zadawajcie. W miarę możliwości odpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ponad 2 tygodnie temu kupiłem SS g6v2. Zdecydowałem się na tą klawkę, bo w Polsce są dostępne tylko klawiatury mechaniczne Razera i SS. Tej pierwsze firmy nie cierpię, poza tym wolałem switche black - wybór był prosty. Jak ktoś ma ochotę bawić się w sprowadzanie to w nieco wyższej cenie można nawet lepszą klawiaturę sobie załatwić.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony, ale nadruki na klawiszach już się ścierają. Szczerze to wolałbym już brak podpisów na tych klawiszach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie kupujcie tego <span style='color: red;'>[ciach!]</span>a, jakim jest Steelseries, nawet za pół ceny, czy 1/3. 7G po 1,5 roku umiarkowanego użytkowania - głównie pisanie, mało grania, generalnie delikatnego obchodzenia się ze sprzętem - pękłły plastikowe zaczepy od spodu klawiszy L i delete, co oczywiście powoduje nieustanne wypadanie klawisza; nie da się korzystać z klawiatury. W serwisie odmowa, no bo przecież uszkodzenie mechaniczne. To teraz ja się pytam, co się do diaska stało z tymi magicznymi 50 milionami gwarantowanych stuknięć? :mur:

post-676-0-47601600-1306342898_thumb.png

 

Robią z ludzi idiotów; wymyślają pierdyliard fikcyjnych ficzerów, które można by przypisać każdej klawiaturze czy myszce. To był mój najgorszy zakup w życiu, jeżeli chodzi o sprzęt - 580 PLN za klawiaturę, w której wyskakują klawisze, gdy trafisz w krawędź, hałas i komfort pisania poniżej wszelkich norm, tylko waga może być teraz zaletą - można efektownie rozwalić na betonie. Kupiłem teraz najzwyklejszą klawę natec starfish, która komfortem, kulturą pracy bije na głowę SS. No, ale nie ma kabla w oplocie i złoconych wtyków :lol2:

 

Xai to kolejny fail, może przez to że mam jeden z pierwszych wadliwych egzemplarzy. Żeby uzyskać płynność i precyzję trzeba się bawić w resetowanie firmware'u po każdym restarcie, masakra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marcin_gps ty chyba masz po prostu pecha :)

czego SS byś się nie dotknął to zaraz ci płonie w rękach ;)

 

ja mam 7G i faktycznie klawisze się "wyślizgują" ale ja ostro napieram w SC2 więc klawisze - E / W / B / D / S / A używane są z średnią 100-150 razy na minutę i oprócz tego nic z klawą mi się nie dzieje ...

 

klawe mam już 2 lata i oprócz faktycznie głośnej pracy + ceny nie mam jej nic do zarzucenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie bawie się właśnie...

parę razy nawet demonstrowałem znajomym jak mocno można przyładować pięścią w klawe ze złości i wtedy przyciski latały ale wystarczy je wsadzić na miejsce i "nic nie wylata"...

 

Panie Marcin mówię masz pan pecha :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...