Skocz do zawartości
aerial

klawiatury mechaniczne w Polsce?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to bliźniacze klawiatury od tego samego producenta/wytwórcy, ale teoretycznie byłbym gotów “przepłacić” już za sam design (nawet za sam brak widocznego brandingu i za czcionkę na klawiszach) + czytałem, że Filco pod względem jakości wykonania jednak wypada lepiej niż CM. Natomiast nie zdawałem sobie sprawy z tego, że różnica w cenie jest aż tak duża - 280zł (z gwarancją) vs 800zł (bez gwarancji) :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie decyzji zakupowej dot. klawiatury mechanicznej. Zdecydowałem się na CM Storm QuickFire XT, tyle, że nie wiem, które switche lepiej by się u mnie sprawdziły - Blue czy Brown? Sporo piszę, rzadziej grywam oraz nie chcę, aby było za głośno. Z Blue miałem kontakt i były nieco głośnawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie decyzji zakupowej dot. klawiatury mechanicznej. Zdecydowałem się na CM Storm QuickFire XT, tyle, że nie wiem, które switche lepiej by się u mnie sprawdziły - Blue czy Brown? Sporo piszę, rzadziej grywam oraz nie chcę, aby było za głośno. Z Blue miałem kontakt i były nieco głośnawe.

Niektórzy chwalą sobie blue do pisania, bo ten klawisz daje fajną "odpowiedź", czyli czujesz lekki opór i słyszysz klik, ale mi osobiście na dłuższą metę ten odgłos działa na nerwy. Obecnie pracuję i gram tylko na brownach i jestem zadowolony.

Edytowane przez grzechotnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was. Myślałem, że wybranie klawiatury będzie proste a okazało się, że nie. Potrzebuję klawiatury mechanicznej do grania głównie w cs go.

Moje wymagania i ograniczenia to:

Nie dłuższa niż około 45/46 cm

Podświetlana

Nie musi być zbajerowana i nie musi mieć podkładki pod nadgarstek.

Suma jaką mogę przeznaczyc to max 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tesoro Durandal na Cherry MX Red/ Brown, Zowie Celeritas na Cherry MX Red, Steelseries 6Gv2 na Cherry MX Black lub CM Storm Quickfire TK na Cherry MX Brown. 

 

Jakościowo CM Storm > reszta.  Patrz na odpowiadający Ci kolor (i jego właściwości oczywiście) przełącznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się zastanawia nad fajną klawiaturą mechaniczną, mogę polecić model Gamdias Hermes Ultimate, którego niedawno zanabyłem drogą kupna.. Jest to sprzęt na mx blue, ale są one fabrycznie wyciszone, nie oringami tylko specjalną gumą od spodu. Do pisania jest boska, do grania raczej też sobie radzi (mało czasu na granie by lepiej sprawdzić). Ważne, że ma ten feeling mx blue i jest cichsza. Ponieważ dużo klepię w klawisze, mogę powiedzieć, że nie klęka przy robocie ;).

 

Dodatkowe, raczej (?) unikalne cechy to:

- podkładka na nadgarstki na magnesy, czyli nic nie urwiemy

- ciekawy soft, który pozwala mapować KAŻDY klawisz (czyli po przestawieniu klawiszy możemy mieć np. układ Dvoraka zamiast QWERTY). pozwala pod każdy klawisz wrzucić dowolne makro z dowolnymi opóźnieniami w ms a także nagrane przez siebie alarmy dźwiękowe określonych makr i sytuacji (niesłyszalne dla przeciwników - to zapewne podchodzić będzie pod cheating w niektórych grach ;)

 

ma też procek 32bit i pamięć ram, zaczytuje ustawienia na klawiaturę i działają bez softu, upgrade FW po USB, 6-key i n-key rollover.

 

tutaj prezentacja:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

interesuje mnie zakup klawiatury mechanicznej i mam kilka pytań laika.

1. Czy przełączniki mx chery np w Roccat RYOS MK PRO (podobno są cztery kolory) są wymianiane ręcznie to znaczy muszę ją rozebrać żeby sprawdzić jaki mi najbardziej odpowiada?

2. Jakie są minimalne opóźnienia (delay) i które klawiatury/przełączniki dają najmniejsze?

3. Czy nagrywając makro (lub po nagraniu) mogę ustawić czas w jakim ma się aktywować kolejny przycisk w tym samym makrze?

4. Jaka klawiatura umożliwiwa wybranie największej ilości znaków w jednym makrze lub umożliwia włączanie makr jednego po drugim?

 

Z góry dziekuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Zamierzam kupić sobie klawiaturę mechaniczną. Jak dotąd znalazłem 3 podobne, odpowiadające mi modele: Corsair K70, K90 i CM Trigger Z.

Ponieważ nie mam doświadczenia z klawiaturami mechanicznymi, chciałbym sprawdzić jakie przełączniki najbardziej mi się spodobają. Stąd pytanie: Czy ktoś zna w Warszawie sklep, w którym mają klawiatury mechaniczne wystawione tak, żeby można je było wypróbować? Najlepiej jeśli są tam wymienione przeze mnie modele, ale niekoniecznie - najbardziej mi zależy na zobaczeniu jak działają przełączniki różnych typów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja kupiłem logitecha g910 jedyne 2 felery to kolory podświetlenia ( np biały to jasny żółty ) i padł mi klawisz esc a tego nigdzie nie mogę dorwać bo to ich niej szerokość rozwiązanie .... .

No jeszcze brak USB w kawie i brak wyświetlacza. Tyle że zapłaciłem za nią mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić klawiaturę łamaną Mistel Barocco. Używał ktoś może? Jakieś opinie? Zastanawiam się, czy jest dobrze wykonana i czy nie ma problemów z tym, że jest dwuczęściowa, na przykład czy się połowa nie wyłącza bez powodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

zamierzam kupić klawiaturę mechaniczna 60% z brązowymi switchami i jestem prawie zdecydowany na RK61. Czy ktoś z was może coś o niej więcej powiedzieć niż jest tutaj na stronie napisane? Napiszcie proszę swoje wrażenia, jak się ona spisuje podczas grania i pisania (np. komentarze podczas grania), no i jaki mam klik.?

https://homeso.eu/pl/glowna/422-rk61-klawiatura-bezprzewodowa-60-brown-switch.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...