Skocz do zawartości
Piterix

Bardzo mały przenośny komputer do starych gier pod DOS.

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka starych gier, które bardzo lubię - trylogię ISHAR'a, Master Of Orion, Heroes, itp. głównie strategie i RPG. Gry te działają pod DOS i chętnie bym sobie w nie pograł - Jaki polecilibyście przenośny i mały sprzęt do nich ?

Chodzi o to żeby:

- możnabyło pograć w pociągu,

- ekran miał niezbyt dużą rozdzielczość bo wiadomo - te gry miały raczej niską rozdzielczość i dzisiaj na większym ekranie biją pikselami po oczach - a na małym ekraniku wyglądałyby fajnie.

- cena - do 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dziwne to pytanie trochę jest. Bo do tych zastosowań to możesz najtańszego laptopa kupić. Za 1000zł można kupić coś co pociągnie dużo lepsze gierki ;)

 

Zobacz sobie np IBM X31 lub X41

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie - latopy mają duże matryce i są ogólnie duże. Netbooki są mniejsze - ale rozdzielczosć matrycy to ok. 1300 x 800 - za duża. Chodzi mi o coś mniejszego. Może jakaś konsola PSP, DS, może palmtop, może coś jeszcze innego małego - znalazłem "normalne" małe laptopy - tylko cena używanego powyżej 1500zł - trochę za dużo jak na zabawkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytuję: "Asus Eee PC posiada 7-calową matrycę matową o rozdzielczości 800x480 pikseli (WVGA), która jest podświetlana diodami LED. "

czyli chyba pasuje taka rozdzielczość, komputer też duży nie jest...

 

więcej np. tutaj: Notebookcheck.pl: Recenzja Asus Eee PC 4G , skąd pochodzi również cytowany tekst.

Na allegro również są aukcje z tym netbookiem, można tanio kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto brać sprzętu z szeroką matrycą. Najlepszy byłby używany starszy lapek z dobrej serii (zwłaszcza coś IBMowskiego), np proponowany X31 IBM ThinkPad X31 1.40GHz/ 512MB/30GB // KH132 (1029586675) - Aukcje internetowe Allegro . Inne modele warte rozważenia to IMO T23 na P3 jeszcze, ale solidny i do dostania trochę taniej MOCNY IBM T23 IDEALNY DO WARSZTATU F-VAT GWAR WROC (1024838909) - Aukcje internetowe Allegro i legendarny T41/T43. Gdybym miał wybrać dla siebie, to pewno skusiłbym się na X31, bo jest najlżejszy i najmniejszy (tylko 12 cali).

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starą toshibę 4200 z prockiem P3 700 Mhz, i wszystko super, tyko chciałbym coś mniejszego. Takiego co by się SKM nie rzucało w oczy... Myślałem o np.

RAON EVERUN, albo czymś o podobnych gabarytach max - Sony Vaio VGN-P11Z 8' - tylko żeby było do 1000 PLN... Nie wie ktoś jak wygląda sprawa przenoścnych konsoli i DOS'em na nich, albo może z palmtopami (one nie są x86) itp - da się tam DOS'a wrzucić - tak żeby działał ? A np. to: http://www.allegro.pl/item1017719313_psion_netbook_pro_400mhz_win_ce_gw_a1.html pociągnie DOS? Jest na Win CE więc wątpię... ale... może... nie znam się tak dobrze na przenośnym sprzęcie jak na laptopach.

 

No właśnie - a może by jakiś emulator DOS pod Windowsa CE, albo symbiana ? Podobno emuluje PC 286 - próbował ktoś ?

Edytowane przez Piterix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...