Skocz do zawartości
dysan

win2k i sp3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam aktualnie na hdd w2ksp3 i wszystkie łatki i sie długo zamyka i W2k sp3 bez dodatkowych łatek i żadnych sterów i się zamyka bardzo szybko więc to chyba jest powodowane przez te nowe łatki a nie sp3. Jak chcesz szybko zamykać to uzyj przycisku power na klawiaturze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak gdy zainstalowałem na początku Sp3, a później doinstalowałem IE 6.0 z SP1 ! Jak najpierw zainstalowalem wszystkie łatki łącznie z IE, a na koniec SP3 to nie ma tego problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak gdy zainstalowałem na początku Sp3, a później doinstalowałem IE 6.0 z SP1 ! Jak najpierw zainstalowalem wszystkie łatki łącznie z IE, a na koniec SP3 to nie ma tego problemu!

Gratuluje pomysłowości ale poprawki instaluje się od najstarszej do najnowszej. Jak zainstalowałeś najpierw wszystkie nowe łatki a później sp3 to service pack zamienił pliki nowszych poprawek na swoje czyli starsze wiec nie masz w ogóle w systemie tych nowszych. Wpisy pozostawione po nowszych poprawkach mogą uniemożliwić ponowne zainstalowanie tych łat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogole jest taka poprawka microsoftu dla Win98 dotyczaca cache'u dysku...

Eliminuje ona problem ze strata danych (bla bla bla), przez co wydluza zamykanie systemu.

DO Win2K tez mogli to zapodac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie łatki tak sie składa... bo instalowałem później kilka od nowa, ale nie wszystkie... wszystko jest w porządku... łatki są tam gdzie mają być i jest ok.

Lepiej już nic nie pisz bo przeczysz sam sobie. Co to znaczy mam wszystkie łatki ale nie wszystkie. Skąd wiesz że są tam gdzie maja być, one nie są w osobnych folderach oznaczone jakie to łatki tylko są to zaktualizowane pliki systemowe i nie wierze ze sprawdzałes po kolei wersje wszystkich plików w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no najpierw instaluje sp3 a potem poprawki i wiem ze to przez poprawki bo z samym sp3 super chodzi kwestia tylko tego ktura latko to tak spowalnia tego nie wiem 8)

Po zainstalowaniu sp3 instaluj kolejno poprawki i po każdej sprawdzaj jak się zamyka system a znajdziesz tą co powoduje długie zamykanie systemu. Jak nie masz powera na klawiaturze to ustaw w systemie zeby zamykał się po naciśnięciu powera na obudowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz ja ciebie nie rozumie jak przecze samemu sobie jak zes taki madry to mi powiedz ktura to latka a nie filozofuj  :twisted:  :twisted:

To z przeczeniem sobie to nie było do ciebie. Która to konkretnie poprawka nie jestem w stanie powiedzieć bo mam windowsa zintegrowanego z sp3 a wszystkie aktualizacje są instalowane automatycznie. Zrób tak jak napisałem wyzej czyli instaluj po kolei poprawki i sprawdzaj po każdej czas zamykania to powinieneś znależć tą co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh jestem szcesliwym posiadaczem Wndy 2k i Sp3 I nie widze zadnych problemow !!!!

 

Juz kilka razu odpowiadalem na tego typu post i powinienes troszke poszukac, a bys na pewno znalazl !!

 

Kilka powodow:

1. Zainstalowana drukarka i odpalane automatycznie uslugi(serwery) z nia zwiazane (mozna wylaczyc)!!

2. Mnostwo innych niepotrzebnych uslug odpalanych przy starcie systemu !! Popatrz w Administaracji systemu w dziale uslugi :P Polowe tego (no moze przegialem) da sie wylaczyc !!

3. RegCleaner i powywalac rzeczy z autostartu !!

4. Jak masz lan albo neta to automatycznie bedzie ci sie dluzej zamykal

im dluzej nie byl restartowany (tym bardziej jesli duzo zasysasz !!)

5. I nie wiem czy grzebanie w Win2k w rejestrze cos pomoze bo to nie WinXP !!! I dzieki Bogu !!

I o jakich wy latkach tak dyskutujecie ???? Moze jakies konkrety !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiesz przeczytaj najpierw to co piszą inni. Problem nie jest w w uruchomionych usługach tylko po instalacji poprawek które wyszły po sp3. Obecnie jest już dostepna beta sp4 więc niedługo będzie normalna wersja. Wiekszość poprawek które wejdzie w skład sp4 jest w tej chwili instalowane jako pojedyńcze łatki, sam w tej chwili mam oprócz sp3, 15 takich poprawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o jakich wy latkach tak dyskutujecie ???? Moze jakies konkrety !!!!

polecam

http://v4.windowsupdate.microsoft.com/pl/default.asp

jakbys poszukal napewno bys znalazl ;)

 

a to czesc latek jakie mam zainstalowane przez windowsupdate

 

JS56.EXE

js56npl.exe

Q318203.exe

Q322842.exe

Q322913_W2K_SP4_X86_PL.exe

Q323255.exe

Q324096_W2K_SP4.exe

Q324380.exe

Q326830_W2K_SP4.exe

Q326886.exe

Q327269.exe

Q328310_W2K_SP4.exe

Q328523_W2K_SP4.exe

q328676.exe

Q329170_W2K_SP4.exe

q329414_mdacall_x86.exe

Q329553_W2K_SP4_X86_PL.exe

Q329834_W2K_SP4_X86.exe

q330994.exe

Q331953_W2K_SP4_X86_PL.exe

Q810030_W2K.exe

Q810649_W2K_SP4.exe

Q810833_W2K_SP4.exe

q810847.exe

Q811493_W2K_SP4_X86_PL.exe

Q811630_W2K_SP4.exe

q813489.exe

Q814033_W2K_SP4_X86_PL.exe

Q815021_W2K_sp4_x86_PL.EXE

Q816093_W2K_SP4_X86_PL.exe

vbs56nen.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiesz przeczytaj najpierw to co piszą inni. Problem nie jest w w uruchomionych usługach tylko po instalacji poprawek które wyszły po sp3. Obecnie jest już dostepna beta sp4 więc niedługo będzie normalna wersja. Wiekszość poprawek które wejdzie w skład sp4 jest  w tej chwili instalowane jako pojedyńcze łatki, sam w tej chwili mam oprócz sp3, 15 takich poprawek.

Hmm sadze ze moj post jest jak najbardziej na temat bo uslugi maja bardzo duzo wspolnego z szybkoscia Windy !!!! Wiec to moze byc tez problem bo np. te wasze betowe latki odpalaja nowe uslugi i wtopa !!!!

Wiec moze ty tez sie troche zastanowisz zanim cos chlapniesz ??

 

A poza tym sami jestescie sobie winni instalujac beta latki bo jak sama nazwa wskazuje nie sa one jeszcze wersja finalna !!!! (nie lepiej poczekac na pelny SP4 ?? przeciez juz z SP3 Winda dziala ok !!! )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim odpowiesz przeczytaj najpierw to co piszą inni. Problem nie jest w w uruchomionych usługach tylko po instalacji poprawek które wyszły po sp3. Obecnie jest już dostepna beta sp4 więc niedługo będzie normalna wersja. Wiekszość poprawek które wejdzie w skład sp4 jest  w tej chwili instalowane jako pojedyńcze łatki, sam w tej chwili mam oprócz sp3, 15 takich poprawek.

Hmm sadze ze moj post jest jak najbardziej na temat bo uslugi maja bardzo duzo wspolnego z szybkoscia Windy !!!! Wiec to moze byc tez problem bo np. te wasze betowe latki odpalaja nowe uslugi i wtopa !!!!

Wiec moze ty tez sie troche zastanowisz zanim cos chlapniesz ??

 

A poza tym sami jestescie sobie winni instalujac beta latki bo jak sama nazwa wskazuje nie sa one jeszcze wersja finalna !!!! (nie lepiej poczekac na pelny SP4 ?? przeciez juz z SP3 Winda dziala ok !!! )

I znowu nie czytasz dokładnie bo pisałem o tym ze jest już beta sp4 więc niedługo bedzie wersja normaln a pojedyńcze łatki nie są w wersi beta (nigdy pojedyńcze łatki nie były w wersjach beta). Jak uważasz ze z samym sp3 działa ok to korzystaj bo ja nie korzystam z systemu z dziurami. A po instalacji poprawek w usługach nic sie nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKi oki skoro moj system jest z dziurami to wlam sie do niego :P

Takie dziury ze hohoho :lol:

 

Ja tam na razie nie narzekam, ale zeby winda szybko chodzila to trzeba troche w nia wniknac i popracowac ( nie wystarczy wiedza z zakresu odpalania CS-a :P hihihi ).

 

A przycisk power na klawie to tez latwo dorobic :P, bo inaczej w takim wypadku nie ma sposobu zeby przyspieszyc zamykanie (wywal latki:P)!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze za nie masz zadnego pojęcia o tym systemie. Napewno wiem o tym systemie wiecej od ciebie. Jak byś przeczytał dokładnie a nie co 10 zdanie to byś wiedział ze nie ma zadnego problemu z szybkością działania samego systemu tylko z jego zamykaniem. Przycisku power do klawiatury nie dorobisz bo nie ma on za zadanie odcinać napięcia od kompa tylko wysyła informacje do systemu który następnie normalnie się zamyka tyle że szybciej. sam napisałeś że niewiesz czy grzebanie w rejestrze coś pomoże, więc nie pisz że trzeba w windowsa wnikać i nad nim popracować skoro sam nie potrafisz bo przy zmianach w rejestrze można zdziałać najwięcej. Usługami mozna się bawić na kompie który ma mniej niż 128 MB ramu bo przy większej ilości i tak nie widać różnicy jeśli się wyłączy jakieś usługi. Wielki z ciebie znawca musi być skoro nie wiesz nawet że są poprawki do systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sgj, a mógłbyś napisać:

 

Czy wiadomo mniej więcej, kiedy wyjdzie SP4, bo chce sobie zrobić instalkę zintegrowaną i czekam na to SP4 i czekam...

 

I jakie dodatkowe łatki warto założyć na 2Ksp3, wykożystywany głównie do neta, z LAN. Bo jakoś nie lubię wrzucać wszystkiego, co m$ wypuści i czytać tych ich mętnych, pokrętnych wyjaśnień co do czego...

 

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sgj, a mógłbyś napisać:

 

Czy wiadomo mniej więcej, kiedy wyjdzie SP4, bo chce sobie zrobić instalkę zintegrowaną i czekam na to SP4 i czekam...

 

I jakie dodatkowe łatki warto założyć na 2Ksp3, wykożystywany głównie do neta, z LAN. Bo jakoś nie lubię wrzucać wszystkiego, co m$ wypuści i czytać tych ich mętnych, pokrętnych wyjaśnień co do czego...

 

Z góry dzięki.

Sam nie wiem kiedy dokładnie bedzie na razie jest beta, potem pojawi sie finalna wersja angielska i pewnie z jakimś opóżnieniem wersja polska. Też chcę sobie zrobić instalację zintegrowaną i czekam ( czekam też na sp2 do xp bo na razie też jest tylko beta). Co do poprawek to ci nie doradzę bo instalowałem je automatycznie i nie pamietam która do czego była ale jak byś jakąś instalował to instaluj je kolejno i po każdej sprawdzaj zachowanie się systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jakbym wiedzial ze taka bedzie zarzarta dyskusja to bym tematu takiego nie dawal :D moze teraz pogadamy o wyzszoszcie nvidia na ati albo intel nad amd :twisted: he zatruje a tak pozatym to wywalilem wszystkie latki i mam sam sp3 niebawie sie tym (a moze by tak pingwina odpalic) czesc all :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...