Skocz do zawartości
-=YoGi=-

120mm w natarciu

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo fajna recka :)

Jestem mile zaskoczony Twoja pozytywna wypowiedzia co do tacensa ventusa.

Mam takie w budzie i na chlodnicy 120 mm.

Wszystko co napisales na jego temat jest zgodne z tym co jest u mnie, tylko nie rozumiem tego wysokiego napiecia 9 volt ?

"Niestety dość wysokie napięcie potrzebne jest do "odpalenia" śmigła (wina LED?), bo aż 9,22v (w pionie i w poziomie)."

 

Robilem fanswapa w zasilce z tym wentylatorem i przy starcie zasilacza zmierzylem napiecie na wentylatorze (voltomierzem).

Wartosc okolo 5.6 volta.

Wentylator normalnie startowal.

 

Aha...moj jest bez LED-ow.

Wlasciwie LED-y sa podpiete do wtyku a nie do uzwojen, wiec nie moga powodowac takich problemow....

 

No nic.

Recka bardzo przydatna wlasnie do fanswapow.

 

Slowa uznania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wentylatory testuje w ten sam sposób, więc niestety, ale dopiero pod takim ustawieniem wystartował... Sprawdzane oczywiście kilka razy. Niektórzy producenci podają napięcie startu, tutaj tylko napięcie pracy: 10.2-13.8. Teraz pytanie do Ciebie: czy oby na pewno z takiego napięcia startują? Mój Panel np. po odpaleniu go, daje max i automatycznie zmniejsza. Niestety egzemplarze mogą się od siebie różnić, więc na pewno nie należy przyjmować wszystkiego jako zasadę. Pomimo tego, wentylatorek bardzo fajny :)

 

Niebawem kolejny update. Tym razem, będą to już konkrety :) Jutro powinienem odebrać paczuszkę z resztą części, więc zacznie się zabawa :) Postaram się również porobić jakieś fotki wentylatorów, coby dopełnić całość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie do Ciebie: czy oby na pewno z takiego napięcia startują? Mój Panel np. po odpaleniu go, daje max i automatycznie zmniejsza. Niestety egzemplarze mogą się od siebie różnić, więc na pewno nie należy przyjmować wszystkiego jako zasadę. Pomimo tego, wentylatorek bardzo fajny :)

Po zmianie wentylatora w zasilaczu na ventusa, uruchomilem calosc na stole (zielony z czarnym i naped do molexa jako obciazenie)i zmierzylem napiecie voltomierzem.

Jak pamietam to bylo 5-6 volt.

Wentylator sam wystartowal i tak go zostawilem.

Wedlug Twojego wykresu jego rpm jest na poziomie 550-600 rpm.

Wydaje sie jak by stal, ale cos tam przepycha.

Caly czas jest wpiety i startuje z tego woltazu.

Na chlodnicy tez sobie dobrze radzi, ale tu jest podpiety pod 12 volt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się powoli do zrobienia testów na układzie (OC i takie tam bajery), ale trochę zaczynam powątpiewać, czy te testy, to nie będą właśnie różnice 0.1*, z tego względu, że chłodnica zdaje się być wydajniejsza niż zakładałem :lol2:

Jednak niektórych może ucieszyć też nowa sprawa :) Dzwonił do mnie kumpel, bo składa sobie "nowy sprzęcik" - kupił E8400 :P No i stwierdził, żeby mu założyć wodne, ale jak podałem mu kwoty, to zmienił zdanie :blink: Tak więc, stanęło na tym, że pojechałem do sklepu kupić coś odpowiedniego. Chciałem wziąć Mugena - wiadomo, sprawdzone i przystępnie tanio, ale była tylko sztuka wystawowa (zamontowana na kompie). Z tego co mięli na stanie, zdecydowałem się na Scythe Yasya. Według testów lepszy od Mugena, trochę mniejszy. A do tego ciekawie wygląda :) Producent zapewnia, że kształt blaszek zwiększa wydajność :) Wierzyć lub nie, wygląda fajnie, ale jeszcze nie wiem jak się będzie sprawował. No i w przystępnej cenie go dostałem, więc nie ma co narzekać. Kumpel jeszcze nie złożył wszystkiego, więc zostawiłem sobie radiator na kilka dni, co za tym idzie, dorzucę do całości również testy na "powietrzu" :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Masz czas przetestować Zephyre 120 firmy SilentiumPC? Posiadam Scythe S-FLEX SFF21E 1200rpm 120mm na poziomowej pracy na karcie graficznej z chłodzeniem Arctic Cooling Accelero S2 i zaczęła coraz silniej wibrować po 2 lata korzystania przy 5v zasilaniu. Właśnie szukam następcy myślę nad kupnem wentylatora fandera selekta 120mm lub właśnie Zephyry 120.

Edytowane przez Curly18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zephyra sobie odpuść. One i w pionie będą wysiadać. Do tej pory nie mogę się ze wszystkim zebrać, a jeszcze od kolegi nad tobą nie miałem kiedy wziąć Acutake...

Jeśli przeczytasz chociaż ze 2-3 strony tematu "Jaki wentylator 120mm...", to będziesz wiedział czego szukać :)

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że w łapkach tego nie miałem. Ale widzę, że to praktycznie Slip Stream Slim w mniejszej wersji. Ponieważ Slim, to będzie miał słabszą wydajność, niż standardowa wersja, ale do poruszenia powietrzem się nada. Podejrzewam, że byłoby na styk dla HR, ale to tylko moje przypuszczenia. Jak będę miał jutro chwilę, to podpytam znajomego, może będzie się orientował co nieco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fajnie :)

Mysle, ze taki cieniutki wentyaltorek bedzie akurat pasowac na hr-a.

Moze nawet zaloze dwa takie jako push-pull.

Hr-a mozna troszke "zmusisc" do zmiany ksztaltu i wpakowac jeden wentylatorek pomiedzy pcb karty a hr--a a drugi na druga strone radiatora.

Widziales moja karte ? :lol2:

Wlasnie tam chce dac tego wentylatorka/ki.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz 120 mm wentylator na hr-03.

Wyglada to nieciekawie.

Wentylator jest za duzy do hr-a.

Czesc powietrza jest przepychana poza radiatorem.

Idealnie pasowalby 100 mm wentylatorek, dla tego uparlem sie na Scythe Kaze Jyu Slim 10cm 1000 obr.

Dwa cieniutkie Kaze beda lepsze niz jeden gruby 120 mm.

Jeszcze musialbym wykombinowac przejsciowke, ktora pozwoli na podpiecie dwoch Kaze do juz podpietych wentylatorkow w oryginalnym chlodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżyłem trochę temat :) być może odświeżę go jeszcze bardziej, ale nie chcę za dużo obiecywać - mało czasu na własne rozrywki niestety. Dodałem 2 nowe modele beQuiet! - łącznie 3szt śmigiełek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że w łapkach tego nie miałem. Ale widzę, że to praktycznie Slip Stream Slim w mniejszej wersji. Ponieważ Slim, to będzie miał słabszą wydajność, niż standardowa wersja, ale do poruszenia powietrzem się nada. Podejrzewam, że byłoby na styk dla HR, ale to tylko moje przypuszczenia. Jak będę miał jutro chwilę, to podpytam znajomego, może będzie się orientował co nieco.

Ja z kolei "bawiłem się" większymi odpowiednikami czyli Slip Stream Slim 120 i dopiero model 1200 coś tam faktycznie wieje. Na tej podstawie wiem, że ten model 100 mm ledwo co porusza powietrze i z pewnością nie nadaje się do tak gęstych coolerów GPU jak Thermalright HR-03 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...