Skocz do zawartości
Blackwhite

Liquid cooling by Blackwhite rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, ze moj poprzedni temat troszke sie zasmiecil i w sumie przewinelo sie kilka malych revizji mojego chlodzenia, postanowilem otworzyc nowy.

Oczywiscie projekt bedzie ewoluowal i najblizsze zmiany nastapia w lipcu - malowanie proszkowe na czarno, troche ciec giec, dokladka kolejnego radiatora etc.

W sklad obecnego ukladu wchodza:

 

CM ATCS 840

CPU - HeatKiller rev 3.0 LT

GPU - EK GTX280 full plexi

Pompa - Swiftech MCP 355 + Top EK

Chlodnica - XSPC RX360

Rez - EK-250 Multioption

Zlaczki - Bitspower 11/16

Weze Masterkleer - 11/16 clear

Plyn - Freser Acid Green

Aquakomputer - Poweradjust USB

 

Dokladka w lipcu:

EVGA EK full cover

EK Coolstream 240

Oslony na dol i na zatoki 5.25

Pewnie jakas nowa karta - nvidia???

 

Kilka fotek - nic szczegolnego teraz, i pewnie nic szczegiolnego w przyszlosci - zalozenie jest takie:

- ma byc chlodno a przy tym czysto i schludnie - nic wiecej nic mniej.

 

Krytyka mile widziana, i jako,ze nie jestem zbyt uzdolnionym artysta mozna zapewne cos poprawic ;)

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowalem ale nie dalo rady.Zapomnialem jeszcze wspomniec, ze wyslali mi zla zlaczke - powinna byc taka Bitspower Rotary Fitting "Q" - 360 Degree Water Cooling Accessory (BP-QR-C) [bP-QR-C] Fittings & Connectors Other Fittings & Connections - stad ten waz pomiedzy rezem a trojnikiem.Zalozenie bylo takie, ze weza tam nie ma - mowi sie trudno, kolejnym razem wymienie.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie mam sentyment do tej mobo u mnie już kilka miechów siedzi w pudle

pomyślał bym nad zabudową 5,25 i jakoś zrobić półkę nad zasiłkom i będzie cacy

 

co do Holderów jak chcesz została mi ostatnia para

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No holderki fajne :) wysle PW co do ceny.

Racuch zmiescic sie zmiesci , ale jest deko za krotki z tego co pamietam- ja mam opleciona przedluzke do 24 pin, nie caly kabel od zasilacza.W sumie raz probowealem , wiecej nie, moze i sie wcisnie :P

 

 

Zapomnialem jeszcze dodac, oslona na dol i na zatoki tez jest w planach ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ja mam po prostu pecha, czy BP zeszlo na psy.

Raz kupilem zlaczke 90 stopni - ciekla - mowie przypadek , zdaza sie najlepszym.

Dzisiaj doszla do mnie kolejna zlaczka, tym razem X fitting 360 stopni - i co i cieknie cholera.Nie ukrywam ,ze jestem zly bo raz, ze znow sie urobilem spuszczajac plyn i mocujac nowe zlaczki etc , a dwa znow nie moge zrobic tak jak chce od poczatku i musze wstawiac ten nieszczesny waz pomiedzy rezem a trojnikiem nad Topem.

Jedno co poprawilem to wg waszych wskazowek upchalem 24 pin za reza :P

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ,ze sie podoba.

kwscore jak pisalem cover sie robi, kiedy bedzie gotowy nie wiem jeszcze.

Jutro jak dojedzie backplate wsadzam nowa karte 5850.Zobaczymy jak sie ATI spisze, bo szczerze mowiac nei lubie, ale nei dam tyle kasy za szrota od nvidii w postaci gtx480 ;) - na przeczekanie dobra karta IMO i poczekamy na to co wydazy sie na rynku niebawem.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienile plyn na Primichill Ice - kolor strasznie kiepski, ale za to moze nie narobi tyle syfu co Freser.Do tego kilka drobnych zmian, ale nie o tym chcialem...

 

Lamerskie pytanie, ale gdzie podlaczyc czujnik temperatury cieczy - kupilem BP z 2 pinowym zlaczem i nie wiem co dalej.

Myslalem,z e moge podlaczyc do poweradjust, ale ZONK , nie ma tam wtyczki, co z tym zrobic?Oczywiscie poza zakupem Aquaero 4.0 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten czujnik podpięty pod panel Kaze Server. Poza przystosowanymi do tego panelami, możesz to podłączyć, np pod Scythe Kama Thermo TM02-WH :: ..:: Angela.pl ::.. Różnica taka, że tutaj musiałbyś po prostu odciąć tamten czujnik i przylutować ten :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

YoGi dobrze podpowiada. Ja np. podłączyłem swego czasu czujniki BP do Aerocool'a zamiast standardowych czujników. Ogólnie raczej każdy panel z opcja odczytu temperatury da radę, byle by miał 2 pinowe wejścia.

Projekcik palce lizać a filmik profesionalka. Gratulacje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to co podałeś, ma już sensorek zamontowany, ale jeśli chodzi o ogólną zasadę to tak. Praktycznie każdy z tych mini paneli do mierzenia temperatury będzie działał z tym czujnikiem, po odpowiednim montażu/lutowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok kupilem zupelnie co innego - jakies chinskie dziadostwo, ale na razie zanim kupie Aquaero musi styknac.

Kilka fotek z moich ostatnich wyczynow (sensor jeszcze nie podlaczony):

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Wciaz sie nei moge zabrac za pomalowanie budy, chyba odpuszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wooow, majstersztyk! Ile kasy już przeznaczyłeś na całość "wodowania"? Choć w przybliżeniu podaj :)

 

Kurcze szczerze mowiac pogubilem sie ile , kilka razy zmienialem bloki, pompy podzespoly itp itd.

To co widac tutaj to okolo £370 za czesci do WCeta.

 

Maluj :D

 

no chyba pomaluje, ale poczekam na cover na zasilacz i baye 5.25".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze,zeby to akurat byla fizyka ;)

Jak odpowietrze to poziom wraca do normy, przy tej samej temperaturze cieczy - wiec to odpada.Poza tym ciagle rosnie, a nie zmienia sie, wiec sory, ale fizyke mozesz schowac w tym przypadku do worka.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gdzieś ci się przykitrało trochę powietrza. Pomachaj chłodnicą, bo z tym jest chyba zawsze największy problem.

Albo możesz mieć nieszczelny układ gdzieś i może ci się zapowietrzać. Chociaż laing to chyba za słaby na takie akcje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arni tez myslalem,ze gdzies ciagnie lewe powietrze, ale to wiazaloby sie z wyciekiem - takiego nie zanotowalem.

Jedyne wytlumaczenie to to , ze nie udaje mi sie wytrzasnac wszystkiego powietrza i czesc zostaje, pozniej powodujac dalsze zapowietrzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...