Skocz do zawartości
Blackwhite

Liquid cooling by Blackwhite rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Może, powtarzam może pomocną w wyjaśnieniu tego zjawiska okaże się zasada działania prostego filtra (a przy okazji napowietrzacza) akwarystycznego, np takiego: allegro.

Flow wody zasysa (przez ten prostopadły do wylotu wężyk znajdujący się nad taflą wody) powietrze powodując na wyjściu filtra "wytrysk" bąbelków powietrza- tak więc z wyloty naparza odfiltrowana woda + pęcherzyki powierza.

Niby wbrew zdrowemu rozsądkowi- zamiast tym prostopadłym otworem lecieć woda jest wprost przeciwnie- zasysa.

 

Bleh... tyle teorii.

Być może masz gdzieś mikro-nieszczelności i przez nie zasysane jest powietrze do układu.

 

Tak tylko se gdybam...

Edytowane przez pc_max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mial byc update, ale niewiele z tego wyszlo.

Kupilem GTX480 a do niego blok EK FC nikiel - i okazalo sie,ze nietestety mie moge podkrecic karty gdyz po OC pamieci mam arty - przyczyna - przednie pamieci w ogole nie stykaja sie z blokiem - karta jest powyginana i nie bardzo jest co z tym zrobic.

Postanowilem kupic Backplate - wszystko ladnie i pieknie, zabieram sie za montaz i czytajac instrukcje widze, ze mam zamontowac podkladki pod sruby.Niestety zadnych podkladek w zestawie nie bylo, pomysllem EK pewnie ma stre instrukcje montazu i trzeba to olac.

Zamontowalem backpalte, wsadzilem do kompa, ale nie podobalo mi sie nak komponenty karty dotykaja backplate'a.Szkoda mi bylo uszkodzic karte i zadzwonilem do EK - okazuje sie,ze podkladki musza byc, a oni mi chetnie je wysla - szczerze - zawiodlem sie na EK i tyle, powinni od razu dolaczyc wszystko niezbedne do montazu.

Ok znow demontaz itd itp , i teraz czekam na glupie podklaki.

 

BTW - co moze byc nie tak ze pamieci nie maja styku z blokiem, widac doslownie przeswit jak sie spojrzy pod swiatlo (jak karta siedzi juz w budzie).Jak wspominalem karat jest deko powyginana, odpowiednie pady sa uzyte, sroby nei bardzo mozna juz docisnac, poluzowanie nie wiele daje???

 

Kilka fotek z dzisiejszych wojazy:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

A karta jest wygieta miedzy innymi w tym miejscu:

Dołączona grafika

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCB się może za bardzo napręża i dlatego nie ma styku. Jak miałem Aquacomputera na 4890 to nie miałem podkładek i był hardcore, tylko tam nie było thermo a pasta. Mam EK i tylko, żeby zbyt mocno nie dokręcić, bo podkładki są. Tylko coś mi chyba sekcja za mocno grzeje, ale to może jakieś inne thermo zamówię do tego.

Podkładki o których mowa, to zwykłe plastikowe +- 1mm podkładki, ale idealnie pozycjonują odległość pcb karty od bloku.

Jak widać na twoim zdjęciu, pcb jest dość wygięte, dlatego nie ma dobrego styku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia karta zawsze sie lekko ugnie od ciezaru bloku. Z tego co widze sprobuj skrocic waz miedzy cpu i gpu, mozesz spokojnie dac prosta zlaczke na cpu i puscic w dol do gpu. Jezeli sprawdzales i sruby bloku sa prawidlowo dokrecone ( chodzi mi o sile ) to przyczyny szukalbym gdzie inndziej. Jeszcze taka drobnostka jak przykrecenie sledzia od karty, sprobuj go poluzowac i zmienic polozenie. Moze te kwestie o ktorych wspomnialem wydadza sie smieszne - ale osobiscie mialem takie cyrki i rozwiazanie bylo w takich duperelach.

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh probowalem tego co mowisz, poza skroceniem weza , ale i to zrobie.

Sledziem kombinowalem na wszystkie sposoby ,tez nic.Sruby sa oki i niewiele da sie z nimi zrobic.Poczekam na te podkladki , zamontuje backplate i skroce waz - zobaczymy.

 

Yogi , ale te podkladki nie sa na blok, tylko na backplate, a teraz nei mam zalozonej backplate.Fakt faktem, ze PCB krzywe w chiolere

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to dziwne z tą przerwą przy pamięciach.

U mnie po złożeniu podobnego chłodzenia miałem dokładnie odwrotny problem, GPU za słabo dotykało bloku, trzeba było wszystko rozkręcić i nawalić grubo pasty.

Wszystkie bloki są szlifowane jednakowo, więc tym bardziej bardzo to dziwne.

Na oko masz strasznie gruby podkład na sekcji zasilania. Wszystko tam jest OK? To nie to odpycha ci blok od pamięci?

Słabo to widać na twoim zdjęciu ale i tak wygląda to jakoś nie tak.

Ja osobiście jakbym nie znalazł przyczyny to nawaliłbym grubo pasty na niestykające pady i git.

Co do podkładek, to potwierdzam, w zestawie powinno być ich bodaj 4.

I jeszcze jedno, czy bez bloku karcioszka też jest tak wygięta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maly mish-mash - grafy nie zwodowane i chyba tak zostanie (nie warto pchac na nie blokow) - byc moze bloki uniwersalne, ale karty sa bardzo ciche i chlodne.

Pomylkowo zamowilem czerwone wentyle, zamiast bialych :biggrin:

- teraz wyglada to tak: Dołączona grafika

 

Choc w rzeczywistosci o wiele lepiej i chyba tak zostanie, bo nawet mi sie to podoba ;)

Takze u mnie raczej Downgrade niz Upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przy ustawieniu pompy na 53% mam wir w rezie :P

Teperaturki tez spadly o 2 st C - niby nic,ale zawsze.

A na razie zmieniam tylko plyn na czerwony , nietsety na razie nie dostalem czarnych wezy Tygona, kupilem zwykle masterkleery i poczekam na tamte.

Grafik nie bede wodowal, nie ma sensu, ajko iz przymierzam sie do 2x570, dokupie chlodnice 360 i chyba zamontuje ja na tyle budy (na zewnatrz) uzywajac systemu montazowego Koolance.Nie jestem happy z tego rozwiazania, ale 360 drugiej nie wsadze do budy niestety.

Jesli finanse pozwola to kupie takei cudo LittleDevil's WaterCooled PC case LD PC-V8 - XtremeSystems Forums i posadze 480 ma gorze a 360 na dole.Zrobie wtedy dwa loopy, jeden na cepa a drugi na karty.

Jest jeszcze jedna opcja, jesli dostane karty z niereferencyjnymi coolerami (poczekam na rozwoj wydazen) to zostane przy tej budzie i jednym radiatorze , i doloze FB na plyte od EK.

Na razie bez szalu, nic ciekawego tylko proc pozostanei zwodowany, zmienie jednak uklad wezy, zeby jakos to wygladalo.

Z pierdulek to doszlo aquaero powerbooster, zamontuje w poniedzialem.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A karta jest wygieta miedzy innymi w tym miejscu:

Dołączona grafika

 

Tak popatrzyłem sobie na tą fotkę i ten mój GTX 280 (który jest ostatecznie uwalony) jakoś tak podobnie był wygięty w ty miejscu po założeniu bloków. Zastanawiam się czy to przypadkiem mu nie zaszkodziło.

 

Co do fotek to miniaturki dawałbyś w 1280x856 lub coś podobnego. Bo teraz to się baardzo długo otwierają a 1mb łącza nie mam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Foty w takiej rozdzialce dawalem co by lepiej bylo widac, ale moge zmniejszac.

A co do wygiecia to mojej zaszkodzilo :P nie wiem co dokladnie padlo,a le zielonymi kropkami zaczela walic.

 

Tymczasowo.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswieze troche watek bo umarl smiercia naturalna.

Dodany Blok na mobo, EK HF na CPU i weze Tygona - szczerze mowiac spodziwealem sie po nich czegos lepszego, katy wychodza nie lepsze jak na zwyklym Masterkleer.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plyn to nowosc i kupilem go w specialtech.co.uk - kosztowal cale £2.5 za litr ;) - cena promocyjna na wprowadzenie na rynek.

Filterek powinien dzialac ladnie i zatrzyma syf jaki jest w ukladzie - przynajmniej mam taka nadzieje.

 

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dwoch miesiacach uzytkowania plynu EK stwierdzam,ze jest ok.Nie zostawia syfu i nie barwi wezy bardziej jak inne kolorowe plyny.

Na filterku Koolance nie znalazlem kompletnie nic ,tazke albo nie bylo niczego co mogloby sie na nim zatrzymac, albo sitko jest za duze ;)

 

A tutaj male zmiany, ide raczej w kierunku mniej niz wiecej :P

Edytowane przez Blackwhite
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok czas mojego LC dobiegl konca.

Przesiadam sie na AC i mam nadzieje,ze nie bede zalowal.

"Wodowanie" samego CPU nie ma wiekszego sensu a i powoili, nawet moja cicha pompa, zaczyna draznic moje ucho.

Cooler jaki kupilem to NZXT Havik 140 - z recek wynika,ze jest wydajny i cichy - zobaczymy co potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...