Skocz do zawartości
Kebob

Karta graficzna ~450zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kumpel poprosił mnie o pomoc w kupnie nowej karty graficznej, jego aktualny konfig to:

mobo : Gigabyte GA-G33M-DS2R

cpu: Q6600

mem: 2GB

gpu: aktualnie zintegrowana karta graficzna (8600 zaczął świrować i zdechł)

psu: ENLIGHT GPS-400AB C

 

Na wstępie mu powiedziałem, że zasilacz by się zdał jakiś sensowniejszy, więc padło na Be Quiet 430W Purepower L7 BOX, aczkolwiek jest to wciąż otwarta sprawa.

 

Z wyborem karty graficznej mam większy problem, ponieważ na stronie producenta nie znalazłem żadnej wzmianki o PCI-E 2.0. Poczytałem trochę po necie i z tego co tam było napisane to różnica nie powinna być wielka (spadek ~kilka% w stosunku do PCI-E 2.0), jednak wolałbym się upewnić zanim coś wybiorę.

W okolicach 450zł w grę wchodzą:

HD4850

GTS250

4870 (ciężko znaleźć w cenie ~450zł, ale może uda mi się namówić kumpla na dołożeniu kilku złotych).

 

Z góry dziękuję za każdą propozycję/sugestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie mu powiedziałem, że zasilacz by się zdał jakiś sensowniejszy, więc padło na Be Quiet 430W Purepower L7 BOX, aczkolwiek jest to wciąż otwarta sprawa.

 

Tak, rada dobra. Ten BQ może być.

 

Z wyborem karty graficznej mam większy problem, ponieważ na stronie producenta nie znalazłem żadnej wzmianki o PCI-E 2.0. Poczytałem trochę po necie i z tego co tam było napisane to różnica nie powinna być wielka (spadek ~kilka% w stosunku do PCI-E 2.0), jednak wolałbym się upewnić zanim coś wybiorę.

 

To, co znalazłeś, jest prawdą. Różnica będzie pomijalna.

 

W okolicach 450zł w grę wchodzą:

HD4850

GTS250

4870 (ciężko znaleźć w cenie ~450zł, ale może uda mi się namówić kumpla na dołożeniu kilku złotych).

 

I tak jest w rzeczywistości, innego wyboru nie ma. Na pewno najlepszym wyborem będzie HD4870, więc namawiaj, bo warto dopłacić. HD5770 ciężko będzie dorwać w podobnej cenie...

 

@kwasior500

GTX 260 to raczej kosztuje ponad 500 zł, no chyba, że piszesz o wersji 192c. Jest to jakaś alternatywa, to fakt.

 

BTW moment wybrałeś kiepski, bo ceny rosną z dnia na dzień z powodu osłabiającej się złotówki. Cholerni Grecy... Choć dziś trend spadkowy został zatrzymany, w tej chwili nawet się umacnia, zobaczymy, co będzie dalej.

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i błyskawiczną reakcję!

 

Wybór padł na HD4870 albo może przeczekać grecki kryzys :P

 

Jakiś konkretny model chłodzenia polecacie (czytałem, że Vapor-x jest dobry, a Gigabyte'y lubią wyć)?

 

Zasilacz nie jest zły ale ma tylko 350W. Q6600 z 4870 bez oc powinny chodzić

 

Jakoś specjalnie mu nie ufam :P

 

 

P.S.

Taki mi uciekł prze chwilą <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz nie jest zły ale ma tylko 350W. Q6600 z 4870 bez oc powinny chodzić

 

Nie da rady, za słaba linia +12V. Z C2D prędzej.

 

Jakiś konkretny model chłodzenia polecacie (czytałem, że Vapor-x jest dobry, a Gigabyte'y lubią wyć)?

 

Jako, że polujesz na używki, to raczej nie ma co wybrzydzać. W tej chwili nie ma ciekawych aukcji z cichymi kartami. Konkretne modele? Nie przychodzą mi do głowy w tej chwili...

 

Są dwie ciekawe aukcje:

 

LINK

LINK2

 

Asus (BTW aukcja użytkownika z PPC) ponoć głośny, a Palit głośny w 2D. Choć nie wiem, może w końcu wypuścili poprawiony bios, bo wersje 1GB były ciche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I chyba się za szybko pochwaliłem, że namówiłem kumpla na HD4870.

Jest sceptycznie nastawiony do allegro (że używane, że brak gwarancji).

Może dlatego, że podesłałem mu tego Gigabyte'a (ma jeszcze 15 miesięcy gwarancji), a on na to mi odrzekł że karta już ma 2 lata i że w tym samym sklepie jest taka sama tylko z 1GB pamięci i kosztuje teraz 600zł (link) i że w sumie tylko 150zł taniej, a karta ma mniej pamięci ma 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jezu - HD4870 za ~ 600 zł .

 

Ktoś w komputroniku chyba na głowę upadł , za tyle to można mieć HD5770 z dobrym chłodzeniem ( np. Vapor-X ) .

 

Albo niech szuka HD4850 / GTS250 ( ~ 400 zł za wersje z 512 MB ) albo dołoży do HD5770 ( ceny już od 470 zł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...