Skocz do zawartości
Kencho-1

Asus X5DAB ( K50AB ) +ZM-80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem ostatnio notebooka Asus X5DAB-SX037C ( QL-64 / płyta K50AB / 2x2GB 800Mhz CL6 Nanya / 4570 / 500Gb ). Sprzęt zdobyłem na przetargu przesyłek uszkodzonych i bezdokumentowych w firmie kurierskiej. Był z uszkodzoną matrycą i napędem DVD. Naprawiłem go i po kilku dniach zabawy stwierdziłem że zrobię upgrade i zamontuję do niego mocniejszego procka tak by pamięci chodziły na 800MHz, a nie 667Mhz. Kupiłem więc procka ZM-80, zamontowałem i zonk.

 

Przy starcie pracuje bezproblemowo ( w biosie jest rozpoznany i pamięci są w końcu ustawione na 800MHz ), lecz przy starcie Visty wywala bluescreena z kodem 0X0000007E. Próbowałem przestawić opcje dysku i grafy w biosie aby sprawdzić czy to da radę ( jedyne opcje systemowe w biosie ), lecz nie dało to żadnej zmiany.

 

Pożyczyłem od sąsiada płytkę instalacyjną WIN7 aby sprawdzić pamięci ( chwalił się ostatnio że jest tryb sprawdzania pamięci przed instalacją ), sprawdziłem je 5 powtórzeń i nic nie znalazło.

 

Coś jest więc nie tak. Standardowo notebook z innej serii o nazwie K50AB oparty o tą samą płytę główną ma zamontowanego procka ZM-84, więc czemu u mnie nie chce to pracować, skoro w moim notebooku jest ta sama płyta główna.

 

Może procek jest jakiś walnięty ??

 

Może to ta kwestia AHCI której ten ZM-80 nie obsługuje, bo Vista przy tym QL64 też się wysypuje jak przełączę z ata>AHCI na Native ATA ?

 

No cóż musiałem wrócić do starego procka i nie wiem czy mam tego ZM-80 wysyłać do sprzedawcy na serwis, czy opylić na allegro ??

 

Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje odnośnie tej kwestii to czekam na odpowiedź.

 

"Szanowny Kliencie

Dziekuje za kontakt z wsparciem technicznym ASUS Polska.

 

Prosze Pana w wyniku zdemontowania procesora w sprzecie i naruszenia plomb gwarancyjnych pozbawil sie Pan gwarancji na sprzet.

 

Nie udzleamy informacji jakie procesory beda czy powinny pracowac z danym modelem notebooka.

W tej dziedzinie nie swiadczymy wsparcia technicznego

 

Pomógł mi jak cholera. Nie masz gwarancji ( wiem bo kupiłem uszkodzonego lapka bez gwarancji ). Czy procek zadziała to ci nie powiem bo nie wiem Dołączona grafika To w czym świadczycie to wsparcie techniczne > Jak podłączyć myszkę do laptopa bo to wiemy, tylko nie wiemy czy kabel będzie dobrze i prosto leżał, czy też będzie zawinięty Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios już zaktualizowałem do najnowszej wersji 220 ( wcześniej był 206 ) przed zainstalowaniem tego procka.

 

Spróbuję wysłać tego procka na wymianę ( sprzedawca miał kilka sztuk ) i sprawdzić inny egzemplarz. Jak nie pójdzie to go sprzedam i będę próbował odpalić na nim tą serię RM-7x.

 

No cóż takie jest życie i tak lapek jest tylko do zabawy i kosztował mnie ok 600zł z dwiema bateriami ( +119 ten procek ZM-80 ) więc jakoś to przeżyje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj reinstall systemu zrobić, bo skoro w biosie procesor śmiga, z płytki windowsa 7 test pamięci śmiga, to chyba coś nie ten teges z OS'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było, ale niestety pod koniec sprawdzania systemu wywalał błąd 0x0000008E

 

coś ala "IRQ not less or equal" lub coś podobnego, czyli raczej jakiś konflikt sprzętowy z adresem IRQ.

 

Cały kod przy próbie reinstalki: 0x0000008E (0xC0000005,0x8BA99281, 0x80B86B58, 0x00000000).

 

Będę miał na dniach drugiego twardziela 320GB to sprawdzę czy na czystym da radę zainstalować świeżą Vistę.

 

Zaraz pójdę do sąsiada po płytkę od XP 32bit Proff. i sprawdzę czy instalka XPka się normalnie załaduje, czy też wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...