Skocz do zawartości
Mexter

Pobieranie prądu przez dobre karty dźwiękowe

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem długo i nie znalazłem informacji, ile w czasie pracy taki xonar essence może zużywać mocy. Orientuje się ktoś w jakich granicach się mieści "spalanie" tej karty :P Ciekaw jestem również jak się ma to w stosunku do innych kart. Xonar esence ma dobry wzmacniacz słuchawkowy więc na pewno jest różnica w porównaniu z np xonar d2 :)

 

Takiego tematu jeszcze chyba nie było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest od czapy (temat).

 

Zaraz może zaczniemy się zastanawiać ile prądu pobiera myszka i klawiatura? Takie dywagacje będą miały sens jak taryfa za prąd skoczy do 20 zł za 1kwh, a tego raczej nie dożyjemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jest od czapy (temat).

 

Zaraz może zaczniemy się zastanawiać ile prądu pobiera myszka i klawiatura? Takie dywagacje będą miały sens jak taryfa za prąd skoczy do 20 zł za 1kwh, a tego raczej nie dożyjemy.

 

Dużo recenzji czytam w języku angielskim i tam częstym słowem pod pc audio i kartami dźwiękowymi znajduje się dobry zasilacz. Może nie bez powodu radzą się w niego zaopatrzyć? Patrząc prawdzie w oczy taki xonar essence musi być podłączony przez molex, a po kilkudziesięciominutowej pracy jest naprawdę cieplutki jak naleśniki z patelni. Po prostu nic o tym nie piszą a ja jestem ciekaw jak to się ma z tym poborem mocy. Logiczne dla mnie, że jakaś sb audigy która jest wafelkiem w porównaniu z taką esi julią czy xonarem essence pobiera mniej mocy, ale zastanawia mnie to, o ile...

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat niedawno sprawdzałem pobór energii z sieci przez moje urządzenia domowe więc jestem trochę w temacie :rolleyes:  M-Audio Audiophile USB pobiera 8-10W z gniazdka, ale trzeba zaznaczyć że ma ona własne niezależne zasilanie. Dziś z ciekawości sprawdzę ile weźmie X-Fi Elite PRO bo znam pobór prądu przez PC-ta przed jej podłączeniem więc weźmie się różnice. Oczywiście trzeba będzie wziąć poprawkę na sprawność zasilacza, by wiedzieć ile rzeczywiście zużywa karta - ale by poznać rząd wielkości - taki pomiar powinien wystarczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...