Skocz do zawartości
KitKat

Freezy w grach sieciowych po formacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

2 dni temu robiłem formata. Zainstalowałem prawie wszystkie sterowniki, pominąłem tylko te od dźwięku na mobo(Mam w końcu Asus Xonara DX) i od karty sieciowej na mobo(Może to przez to?). Mam też Liveboxa TP 6 MB. Wszystko z siga.

Problem polega na tym, że we wszystkich grach sieciowych(MMO, FPS itd.) co około 3 minuty mam 3-4 sekundowy freez. :/

Sterowniki są najnowsze. Wcześniej na tych samych gry działały bez problemu.

Myślałem, że może jakiś problem z DirectX jest. Z tego co wiem to niektóre gry MMO typu Tibia i tym podobne mają do wyboru silnik graficzny. Postanowiłem to przetestować i problem występuje zarówno na DirectX 5, DirectX 9, jak i OpenGL(Na DirectX 10 nie miałem okazji testować).

Łączę się na niewielką odległość poprzez WiFi(Adapter WiFi pod USB firmy Sagem). Na pewno problem nie leży po stronie zakłóceń, bo niczego w wystroju nie zmieniałem, komputera też nie przesuwałem.

O co może chodzić? Bardzo proszę o pomoc. :)

Skłaniam się raczej ku problemowi z internetem(Po mojej stronie, nie po Tepsy), albo sterownikami(Grafiką?).

 

Pozdrawiam,

KitKat

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak chyba jest po prostu z WiFi. Ja mam internet z mulitmedii i też mam WiFi. Kiedy gram w coś przez internet na swoim kompie (na kablu od routera), to wszystko jest ok, a na innych kompach w domu (wifi) są takie freezy jak u ciebie... Wcześniej też łączyłeś się przez wifi?

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze grałem przez WiFi i nie było problemów.

Tak jak mówię, nic się nie zmieniło prócz tego, że położyłem system na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

 

Używam adaptera USB Wi-Fi z Sagem do Liveboxa TP. Zainstalowałem sterowniki ze strony Tepsy. Skonfigurowałem połączenie w Centrum Sieci i Udostępniania Visty.

Gdzie powinienem szukać opcji szukania mocniejszego sygnału?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory sorry za brak polskich znakiw, ale pisze z telefonu i zajeloby to wiecznosc. ;)

 

Dzieki za odpowiedz.

 

Jak dotad przelozylem adapter WiFi USB do innego portu. Gralem z 10 minut i zadnego freeza nie bylo. Dzis przetestuje dokladnie jakas gre i dam EDITa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam adaptera USB Wi-Fi z Sagem do Liveboxa TP. Zainstalowałem sterowniki ze strony Tepsy. Skonfigurowałem połączenie w Centrum Sieci i Udostępniania Visty.

Gdzie powinienem szukać opcji szukania mocniejszego sygnału?

Jak problem będzie nadal występował to proponuję zmianę routera. Każdy inny będzie lepszy od LiveBoxa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzystanie z systemowego WZC powoduje freezy .... ( windows co X minut szuka sieci bezprzewodowych bedach tylko w trybie nasłuchu)

 

Zainstaluj dedykowane sterowniki do wi-fi i bedzie ok ...

 

Zreszta pinguj router i zobacz czy co pewnien okres czasu nie bedzie wysokiego pingu... jak pojawi sie az do upłynał limit czasu żądania to masz odpowiedź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączenie do innego portu USB nie działa.

 

Wcześniej tak nie było. Nie miałem freezów. Regularnie co około 5 minut mam.

 

Dedykowane sterowniki... Tu jest problem. Livebox daje takie tylko XP, albo Visty 32 bit. Do mojej 64 nie pasują.

Mam sterownik do adaptera, ale połączenie muszę konfigurować niestety przez WZC.

 

// Pingowałem 192.168.1.1. Co 2 minuty równo upływa limat czasu żądania. ;)

 

Teraz pytanie jak to naprawić?

Nie mogę na tą chwilę załatwić innego adaptera/routera. =/

 

Wcześniej na tych samych sterownikach i tej samej Viście(Ale przed formatem) nie występował ten problem.

Na drugim komputerze z Vistą nie ma tego problemu.

Edytowane przez KitKat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I trafiłem w sedno od razu....

Teraz pytanie jak to naprawić?

 

Dasz rade rozebrac pena ? i podać mi jaki to jest chipset ? To juz jest wtedy patent na sterowniki nieoficjalne Dołączona grafika ...

 

Byle wiedzieć jaki jest chipset sterujacy w tym penie ....

 

Jak nie to daj identyfikator urzadzenia.... moze coś się wymysli...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się coś ogarnąć.

 

Tylko mam pytanie. Jakim prawem kiedyś nie miałem freezów na tych samych sterownikach i tej samej wersji systemu, a teraz nagle po formacie są? Na pewno musi być jakieś wyjście w konfiguracji Windowsa, czy może w ustawieniach Liveboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pena niezbyt dało się rozebrać.

 

Zamieniłem go z penem od komputera, który używany jest tylko do internetu.

Zainstalowałem do niego sterowniki razem z Wireless Utility. Cały czas problem jest ten sam! Myślę, że trzeba będzie czegoś poszukać w ustawieniach Visty.

Macie może jakieś pomysły? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...