Skocz do zawartości
Kacper___

Jaki procek pod S775 za ok. 300-400 zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam na ta chwile E2160 (@3.1 GHz) Foxconn P35A, HD4850 1GB, Amacrox 400W, 2 GB ramu... Planuje zainstalowac windowsa 7 i wymyslilem, ze przydaloby sie wymienic wysluzonego procka, poczytalem troche na forum i najbardziej zainteresowaly mnie te procki: Q6600 E6500 E7500, uzywam kompa do zwyklej pracy i do gierek. Niby nowe gierki zaczynaja juz wykorzystywac 4rdzenie, takze sklaniam sie ku Q6600 G0, niby bardzo dobrze sie kreca. Co byscie proponowali? Czy wogole przy moim sprzecie warto inwestowac w procka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 G0 najlepszy wybór moim zdaniem w tej cenie kreci sie dobrze i bardzo się grzeje :) wiec byś musiał miec tez na niego jakieś w miarę dobre chłodzenie aby myśleć o przekroczeniu powiedzmy 3,2ghz .Warto masz dobra nawet płytę nic się nie zmarnuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Q6600 G0 zdecydowanie.Na alledrogo spokojnie znajdziesz za 350 zł.3,2-3,3 na boxie bez zmiany napięcia pójdzie(będzie trochę gorąco,ale bez gotowania :wink: ) .Wpadnie dodatkowa kasa to dokupisz chłodzenie i zakręcisz nim na maxa :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc, wlasnie zamowilem na allegro za 339zl + wysylka, pytanko jeszcze jakie chlodzenie naprawde warto kupic? Nigdy nie mialem szczescia do chlodzenia nie boxowego, wytrzymaly zazwyczaj 6-12 miesiecy i szly na gwarancji, bo sie zacieraly. A z boxem nigdy zadnych problemow nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na box nie licz na 3,2Ghz bo bedzie masakra i nie licz tez na to ze ci tam ktos napisał ze będziesz miał tyle przy 3,2-3,3 na boxie bez zmiany napięcia do 100 zł znajdziesz niezłe chłodzenie np tego Karakorum nie jest drogo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 zl za chlodzenie to wydaje mi sie lekka przesada, duzo wiecej nie podkrece po zmianie wentylatora, juz wole zostac przy boxie i za jakis czas dolozyc ta kase do nowego procka, a jakas tansza propozycja?

 

Dużo nie podkręcisz bez zmiany wentylatora. To nie E2140.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nie podkręcisz bez zmiany wentylatora. To nie E2140.

 

No wlasnie mam E2160 i spokojnie chodzil na boxie z 1.8 GHz podkrecony do 3.1 GHz, takze myslalem, ze tutaj bedzie podobnie. Powiedzcie mi do ilu mniej wiecej podkrece na boxie a do ilu np. na karakorum, mugen, SilentiumPC Fortis ..., przemysle czy warto dolozyc kase i ile. I jeszcze pytanko, czy ktos z proponowanych wentylatorow ma go dluzej niz 2 lata? Mam zle wspomnienia z wentylatorami o podobnej budowie, wszystkie strasznie szybko sie zacieraly ;(

Edytowane przez Kacper___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dłużnej niz 2 lata ten co w podpisie ale on nie pracował na większych obrotach niz 900 RPM nie było potrzeby Ty nie powinieneś sie martwic wentylatorem bo zawsze sie to zużywa a raczej zastanowić sie nad radiotor np mugen za 100 zł możesz wyrwać wentylator zawsze możesz zmienić to już nie sa duże koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o:

SilentiumPC Spartan HE923 CPU Cooler http://www.komputronik.pl/index.php/product/95824/Podzespo_y_PC/Ch_odzenie/SilentiumPC_Spartan_HE923_CPU_Cooler.html

Tagan TG1366/1156 Heatpipe CPU Cooler http://www.komputronik.pl/index.php/product/90045/Podzespo_y_PC/Ch_odzenie/Tagan_TG1366-1156_Heatpipe_CPU_Cooler.html

Thermaltake TMG A1 http://www.komputronik.pl/index.php/product/42618/Podzespo_y_PC/Ch_odzenie/Thermaltake_TMG_A1.html

Scythe Shuriken Rev. B http://www.komputronik.pl/index.php/product/80445/Podzespo_y_PC/Ch_odzenie/Scythe_Shuriken_Rev_B.html

Scythe Katana 3

 

Karakorum ani Auras niestety juz nowego nie kupie, a uzywke nie bardzo chce, jak te wyzej wypadaja w porownaniu z tymi?

Edytowane przez Kacper___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o..a to takie ciężkie przyłożyć miarkę zamiast do wierzchu coolera to do podstawy? :D Chyba aż tak ciasno tam nie masz?

 

Ciezko nie, ale gdy probowalem tak dolozyc miarke od razu sie zaiskrzylo (metalowa koncowka), pozniej wylacze kompa i sprawdze na spokojnie.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no gratuluje :D metalem do kompa brawo :) bierz jakąś linijkę plastikową lub drewnianą jak mierzysz na wł. kompie obyś nie zjarał/niezjarałeś sobie kompa takim czymś po tym grzebaniu metalem

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plusa za odwagę Ci dam xD Rozwaliłeś mnie facet :] A gdybyś jednak zdecydował się ściągnąć cooler to też na włączonym kompie?

 

Havoc ale zabawny jestes ;) Widziales kiedys drewniana metrowke z malutkim metalem na koncu, ktorego praktycznie nie widac?

 

Do samej plyty mam 16 cm, czyli mysle, ze ten 15,2 mm powinien sie zmiescic, mugena moge calkowicie odpuscic, karakorum tez mogloby byc ciezko, bo 15,5 cm

Edytowane przez Kacper___

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ty też:P Owszem widziałem, każda składana jaką widziałem (bo domyślam się że o takiej zig-zag mowa) miała metal na końcach oraz na kolankach :)

 

 

 

A wracając do tematu to wsadzałem katanę do wąskiej budy. Heat-pipe'y były na styk ze ścianką ale dało radę ;) Nie bój się i weź co tam uważasz za pasujące. Ew. utniesz co będzie wystawać :D (na allegro był taki agent jak dobrze pamiętam co HP przyciął :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(na allegro był taki agent jak dobrze pamiętam co HP przyciął :D)

że co :blink: (nie no ze prawie spadłem z krzesła ze śmiechu :lol2: to pół biedy ) ale nie pisz takich rzeczy oficjalnie na forum bo jeszcze ktoś faktycznie wpadnie na ten genialny pomysł i zacznie modowac coolerki (pozbędzie się wydajności :/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...