Skocz do zawartości
FeX

Chłodzenie GTX 260

Rekomendowane odpowiedzi

Poniżej wygenerowany wykres z OCCT z temperaturą GPU.

GPU to Sparkle GTX 260 core216 wykonane w 65nm.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Zastanawia mnie czy można jakoś zmniejszyć te temperaturę grafiki, bo wydaje się dość wysoka a wentylator po ustawieniu w RivaTunerze obrotów, kręci się do 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W RivaTunerze mam ustawione obroty wentyla rosnące wraz z temperaturą, wentyl osiąga około 90% przy 81-82*C. Standardowo w idle mam 50% i temp jak widać na wykresie.

 

Mam 2x120mm wentyle oba kierują powietrze do wnętrza obudowy (1 z boku skierowany na grafike i 1 z tyłu obudowy) to najlepsze ustawienie dla mojej obudowy, bo mam zasilacz na górze i to on ciepłe powietrze wypycha na zewnątrz. Wewnątrz dość mało miejsca, na CPU E8400 jest SilentiumPC Spartan, także chłodek.

 

Grafika była czyszczona i rozkręcana, pasta termoprzewodząca zmieniana (stworzyłem nawet poradnik do jej czyszczenia, jednak został on zespolony z tematem Geforce GTX 260/280 - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne - strona 86 ). Nie mam miejsca na kolejne wentyle, chyba żebym zmodował obudowe. Grafika się nagrzewa przy otwartej budzie do około 80*C. Nie wiem czy wina leży po stronie układu chłodzącego (firma Sparkle nie jest zbytnio zachwalana) czy może obudowa nie daje możliwości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tyłu budy wentyl powinien wyciągać powietrze ale to szczegół

a może otwórz budę i zobacz czy przy otwartej budzie też się tak grzeje

 

Wentyl z tyłu nie musi wyciągać to nie jest reguła, jak wyciągał było cieplej.

 

O otwartej budzie pisałem, czytaj posty.

Edytowane przez FeX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z praw fizyki wynika, ze jesli wentyl z tylu budy wpycha powietrze, to powoduje to:

a. cieple powietrze z okolic grafiki jest trzymane na dole (nie ma jak uniesc sie do gory, bo tam wpycha chlodne powietrze wentylator)

b. g... to wnosi, bo cale to chlodne powietrze natychmiast wyssie zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może właśnie dlatego tylny nic nie daje że masz bajzel w kablach (widać na fotkach z tematu o GTX260)

a co do chłodzenie grafy to może dołóż jeszcze tam jakąś 80 umocuj do radiatora grafy (ale nie zakładaj wtedy tego plastiku) to powinno już jakoś obniżyć temp. grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...