Skocz do zawartości
zaba1978

Wentylatory na chlodnice

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem lub mam trzy rodzaje wentylatorów:

SILENTIUM PC Zephyr 1100 obr./min - straszna porażka, terkotanie nie ustaje nawet po zmniejszeniu obrotów na minimum.

NOISEBLOCKER XL1 1000 obr./min - również słychać terkotanie (skąd ono się bierze?), jednak cichsze od Zephera i po zwolnieniu obrotów da się przeżyć.

SCYTHE S-FLEX 1200 obr./min - słychać tylko szum powietrza na najwyższych obrotach.

 

Fandera nie testowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem lub mam trzy rodzaje wentylatorów:

SILENTIUM PC Zephyr 1100 obr./min - straszna porażka, terkotanie nie ustaje nawet po zmniejszeniu obrotów na minimum.

NOISEBLOCKER XL1 1000 obr./min - również słychać terkotanie (skąd ono się bierze?), jednak cichsze od Zephera i po zwolnieniu obrotów da się przeżyć.

SCYTHE S-FLEX 1200 obr./min - słychać tylko szum powietrza na najwyższych obrotach.

 

Fandera nie testowałem.

 

XL1 ma łożysko ślizgowe i bardzo nie lubi poziomej pozycji wirnika (w pionie pracuje jak ideał, cichutki, a i tak dobrze wieje, rewelacja jako wentyl do budy), Zephyra miałem jednego w rękach, wpadał w spore wibracje (może jakiś wadliwy się trafił), a S-Flex jeszcze mi się nie trafił. Do chłodnicy imo najlepsze są Typhoony. Ten o obrotach 1150rpm ma podobną wydajność co XL1, tak samo cichy (ledwo słychać), ale za sprawą innego kształtu łopatek tworzy większe ciśnienie (łatwiej przepcha powietrze przez gęste użebrowanie), no i praca w poziomie mu nie przeszkadza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...