Skocz do zawartości
Konar

Projektor do 1400 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż poszukuje do pracy rzutnika do 1400 złotych. Jego zastosowanie będzie typowo prezentacyjne. Przeglądałem FAQ na temat projektorów, ale tam raczej określone są kryteria odnośnie projektorów z przeznaczeniem do kina domowego/gier. Do podanej kwoty, mogę dopłacić maksymalnie ze 150 złotych. Z niewielkiego doświadczenia z tego typu sprzętem najczęściej spotykałem się z marką BenQ czy w tę stronę się kierować? Będę wdzięczny za pomoc, szefowi spieszy się, a wolałbym kupić coś sensownego niż wpakować się w jakiś bubel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzę, że może być trudno z osiągalnością w tej cenie, a szef nieprzychylnie patrzy na kwestie dopłaty. Rozejrzę się może gdzieś wyhacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doswiadczenia polecam Benq. Pracowalem juz z dwoma. MP723 i MP575. Technologia DLP jest bardzo dobra jezeli chodzi o trwalosc i jakosc kolorow/czerni.

Edytowane przez Marynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Marynarz a przeczytałeś chociaż temat, nie mówiąc już o poście ? Projektor od 1400 do 1550 zł i tylko do prezentacji. Czyli pewnie jakieś zdjęcia/teksty/animacje.

 

Modele, które podałeś to koszt powyżej 2500 i to grubo. Zależy od sklepu. A czerń/kolory to ma znaczenie przy innych zastosowaniach niż te, które wymienił Konar. On nie chce na tym oglądać filmów czy grac. Więc to bez znaczenia jaka czerń/kolory.

 

 

Może coś takiego ?

 

Projektor BenQ MP525p, DLP, XGA, 2500 ANSI, 2600:1 (1038103936) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

Jak chcesz wyższą rozdzielczość to niestety musisz dołożyć. SVGA (800x600) to trochę mało, więc poleciłem Ci ten model z rozdzielczością XGA (1024x768). Do prezentacji będzie zawsze troszkę lepszy. Chodzi mi o jakość tekstu. Możliwe, że czcionka będzie nieco bardziej rozmazana na takiej rozdzielczości. Ale raczej nie powinno. Miałem do czynienia z znaczenie starszymi projektorami i tekst był wyraźny, a obraz nie najgorszy. Także sam zdecyduj czy 800x600 Ci wystarczy. Taki projektor można mieć i za ~1200 zł. Na przykład ten NEC:

 

http://www.allegro.pl/item1027256751_projektor_nec_np115_g_svga_2500ansi_sklep_wawa.html

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar raczej nie będzie grał roli, głośność w okolicach 30dB także jak najbardziej do przyjęcia. Wygląda na to, że Neca NP115 będę rozpatrywał w pierwszej kolejności.

BenQ kusi tą rozdzielczością i spróbuje z szefem poruszyć ten temat. Może jednak zgodzi się na dopłatę.

Nie wiem też, jak się odnieść do sugerowanej żywotności podanej przez producentów. Pokrywa się to z rzeczywistością?

Ta Optoma ES520 też wydaje się ciekawa 2800 lumenów i całkiem dobry kontrast jak teraz porównałem 3 propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście polecam Benq i Acera. Pierwszego bo z kilkoma pracowałem, a drugiego bo z kilkoma pracowałem i jednego posiadam. We wspomnianej kwocie kupić można naprawdę przyzwoity projektorek SVGA-XGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko razem ze wzrostem rozdzielczość w dół poszła jasność. Miejsca gdzie będzie wykorzystywany projektor raczej nie będą zbyt dobrze zaciemnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko razem ze wzrostem rozdzielczość w dół poszła jasność. Miejsca gdzie będzie wykorzystywany projektor raczej nie będą zbyt dobrze zaciemnione.

 

2400-2500 ANSI to wcale nie jest tak mało, szczególnie w tej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc to projektor prezentacyjny, ale też mobilny to lepiej wziac taki z malymi rozmiarami i wyzsza rozdzialka (XGA). Jasność i tak bedzie wystarczajaca zeby naswietlic 200-250cm w podstawie. SVGA to absolytny low-end okraszony dodatkowo praktycznie znikomym zestawem zlacz (VGA+S-Video, ewentualnie composite). Jesli chodzi o marke to BenQ ze wzgledu na cene samego projektora jak i lamp. Moj typ: Sanyo XW200 albo BenQ MP525P - oba do wyrwania za 1600 z haczkiem, ale warto doplacic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...