Skocz do zawartości
Zulik

zwis przy starcie

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

moj linux nowo skompilowany totalnie sie zawiesza przy uruchamianiu :((

 

robi to na karcie muzycznej :(

 

wiec moje pytanie:

 

jak odczytac jakie ustawienia byly uzyte w nie skomilowanym jajku (tym odrazu po instalacji linuxa) ?

 

w how-to sound - to tylko o kartach isa jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam cos od siebie :)

 

plyte mam epoxa RDA8+ no i muzyka z lanem zintegrowane

 

kompiluje jajko do nowego - i nie wgrywam modulow od nforce(audio) tylko sam lan i jest ok :D

 

 

pozatym 2.4.21rc3 ma obluge nforce audio juz w sobie ! tylko ze to sie nazywa i810_audio !

 

 

p.s. mi ogolnie chodzilo zeby po wpisaniu lsmod zamiast i810_audio byl nvaudio ! ale luuz jak dziala z i810_audio to po co kombinowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziala bo z tego co czytalem to nvaudio w glownej mierze opiera sie na driverze i810,

 

ale sa tez zle wiesci gdyz oficjalny driver nvidii do nforce2 raczej nie pojawi sie w jajku gdyz nie jest na GPL a developerzy nie wsadza nic co nie jest na GPL do jajka ... ale pewnie z czasem ktos napisze oddzielne drivery do nforce'a ... oczywiscie GPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak odczytac jakie ustawienia byly uzyte w nie skomilowanym jajku (tym odrazu po instalacji linuxa) ?

tam nie masz zadnych ustawien gdyz zapewne driver do karty masz w postaci modulu a modul nigdy nie jest kompilowany z predefiniowanymi ustawieniami ... do modulu mozesz zapodac opcje podczas jego ladowania np

 

modprobe modul io=0x210 irq=5 ... itp

 

aby zmienic opcje do modulu od twojej karty zajrzyj do /etc/modules.conf i tam zapodaj takie przerwania i adresy na jakich twoja karta pracuje

 

polecam man modules.conf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem jest chyba bardziej skomplikowany :) bo jak zrobie rmmod i810_audio i insmod nvaudio to mi sie zawiesza - a sprawę opieram na tym ze sa tu i tu takie same ustawienia dane

 

musze poczytac forum nforce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia przetestowania ... nie zdziwilbym sie gdyby nvaudio wymagal jakis innych modulow, albo opcji w jajku, no ale bez testow nic sie nie wymysli ... daj znac jak odkryjesz w czym rzecz, bo przyda sie takie info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...