Skocz do zawartości
rim

karta sieciowa na USB nagle się rozłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem:

Posiadam kartę sieci bezprzewodowych sieci USB. Gdy podłączam pendrive, a potem go odłączam - karta sieciowa zostaje tak jakby odłączona - system jej nie widzi, zachowuje się tak jakby została odłączona. Również tracę połączenie z internetem. Dopiero po wyłączeniu i włączaniu karty sieciowej wszystko wraca do normy( bądź uruchomieniu ponownym komputera).

Rzadziej się zdarza sytuacja, w której po prostu nic nie robię i następuje "odłączenie" karty sieciowej. Nie ma na to reguły, raz odłączam - podłączam i wszystko OK, a nie raz odłączam i pojawia się ten problem.

Usuwanie bezpieczne nie pomaga. Sterowniki do chipseta najnowsze.

Płyta główna: ASUS P5QL SE

Zasilacz: OCZ SxS 500W

WINDOWS 7

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... anteny USB ...

 

Taką terminologię można wybaczyć pani z księgowości na dwa lata przed emeryturą. Ty możesz się wysławiać precyzyjniej. Tym bardziej, że nie każda karta sieciowa usb posiada widoczna antenkę. Niektóre wyglądem nie różnią się od pendrive, antenę mają wbudowaną.

 

W temacie - spróbuj podłączyć kartę do innego gniazda usb. Oszczędzanie energii wyłączyłeś na tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edimax EW-7318USg

jeśli mógłby mi ktoś pomóc znaleźć najnowsze sterowniki pod WINDOWS 7 64-bit,

próbowałem w kilku gniazdach - nie pomaga.

niech mi ktoś powie dokładnie jak to oszczędzanie energii wyłączyć dla mojej karty sieciowej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktoś powie dokładnie jak to oszczędzanie energii wyłączyć dla mojej karty sieciowej

 

Napiszę ci jak to zrobić w XP, w 7 powinno być podobnie:

Menadżer urządzeń, znajdujesz swoją kartę sieciową-> prawy przycisk mychy-> właściwości-> zakładka "Zarządzanie energią"-> odznacz "Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie pomogło. Dodam jeszcze że jeśli kamerka USB jest podłączona przed uruchomieniem komputera, a następnie (z podłączoną kamerką) uruchamiam kompa to windows nigdy nie wykryje karty sieciowej, dla windowsa jej nie ma ( nie ma jej w menadżerze urządzeń), następnie odłączam kamerkę po czym uruchamiam komputer ponownie i jest wszystko OK.

Edytowane przez rim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką terminologię można wybaczyć pani z księgowości na dwa lata przed emeryturą. Ty możesz się wysławiać precyzyjniej. Tym bardziej, że nie każda karta sieciowa usb posiada widoczna antenkę. Niektóre wyglądem nie różnią się od pendrive, antenę mają wbudowaną.

 

 

Ale o co Ci chodzi? Nie zrozumiałeś? Zwykłe łopatologiczne stwierdzenie których używa się dużo na forum -> przykład: zasiłka - mało konkretnie, dysk usb, kamerka usb itp to też nie jest precyzyjne.

 

 

Jednak jak się sam czepiasz to nie popisałeś się w tym temacie: http://forum.purepc.pl/Sprzet-Sieciowy-Wi-fi-f36/Rozdzielenie-kabla-internetem-t323965.html&pid=3504266?do=findComment&comment=3504266

Nie można wyłączyć WIFI w routerze. Możesz jedynie wyłączyć sieć bezprzewodową lokalną (WLAN). Precyzja precyzja precyzja!

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie znam.

 

Szczególnym zastosowaniem Wi-Fi jest budowanie sieci lokalnych (LAN) opartych na komunikacji radiowej czyli WLAN.

 

Jeśli jednak lokalna sieć bezprzewodowa jest oparta na standardzie WIFI (w odróżnieniu od sieci pracującej np na niższych częstotliwościach) to można ją nazwać WIFI.

 

Określenia antenka usb dla karty sieciowej na usb używasz tylko Ty na tym forum.

W innym temacie radziłeś komuś kupić też antenę usb. A co jeśli ktoś kupi taką? Np w tym temacie.

 

Czasami trzeba z klasą przyjąć krytykę na klatę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjąłem krytykę, jednak napisałeś ją w dziwnym "kąśliwym" stylu, dlatego taka moja odpowiedź.

Co jak ktoś będzie szukał przez pół dnia tego przycisku "wyłącz WiFi"? Czegoś takiego nie ma. Możesz ją nazwać WIFI ale nie będzie to precyzyjne w kontekście tamtego tematu. Wifi to standard a nie sieć, tak samo jak antena USB nie jest kartą bezprzewodową USB. Dlatego też: "Czasami trzeba z klasą przyjąć krytykę na klatę..."

 

Nie ma samej anteny USB i w kontekście rozmowy na temat kart sieciowych na USB - jak dla mnie jest to zrozumiałe. Uświadomiłeś mnie, że faktycznie nie dla każdego, dlatego obiecuję, że od jutra zmienię termin antena USB na karta sieci bezprzewodowej USB.

 

Jeśli chodzi o problem tego tematu. To kilka razy miałem styczność z podobnymi przypadkami złego funkcjonowania kart bezprzewodowych na USB. Tzn potrafiły czasem same się wyłączyć i jedynym wyjściem było wyjęcie z portu i przełożenie do innego. Rozwiązaniem było albo wywalenie oprogramowania producenta karty albo jego zainstalowanie. Nigdy nie było problemu z innymi urządzeniami które w tym samym czasie były podłączone do portów USB. Postaraj się o sprawdzenie karty i nawet tej samej kamery na innym komputerze. Wykluczymy tym samym problemy z portami USB u Ciebie.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...