Skocz do zawartości
R4KET

Komputer za 3200

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, poprosili mnie o złożenie dwóch zestawów, za maximum 3700zł.

Oto co wykombinowałem:

 

1.

 

Procesor:Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/799 złPłyta główna:MSI P55-GD55 /intel P55, DualDDR3-2133MHz, GLan, 1394/390 złPamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9360 złDysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3185 złKarta graficzna:Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP1399 złObudowa:SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (bez zasilacza)239 złZasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W320 złRazem: 3692złTutaj ma być później dokupione chłodzonko.

2.

 

Wentylator:Scythe Mugen II Rev.B175 złProcesor:AMD Phenom II X4 965 Black Edit /3.4GHz, 125W, BOX, AM3/620 złPłyta główna:AsRock M3A790GXH/128M /AMD 790GX, DDR3-1600/369 złPamięć RAM:GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9360 złDysk twardy:Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3185 złKarta graficzna:Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP1399 złObudowa:SilentiumPC Gladius 600 Window Pure Black (bez zasilacza)239 złZasilacz:OCZ ModXStream Pro 600W320 złRazem: 3667zł

Zastosowania to gry, multimedia oraz amatorska obróbka grafiki i wideo oraz TurboPascal.

 

Ze starego kompa będze nagrywarka, dźwiękówka i jeszcze jeden HDD.

 

Monitorek to jest jakiś LG 24', ale nie pamiętam nazwy dokładnej, rodziałka 1920x1200.

 

Pytania:

1. Co zrobić by było taniej?

2. Ile wyciągnie procek w zestawie #1?

3. Ile tego AMD z #2 można pogonić na tym chłodzeniu?

4. Ile oba będą na oko pożerały energii?

5. Można złożyć za to coś lepszego?

6. Czy pakowanie się w i7 920 + 4890 jest opłacalne?

7. Wydajnościowo jak się plasują oba procesory?

8. Czy Scythe Mugen oraz ta karta będzie głośna? (praca w nocy)

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym zestawie zmienił bym płytę główną na AsRock P55 PRO. A tak to zestaw miodzio jest;) Można by było wziąć tańszą wersję Gladiusa 600, albo coś od Sharkona/CM/Aerocool. I wtedy jakoś uzbiera się rezerwowe ok. 100 zł, możemy za te pieniądze kupić chłodzenie na procka typu Scythe Katana 3. W drugim zestawie płytę główną też można wziąć jakąś tańszą...niekoniecznie musi być na chipsecie 790GX. Ale ta jak najbardziej jest spoko...ramy jakieś bardziej podatne na OC...mimo, że to wersja BE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ramy to moja zmora. Nie bardzo wiem które mi dadzą dobry stosunek cena/jakość, ale często widzę je w proponowanych zestawach więc są.

Obudowa ważne by przewiewna było bo kręcenie będzie, a jeszcze szukam jakieś gdzie można by dodatkowe wentyle zamontować, by dobra cyrkulacja była.

OC myślę że Xenon na 3,8Ghz się puści, albo nawet więcej ile fabryka dała. Co do AMD to myślę nad 955 BE, bo cena fajna, a słabszy o 200Mhz, co się nadrobi w sekundkę w biosie.

A ta Katanka to fajna jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W drugim zestawie zamiast 965 kup 955c3 zamiast Asrocka kup asusa785td evo-v lepsza sekcja zasilania.

W pierwszym zestawie zamiast MSI weź asus P755D LE niewiele droższy a sekcja znacznie lepsza. Co do ramu w obu przypadkach A-Data 4GB CL8 1600mhz szczególnie pod Phenoma pod intela mogą być goodramce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : Intel Core i5 750 - 725 zł

Płyta Główna : MSI P55-GD65 - 539 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

 

1624 zł

 

Procesor : AMD Phenom II X4 955 - 559 zł

Chłodzenie Procesora : SilentiumPC Fortis HE1225 - 115 zł

Pasta Termoprzewodząca : Arctic Silver 5 - 25 zł

Płyta Główna : Gigabyte MA770T-UD3P - 299 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ - 360 zł

 

1358 zł

 

Taa, nie wiele drozej ? :P trzymamy w kieszenie prawie 300zl a mamy juz zestaw pod OC. Zauwazylem ze i5 jest nie oplacalny ;/ Troche szkoda ze to tak wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na pewnym forum pojawił się temat, w którym jeden użytkownik prosi o komputer mały niczym Zotac ION, a szybki jak i7 920 z Fermi na pokładzie.

 

Oto wyzwanie:

Złożyć coś tak wydajnego, nie bacząc na ilość pieniędzy, ale jednocześnie malutkiego.

 

Musi być w środku:

- i7 920 D0

- GTX 480 (tak wiem, nie ma, ale ma być już uwzględnione)

- płyta w formacie mini-ATX

 

No to czekam na propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale jak chcesz wcisnac karte 26cm do takiego kompa ? Plyte ITX znajdziemy, proca tez, ale karte trzeba jakas mniejsza jesli to ma byc naprawde male. Jest pewna buda ITX LianLi fajna ( Lian Li PC-Q07 BLACK • Sklep Komputerowy ProLine.pl Wrocław ), ale tez juz zauwazalnie wieksza niz reszta ITXow, a i tak nie ma szans na GTX w srodku.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Plyta itx (sprowadzana z uk) zotac pod i5/i7 lub inna matx

 

buda ala "MANIAKALNY" - bedziesz chcial to Ci wcisnie gtx, choc male to juz nie bedzie :)

 

reszta to tak jak chcesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyt mini-itx chyba niema pod lga 1366 natomiast pod lga1156 jest DFI LANPARTY MI P55-T36 grafa do niej wzasadzie dowolna bo przestrzeń która w budzie która zostanie po za długiej grafice a małą mobo mozna wypełnić zasilaczem.

Do tego buda od maniakalnego i już :wink:

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli teoretycznie jest możliwe, ale praktycznie nie?

 

Uwazam, ze z grafa 26cm nie ma szans poprostu. Na dodatek tam nie podejdzie zasilka "laptopowa" ITXowa, bo sama grafa wymaga ponad 200W. Taki kolos + standardowy zasilacz i juz komp bedzie spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Mini-ATX i lga 1366 to Asus Rampage II Gene przecież jest ;) a może i DFI by się jakieś znalazło.

 

Szkoda tylko że ten asus to micro a nie mini <_< mini ma tylko jeden slot.

 

Uwazam, ze z grafa 26cm nie ma szans poprostu. Na dodatek tam nie podejdzie zasilka "laptopowa" ITXowa, bo sama grafa wymaga ponad 200W. Taki kolos + standardowy zasilacz i juz komp bedzie spory.

 

Wydaje mi się że wymiary 30x30x30 są jak najbardziej realne. Trzeba tylko dobrze zaprojektowac otwory wentylacyjne do takiej obudowy bo problem może być z chłodzeniem tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość adas123

Płyt mini-itx chyba niema pod lga 1366 natomiast pod lga1156 jest DFI LANPARTY MI P55-T36 grafa do niej wzasadzie dowolna bo przestrzeń która w budzie która zostanie po za długiej grafice a małą mobo mozna wypełnić zasilaczem.

Do tego buda od maniakalnego i już :wink:

 

racja 1366 jeszcze nie ma...ale 1156 od zotaca jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sensowne chłodzenie i7 + mocnej grafy w budzie mini-ITX... <_< Chyba jedynie wucet i drugie ładne pudełko obok (albo jako podstawka), na chłodnice i pompkę, a do środka właściwej budy komplet niedużych bloków upchnąć...

(zakładając oczywiście, że sama grafika już jakimś cudem weszła bez robienia budy custom-made)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie planuję zakup nowej jednostki do 3200 +/- 100zł.

Zastosowania:

- gry

- programowanie

- obróbka (bardzo) amatorska zdjęć

- filmy

 

Jak już wspomniałem, mam na to 3200zł.

Złożyłem coś takiego, posiłkując się zestawami polecanymi przez wielu użytkowników.

 

AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/ 569 zł

Płyta główna: AsRock 890GX Extreme3 /AMD 890GX/ 415 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 390 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 179 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1399 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W 279 zł

 

Nie ma obudowy, cóż budżet nie pozwala, to by postało w starej wszytko koło 2tyg, albo bym kupił jakąś ciekawą używkę.

Planuję podkręcić procesor do 3,6-4,0Ghz (jak cep pozwoli) oraz kartę graficzną. Czy do tego 500W starczy? Wziąłem na wypadek 600W, ale się każda złotówka liczy.

Do OC, nie mam sprecyzowanego coolera, ale bym go dokupił w najbliższym czasie. Pewnie Scythe Mugen II rev. B albo polecany Zalman.

Płyta główna, tutaj się kompletnie nie znam. Popatrzyłem na nią i wydaje się całkiem ciekawa, ale czy jest jakąś tańsza oferująca podobne możliwości?

 

Pozdrawiam.

 

//EDIT: Posiadam monitor Samsung 2493HM (1920x1200).

Edytowane przez R4KET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo sobie zmien na M3A770DE i starczy ci na bude, jak nie bedzie jakiegos ekstremalnego OC wystarczy na luzie.

500W tez powinien byc OK, ale moze byc ten 600W na zapas.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta wystarczy M3A770DE... póki co mógłbyś wziąć tylko 2gb ramu w jednej kości, a zaoszczędzone na płycie i ramie pieniądze władować w obudowę cm elite i lepsze chłodzenie do oc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeszcze nie koniec. W poniedziałek lub wtorek zamawiam komputer:

 

Oto parametry końcowe, niestety w lokalnym sklepie, gdyż taki mam warunek.

 

Przedstawiam wstępną ofertę:

 

AMD Phenom II X4 Quad Core 955 Black Edition, Socket AM3, BOXASRock M3A770DE, AMD 770,4xDDR3-1600,SATA2,VGA,RAID,GLAN,ATXKingston HyperX 2x2GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM Black EditionDysk Seagate Barracuda 7200.12, 3.5'', 250GB, SATA/300, 7200RPM, 8MB cacheCooler Master obudowa komputerowa Elite 331 czarnaChieftec APS-750C 750W zasilaczPowerColor Radeon HD5870 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+DisplayPort 3.500zł

Moje:

 

 

DVD i HDD 40GB stare na ATA podłącze.

Na GoodRamy nie mam co liczyć.

Zasilacz mi się tak śrendio podoba, jest coś lepszego?

Dysk 500GB, ale może nie być F3. Warto tego Seagate 500GB 7200.12

Warto dopłacić do płyty AsRock 770 Extreme3?

 

A reszta mi odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten sklep ma jakiś cennik on-line ?

 

Warto dopłacić do płyty AsRock 770 Extreme3?

Hmm... dwa SATA3 i jedno USB 3.0 + lepsze kondensatory... zależy ile byś miał dołożyć... Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...