Skocz do zawartości
kruko0

Tualatin na ppga

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w piwnicy Tualatina 1200 i stary komputer z celeronem 633. Chciałbym odpalić tego mocniejszego procka na tej płycie, ale ona ma socket 370 ppga, a procek jest na ppga2. Na jakiejś ruskiej stronce pisze, że trzeba zrobić najpierw przeróbkę FC-PPGA2 na FC-PPGA i potem na PPGA. Czy takie coś jest wykonalne i czy pójdzie na płycie P6BAT-A+ bez przejściówki na slot 1 ?

Edytowane przez kruko0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bez zadnych kombinacji dziala ci tam celeron 633 to masz tam fcpga(na ppga dzialaja tylko mendocino) i wystarczy zrobic   to <- klik, jak nie zadziala tak to zapodaj jak nizej(spotkalem sie ze to z przyklejonego tematu nie dziala zwlaszcza na mobasach compaq).

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Tutaj <-klik masz opisana moja probe moda ppga-fcpga2, zabawy masa, niekoniecznie dziala z kazda przejsciowka/mobo, latwo to uszkodzic ogolnie gra nie warta swieczki lepiej sobie kupic lepsza przejsciowke slot1-fcpga/mobo i zrobic bx-mod, no chyba ze chce sie zmodzic plyte z tylko ppga na pcb i ma sie troche checi. 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie działa na Twoim schemacie... W instrukcji jest napisane, że to płyta z ppga i nie wiem dlaczego działa mi ten celeron, ale pentium II na slot 1 nie działa... kiedyś działał, ale się zepsuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...