Skocz do zawartości
mancini

komp dla fotografa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, musze wymienic moj komp a specemod tego nie jestem, a wiem ze na forum jest masa osob ktora ma duza wiedze i licze na pomoc przy wyborze podzespolow :)

 

moj typ to :

Procek AMD Phenom II X4 965 Black Edition s.AM3 BOX

plyta głowna Gigabyte GA-770TA-UD3 PCI-E s.AM3

ram lacznie 8 giga Kingston HyperX 2x2GB DDR3-1600 Dual Chanel

grafika MSI GF 9800GT 1024MB DDR3 256bit PCI-e

lacznie 2335

 

procek AMD Athlon II x4 635 s.AM3 BOX

plyta głowna Gigabyte GA-770TA-UD3 PCI-E s.AM3

ram lacznie 8 giga GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9

grafika MSI GF 9800GT 1024MB DDR3 256bit PCI-e

lacznie 1905

 

W domu mam ze starego kompa

obudowe i zasilacz 400w ( jak dobrze pamietam niedawno wymienialem )

dyski i sATA i ATA wiec tez nie potrzebuje

Nagrywarki mam

Cos jeszcze potrzebuje ??

 

Chce na to przeznaczyc jakies 2000 zl, im mniej tym lepiej, ale jakiegos najtanszego bubla tez nie chce i jestem sklonny dolozyc 500 zl jak ma to byc duzy zastrzyk jakosci :)

 

Na tym bedzie postawiony system W7 64 bit, komp bedzie glownie do obrobki zdjec na programach Nikon capture NX i photoschop CS3 moze kiedys pod CS5, grac na nim nie bede ( chyba ze mnie cos najdzie ale to i tak stare gry raczej diabloII, chyba ze wyjdzie fajne DiabloIII i mnie skusi, ale tym nie ma co sie sugerowac :) )

Czesto obrabiam duzo zdjec na szybko, jak wracam z meczu potrzebuje obrobic bardzo szybko okolo 20-30 zdjec ( najczesciej jpg, choc zdarzaja sie rawy ) i wyslac je w swiat :)

 

Do tej pory mam semprona 2300MHz, 2 giga ram 266 MHz i jakos to idzie :) lecz przy otwieraniu rawow procek nie wyrabia i mysli po kilka minut.

 

Zalezy mi aby to wszytsko szybko dzialalo, i czy warto wydac wiecej na lepszy sprzet, czy wydanie tych powiedzmy 500 zl da mi realne odzwierciedlenie przy pracy, czy to jest bardziej takie widzimisie i chec posiadania lepszego kompa :)

 

Moze ktos ma inne propozycje co do podzespolow i innej konfiguracji, chetnie wyslucham co na pewno pomoze mi przy optymalnym wyborze nowego kopma.

 

Chce wybrac raz a dobrze i znajac mnie bedzie mi ten komp sluzyl dobrych pare lat, raczej nie bede w niego ingerowal, wymianial podzespolow ( poprzedni sluzyl i sluzy mi juz 6 lat ) i licze ze ten rowniez posluzy mi co najmniej 5 lat :)

 

I jak ktos ma propozycje to najlepiej ze sklepu z linkow, tam bede kupowac ( wole sklepy na miejscu niz internetow )

Edytowane przez mancini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor : AMD Phenom II X2 555 Black Edition C3 i próbujesz odblokować rdzenie...

Chłodzenie Procesora : SilentiumPC Fortis HE1225

Płyta Główna : ASRock M3A770DE

RAM : GoodRam 2x2GB 1600MHZ

Karta Graficzna : PowerColor Radeon HD4850 PCS

 

Jaki masz zasilacz konkretnie ? 4GB spokojnie wystarczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede w domu to dokladnie sprawdze jaki mam zasilacz.

 

Z czasem na pewno sie przesiade, ale kiedy nie wiem ( parcia na CS4 nie mialem, CS3 mi starcza, to co slysze to jakis super nowinek do CS5 nie dali, jednak po wymianie puszek bedzie trzeba sie przesiasc na wyzszy model ze wzgledy na mozliwosc otwierania rawow )

 

Glownie sport ( pozniej szybko musze obrobic zdjecia i wrzocic na serwer okolo 20-30 i to jak najszybciej )( najczesciej sa to jpg, ale jak warunki na hali zle to wole rawy jednak moj komp mi na to nie pozawala i musze jechac na jpg, a warunki mam bardzo kiepskie )

portret/slub ( obrobka fot z rawa i pozniejszy retusz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No powiem Ci ze roznice na photoshopie 64 sa odczuwalne przy niektorych operacjach. Program nie jest ograniczony 2GB pamieci jakie zostaly mu przydzielone. No ale to zalezy w jakiej rozdzielczosci pracujesz i ilu filtrow i warstw uzywasz.. No ale wiadomo, co fotka to inne potrzeby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze jedno pytanko :)

 

Jak to jest z prockami i wykorzystaniem rdzeni przy obrobce zdjec. Czy obrobka zdjec wykorzystuje jeden rdzen - potok danych i tak przetwarza jeden rdzen na procesorze, nawet jak procek ma ich 4, czy pozostale rdzenie tez biora czynny udzial i przetwarzaniu danych i wspomagaja caly proces ??

 

Zastanawiam sie czy lepiej jest kupic lepszy dwurdzeniowiec czy troszke slabszy 4-rdzeniowiec

 

I czy odczuje duza roznice miedzy 4giga ram a 8giga.

 

Im wiecej czytam tym wiekszy mam metlik w glowie :)

Edytowane przez mancini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do fotograffi lepszy 2 rdzeniowiec .... pozatym masz szance zmienic go na 4 jajka ;]

 

co do ramu ; czy odczujesz , zalezy do bedziesz robil z tymi zdjeciami ale ja zawsze wyznawalem zasade : ramu nigdy za duzo ;]

 

u mnie przy 3 giga fotoszop potrafi sie przyksztusic :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ktorej plycie latwiej odblokowac pozostale "jajk" czy jest jakas na ktorej to latwiej zrobic i pozniej jest stabilnie ??

 

I na ktorej mozna latwo podkrecic procek aby to wszytsko stabilnie latalo :)

 

moj typ to: Asus M4A89GTD PRO 890GX s.AM3 lub Asus M4A77TD PRO/U3S6 770 s.AM3 ta druga to nie wiem, bo jak czytalem to procka na niej za bardzo nie mozna krecic.

 

Chyba ze cos innego polecacie do procesora AMD Phenom II X2 555 Black Edition s.AM3 BOX bo juz przy nim zostaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czy "łatwiej" odblokujesz dodatkowe rdzenie nie ma nic wspólnego z płytą tylko z procesorem, płyta główna MA lub NIE MA (żadnych 'mniej' lub 'bardziej' itp) opcje pozwalająca to zrobić.

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli szukac czego na 4 rdzeniach ?? czyli wracam do opcji cena/jakosc AMD Athlon II x4 635 s.AM3 BOX czy szukac czegos innego i szarpac sie np na AMD Phenom II X4 965 Black Edition s.AM3 BOX lub wyzylowac sie na maksa Intel Core i5-750 2,66 GHz 8MB cache s. 1156 Box , nie chce wydac niewiadomo ile, ma to wszytsko sprawnie dzialac i co najwazniejsze przy wywolywaniu w NX ma to isc dosc sprawnie :) A moze cos innego ?? Im wiecej czytam tych testow tym wiekszy mam metlik :D

 

A jak z nikonowskim NX ten to na pewno nie ma wsparcia dla 4 rdzeni a czy NX2 juz ma i korzysta z 4"jajek" ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...