Skocz do zawartości
romek

Pendrive i usuwanie partycji

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiła się dziwna przypadłość. Mam dwa peny 4 i 8GB różnych marek. Chciałem z nich usunąć partycje na stałe by zrobić testy zapisu. O dziwo z managera Windows 7 ani XP nie da się tego zrobić. Dyski magnetyczne, bez problemu, pendrive niestety nie ma opcji Usuń wolumin. Ma ktoś dobry pomysł by usunąć partycje by móc wykonać w HD Tune testy zapisu? Paragon Partition Manager też sobie z tym nie poradził.

 

HD Tune say:

To prevent accidental data loss, the write test can only be performed on a disk with no partitions.

To remove all partitions go to Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Management, right-click on the partitions on the hard disk you want to test and select delete partition.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Pojawiła się dziwna przypadłość. Mam dwa peny 4 i 8GB różnych marek. Chciałem z nich usunąć partycje na stałe by zrobić testy zapisu. O dziwo z managera Windows 7 ani XP nie da się tego zrobić. Dyski magnetyczne, bez problemu, pendrive niestety nie ma opcji Usuń wolumin. Ma ktoś dobry pomysł by usunąć partycje by móc wykonać w HD Tune testy zapisu? Paragon Partition Manager też sobie z tym nie poradził.

>sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sd(litera_pendrive) count=1 # była sobie tablica partycji, był sobie MBR...

 

...mniej agresywnie:

>sudo dd if=/dev/zero of=/dev/sd(litera_pendrive) bs=1 count=66 seek=446

 

...lub rozwiązanie "dyplomatyczne"

>sudo fdisk -u /dev/sd(litera_pendrive)

>d 1 <enter>

>w <enter>

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z pomocą przyszedł GParted via Ubuntu, bez zająknięcia zdjął partycję lecz tu ułomny jest jednak program testujący, nie potrafi HDTune Pro testować sticków, cały czas krzyczy usuń partycję choć jej technicznie nie ma. No cóż poszukam innego miarodajnego testu zapisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Z pomocą przyszedł GParted via Ubuntu, bez zająknięcia zdjął partycję lecz tu ułomny jest jednak program testujący, nie potrafi HDTune Pro testować sticków, cały czas krzyczy usuń partycję choć jej technicznie nie ma. No cóż poszukam innego miarodajnego testu zapisu.

 

Tak, faktycznie Gparted łyka takie "problemy" bez problemu - podałem najszybsze rozwiązania - "wadą" Gparted jest automatyczne wyszukiwanie "zagubionych" partycji, co czasami potrafi wkurzyć...

 

test zapisu: tutaj nasuwa się pytanie: test max szybkości zapisu, czy przegląd w zależności od rozmiaru bloku i systemu plików? dość banalnym sposobem jest wklepanie 'time cp <duży_plik> <pendrive>' i przeliczenie rozmiaru na MB/s. Bardziej "profesjonalne" jest iozone - a w zasadzie jest to jedyne profesjonalne rozwiązanie, pozwalające wyeliminować cache systemu oraz wykonać symulację np. dla wielowątkowych sytuacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test zapisu miarodajny i powtarzalny, czyli bierzemy trzy peny i sprawdzamy, który z nich jest najwydajniejszy w zapisie i odczycie. Do wczoraj miałem w planie HDTune ale nie radzi sobie z penami w zapisie. Potrzeba, musi działać w Windowsie i być miarodajny i powtarzalny, pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

(...) musi działać w Windowsie i być miarodajny i powtarzalny, pomysły?

...iozone działa na windzie i może wypluć tonę informacji bezpośrednio do .xls Testowany na w98, 2k, xp - działa zgodnie z założeniami. Pod w7, wiśta - nie wiem - sprawdź.

Potencjalny problem: trzeba poeksperymentować i nauczyć się które opcje są do czego - a jest tego sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...