Skocz do zawartości
Namod

"Ochroniarz" sieci Wi-Fi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy istnieje oprogramowanie, które alaramuje właściciela routera WiFi o próbie nieautoryzowanego/autoryzowanego logowania się do sieci? Pomijam listę aprobowanych adresów MAC, logi routera. Szukam programu, który w trakcie siedzenia przy komputerze poinformuje mnie, że doszło do udanej lub też nieudanej próby zalogowania się do mojej sieci. Byłbym wdzięczny za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli co? Na chwilę obecną nie ma żadnego programu, który byłby obsługiwany spod Windowsa i spełniał moje warunki? Trudno uwierzyć, że nikt nie pokusił się o napisanie takiego softu... Na chwilę obecną nie jestem w posiadaniu routera na Linuxie [władam legendarnym WRT54GL v.1.1 z oryginalnym softem] A nawet gdybym pokusił się o zakup jakieś na Linuxie, to zapewno potrzebowałbym jakiegoś skryptu, którego zapewno też nie ma....... Ehhhh, gdzie nie spojrzeć to d*pa z tyłu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router to samodzielny "komputer" więc jak soft na jakikolwiek system mógłby chronić router?

 

Można natomiast napisać aplikację (albo skrypt PHP), który będzie co jakiś czas sprawdzał logi routera i wywalał ostrzeżenie w przypadku próby "włamania". Haczyk w tym, że aby było coś więcej niż migająca zakładka w przeglądarce, to musi to być raczej program niż skrypt PHP. No i druga sprawa, że router musi w jakiś sensowny sposób zapisywać takie próby w logu, aby można je było programem/skryptem wychwycić i odróżnić od wszelkich innych wpisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile mnie pamiec nie myli to soft Tomato do WRT54GL ma opcje zapisywania logow na zdalnej maszynie. Pewnie jakis WRT tez.

 

Jako ze jestem posiadaczem tego routera to moge ze 100% odpowiedzialnoscia potwierdzic - tak to jest router, tak jest na Linuxie (a chocby Tomato). Spelnia wiec wymagania ULLISSESa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem WRT54GL i faktycznie można było zapisywać po SMB a potem analizować na komputerze, można było też korzystać ze skryptów na routerze. Teraz mam Netgeara WNDR3700 i on wysyła maile, które potem mogę sobie filtrować. W logach mam wszystkie zapytania DHCP, wszystkie próby logowania do mojej sieci z zewnątrz, ataki DoS itp. Potem tylko prosty skrypt dodający regułę do firewalla i pozamiatane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się to komuś przyda, może nie, ale znalazłem to, czego szukałem :)

Zmieniłem router na WRT160NL, który doskonale współpracuje z programem CISCO Network Magic, który to program ma opcję o którą pytałem - nieautoryzowane podpięcie się do sieci jest sygnalizowane komunikatem i dźwiękiem. Program działa w tle, dodatkowo spod niego można konfigurować router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...