Skocz do zawartości
rfk

mocna antena wifi do routera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przy komputerze stacjonarnym posiadam router AirLive (połączony jest z PC za pomocą skrętki) z którego jest kiepski zasięg WLAN. Router znajduje się na pierwszym piętrze a ja zasięg WLAN potrzebuję na parterze.

 

Mam do was pytanie czy taka antena pociągnięta kablem na parter coś zmieni?

Antena Panelowa 12 dBi * F-VAT * MONTAŻ NA SZYBĘ (1032509679) - Aukcje internetowe Allegro

 

 

A może lepiej dać router na parter i pociągnąć skrętkę na piętro? Tylko nie wiem czy nie będzie opóźnienia (zależy mi na dużej wydajności w komputerze stacjonarnym)

 

 

A może ktoś ma inny pomysł? Tylko fundusze nie mogą przekraczać 50 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz chcesz ciagnac kabel na parter to od razu skretke. Po kablu zawsze sa mniejsze opoznienia niz po wifi. Ewentualnie tutaj masz anteny ktore sa w stanie poprawic zasiego wzgledem oryginalnych: https://www.hurt.com.pl/?o=shpc&i=245#1

Edytowane przez Marynarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dam 10 m skrętki to nie stracę na transferze w komputerze stacjonarnym ?

 

10m to jest nic. Nie będziesz miał żadnych strat na transferze. Aktualnie kabel mimo wszystko jest lepszy od radia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz dac nawet 100m bez strachu. Przy wifi zawsze pojawia sie dodatkowe opoznienie ze wzgledu na dwukrotne przejscie sygnalu przez tor radiowy. Moze sie wahac od kilku do kilkudziesieciu milisekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...