Skocz do zawartości
Gość wra1th

Wybór monitorka + pytania :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wra1th

Witam. Na wstępie zaznaczam, że nie znam się totalnie na monitorach LCD, a jedyne moje z nimi doświadczenia, to na jakimś LANparty ze znajomymi (były to raczej negatywne wrażenia, bo to dawno temu było). Do dziś jadę na 17" CRT (Sony G220).

 

Czego szukam? Raczej na pewno będą to 24". Wymagane 1920x1200.

Matryca? Otóż na tym się nie znam. Wiem natomiast do czego bym tego monitora używał. :-) Na pewno będą to gry, (w tym sporo FPSów typu CS i q3), filmy (to najważniejszy "parametr", no i ogółem windows, hehe. Żadne fotoszopy, ani inne programy graficzne.

Monitor powinien posiadać HDMI, a z parametrów wizualnych no to chyba możliwość ustawienia czerni, żeby wyglądała jak czerń. ;-) Wiadomo, ważne by ten cały "input lag" był niski no i ogółem aby grało mi się prawie tak przyjemnie jak na CRT (pewnie wątpliwe) - a na CRT grałem w 100 hz i naprawdę coś takiego jak skaczące klatki dałoby mi się we znaki.

Pułap cenowy do 2000 zł, ale mile widziane coś w granicach 1500-1600... może być allegro (byle nowe i z gwarancją).

 

Prosiłbym o pomoc, argumenty mile widziane. Z góry dziękuję! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedle twoich wymagań, najlepszym rozwiązaniem byłby monitor na matrycy TN, który charakteryzuje się gorszym odwzorowaniem kolorów i mniejszymi kątami widzenia. za to posiada szybki czas reakcji a Input Lag jest nieco mniejszy niż w modelach na lepszych matrycach.

Budżet masz spory wiec spokojnie się zmieścisz.

 

Na myśl nasuną mi się jeszcze jedna sprawa, skoro masz tyle kaski to czemu masz nie mieć ekstra monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wra1th

Cóż, nadal bym używał tego CRT, jednak jak ostatnim razem go czyściłem, coś jakby... wytarła mi się powłoka antyrefleksyjna? Tak to wygląda przynajmniej... I dosyć przeszkadza, bo jest na samym środku ekranu. Monitor wymienia się raczej rzadko, więc chyba czas najwyższy (ten też nie był tani jak był kupowany).

Poczytałem troszkę forum i każdy się tym IPS zachwyca, jak to się ma do TN?

Wypada chyba tutaj dodać: gry są dla mnie ważne (żebym się nie denerwował skakaniem klatek czy czymś tam), ale dla mnie to jest tylko 5-10% czasu spędzanego przed PC. Także jak TN ma jakieś beznadziejne odwzorowanie kolorów, które byłoby widać przy filmach, no to jednak bym podziękował - coś kosztem czegoś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O_o można zapytać które to TN takie "cudotwórcze"? Chyba bardziej tu o oczy obserwatora chodzi, czy w ogóle zauważy różnicę.

 

Expertem nie jestem ale różnicę miedzy sRGB a adobeRGB rozumiem nawet ja ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to że TNki mają całkiem dobre kolorki wnioskuje po przejrzeniu kilku monitorów z tej strony Product Face-Offs Monitors - DigitalVersus

 

Te słupki to tylko niewielki wycinek prawdy. Im głębiej się bada tym więcej baboli się odkrywa. TN odpadają choćby ze wzgl. na charakterystykę kątową która powoduje łatwo widoczne zmiany barw przy patrzeniu na wprost.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...