Skocz do zawartości
ojejku

Gratuitous Space Battles

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdarza mi się zakładać tematu, ale postanowiłem założyć, gdyż "odkryłem" niesamowitą grę :) (a raczej znajomy mnie uświadomił o jej istnieniu). Nie wiem jakim cudem jej nie zauważyłem, pewnie przez to że jest to "budżetówka". Gra nazywa się Gratuitous Space Battles, strona producenta Gratuitous Space Battles - The Game Jak można się po adresie domyśleć studio developerskie to 'Positech Games'.

 

Opis z oficjalnej strony:

 

GSB is the new game from UK indie developer 'Positech Games'. It's a strategy / management / simulation game that does away with all the base building and delays and gets straight to the meat and potatoes of science-fiction games : The big space battles fought by huge spaceships with tons of laser beams and things going 'zap!', 'ka-boom!' and 'ka-pow!'. In GSB you put your ships together from modular components, arrange them into fleets, give your ships orders of engagement and then hope they emerge victorious from battle (or at least blow to bits in aesthetically pleasing ways).

 

Gratuitous Space Battles aims to bring the over-the-top explodiness back into space games. The game is for everyone who has watched big space armadas battle it out on TV and thought to themselves 'I could have done a much better job as admiral'. This is not a game of real-time arcade twitch reflexes. GSB is about what ships you design, and what you tell them to do. Your individual ship commanders have total autonomy during the chaotic battle that unfolds. This is not a tactical game, it is a strategic one. These gratuitous space battles are not won by plucky heroes with perfect teeth, but by the geeky starship builders who know exactly what ratio of plasma-cannons to engines each ship in the fleet will need.

W skrócie wcielamy się w rolę admirała/generała rozbudowujemy swoją flotę, ustalamy strategię każdej jednostki, następnie wciskamy play i oglądamy bitwę. Oczywiście wszystko to jest bardzo rozbudowane (nawet mapy mają znaczenie strategiczne np. mgławice na niektóre jednostki/ulepszenia itd)! Zatem nie ma tutaj żadnego elementu zręcznościowego, gra skupia się totalnie na strategi jaką obmyślimy (to zapewne odepchnie fanów action-rts, ale oni nie są świadomi tego piękna ;)). Po wygranej bitwie dobywamy punkty honoru i możemy rozbudowywać flotę. Bitwy są iście epickie (zobaczcie poniższe promo). Pomysł jest genialny i wykonanie również. Jest multiplayer, póki co tylko w formie asynchronicznej (tzn każdy z zawodników ustala sobie strategię, jednostki, ulepszenia itd, wysyła taki plan na serwer, druga osoba robi to samo, następnie każda z nich ściąga taki set przeciwnika i ogląda bitwę :)). Ja oczywiście natychmiast kupiłem wersję z dwoma dodatkami. Aż mi się przypominają czasy młodości kiedy to gry tak mnie potrafiły wciągnąć. Polecam wszystkim!

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=6lKAJEzV5vc

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku gra wciąga ale po pewnym czasie dochodzi się do wniosku ze prawie każdą misje można przejść budując same battleshipy bez silników i największą ilością slotów, wyposażone w najlepszą dostępną broń dalekiego zasięgu (dodając 1-2 battleshipy wyposażone w samą broń przeciw myśliwcom jeśli przeciwnik ma je w czasie misji) i najlepsze tarcze, zgrupowane w jednym miejscu z rozkazami atakowania wszyscy tego samego celu i z największej odległości czekając aż przeciwnik sam do nas podleci (a zważywszy że przeciwnik stosuje zróżnicowane statki więc na początku padają jego myśliwce gdyż są najszybsze i pierwsze znajdują się w zasięgu naszych dział, później cruisery i na końcu battleshipy, padają pojedynczo jeden po drugim)

 

poza tym gra jest naprawdę przyjemna, idealna do grania w pracy :rolleyes: gdyż zajmuje naprawę mało miejsca a bitwy są naprawdę ładne pomimo 2D

Edytowane przez Albi_On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojejku jak jarają Cię takie klimaty to sprawdź eve-online, tam są dopiero epickie bitwy po kilkaset graczy. :)

Na serwerze gra średnio ~30-40 tyś. graczy, jak ktoś lubi takie bitwy kosmiczne to będzie w siódmym niebie. :]

Tylko, że w eve masz kontrolę nad jednym statkiem, ale ze to gra jest bardziej rozbudowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...