Skocz do zawartości
banti

Problem z wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dawno nic nie zmieniałem w kompie ale ostatnio stwierdziłem, że mam czas i chęć pograć.

Niestety pojawił się psikus z wydajnością.

Shift na 1680*1050 ledwo śmiga, Grid podobnie, a jeszcze pół roku temu było ok...

System Win7 przeinstalowany na nowo, nowe stery do mobo, dźwięku, grafy w tym physx i dalej jest źle.

Od jakiegoś czasu zacina mi się również dźwięk przy przewijaniu szybkim stron czy folderów mam takie zacinki dźwięku, czy na integrze czy na audigy.

Sprzęt jak w podpisie.

 

Pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki ok, hdd ok, psu (topower spw-480w eza) sprawdzę jak wezmę miernik bo póki co dostępu do innego nie mam.

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to ciezko jest ocenic. Jak to wyglada w innych testach? Nie chozi mi o 3d marki ale cos co testuje wydajnosc pamieci, procesora itp bez udzialu grafiki.

Jestes pewien, ze nie masz na hdd zadnego zlosliwego robaka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jak zasilacz ma wpływać na wydajność O_o ? Przecież jak nie daje rady to komputer albo będzie się wieszał, resetował albo się spali. Ale wydajność?

 

Pracując na granicy nie musi się restartować ani wieszać ale może doprowadzać sprzęt do zadyszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób doprowadza do zadyszki bo wybacz ale nie potrafię tego zrozumieć.

Pracuje na granicy ale daje odpowiednie napięcia, granica zostaje przekroczona napięcia spadają i sprzęt podłączony do nie go po prostu nie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odkopanie tematu ale powtórnie miałem ten problem i stwierdziłem, że napiszę co to było....

Pci-e przestawiało się nagminnie z 16x na 1x.

A jest temu winny bios... po wgraniu na nowo lub nie raz po prostu clear cmos'ie jest na dłuuugi czas spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...