Skocz do zawartości
Davem

pare pytan odnosnie R5850

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem zmienic swojego 4870 512mb na cos mocniejszego, moim faworytem jest 5850(slusznie?)budzet okolo 1000zl

moje pytanie brzmi czy przy moim procku( krece go do 4gh) ta karta nie bedzie zblokowana?

i kolejne pytanie co do firmy, ktora wybrac?? czy oplaca sie brac te wersje OC ktore sa drozsze?? czym one sie tak naprawde roznia??

dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fabrycznie podkręcone względem zwykłych. Co do opłacalności to miałem ten sam dylemat. Zestaw masz bardzo podobny do mojego. Wrecz prawie identyczny jeśli chodzi o ram, płytę i procek. Jak dla mnie E8400 w zupełności wystarczy do 5850 także ja na Twoim miejscu bym kupował. Sam kupię jak troszkę stanieją. Ale tylko i wyłączne ze względu na to, że 8800GT już nie wyrabia w 1680x1050 w niektórych starszych tytułach. No i w tym roku wyjdzie parę gier wartych uwagi. Także myślę, że warto. Za rok najwyżej sprzedam to co mam i wymienię na jakiegoś 4 rdzeniowego procka. Raczej to będzie coś pod AM3, bo taniej i do gier w sam raz. Wszystko to zależy jednak jak się będzie miał rynek gier PC na najbliższe lata. Jak na razie nie jest za dobrze.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu niestety Ci nie pomogę i sam liczę na precyzyjną odpowiedź. Raczej będę brał coś od Sapphire. Co do wersji OC to jeśli różnica w cenie niewielka to bym brał. Zawsze będzie jakaś tam gwarancja tego O/C.

 

 

Zastanawiam się nad tym modelem:

 

Karta graficzna Sapphire Radeon HD 5850 Call of Duty Edition 1GB DDR5 PCI-E FBOX - Karty graficzne - Agito.pl

 

Tylko ta cena :| Liczyłem, że w maju/czerwcu to będzie kosztować już poniżej 1000 zł, a ceny tych kart uparcie nie chcą iść w dół. Podobne ceny, a nawet niższe to były w zeszłym roku nawet. Sam widziałem jakąś ofertę za ok 1050 zł za 5850. Co prawda nie ten model, ale był do kupienia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te ceny to akurat wina slabnacej zlotowki a umacniajacego sie dolara

wiec dlatego chcailbym juz teraz kupic bo wg mnie to jeszcze bedzie drozej :/

ja poki co tez mysle o sapphire ale ta wersja OC jzu za 1200 ja gdzies widzialem

Edytowane przez Davem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze bedzie :P Niezapominajcie ze to maj, wiec czas najwiekszych przychodow, podobnie jak swieta bozego narodzenia. Zlotowka dalej bedzie spadac ale ceny zostana na tym poziomie bo odejdzie podatek komunijny ;P Jak cos to popatrzcie za wersja vaporx bo wersje z fabrycznym oc maja to oc na zenujacym poziomie a ceny chorendalne. Wiec kupic cos z dobrym chlodzeniem i regulacja napiec i obrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręconych wersji nie ma co brać, gdyż to wielkie przepłacanie. Praktycznie każda referencyjna 5850 po podniesieniu napięcia na 1.35V zrobi te 1000MHz na rdzeniu. Więc bez zmiany napięcia też będą się podkręcać tak samo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bart dobra rada jak zabić szybko kartę tym napięciem...

Mam MSI podkręcone fabrycznie i na referencyjnym chłodzeniu pamięci bez v-moda lecą do 1313MHz full stable a GPU po podniesieniu napięcia z 1087V do 1149V robi 925MHz. Jak by pewnie zmienić chłodzenie poleciało by wyżej przy znacznie niższym napięciu niż 1,35V.

 

W każdym razie Athlon II 425 kręcony najczęściej dławi się tą karta.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Jak dla mnie E8400 w zupełności wystarczy do 5850 także ja na Twoim miejscu bym kupował...

 

Procesor nie jest do karty tylko do gier!

Jak gra ma wymagania odnośnie większej ilości rdzeni to żadne kosmiczne OC nie pomoże. Na karte i CPU trzeba patrzeć pod kątem gier (ich wymagań) a nie szerzyć mity "czy procek wystarczy do karty" ;)

 

Na szczęście do większości gier 2 rdzenie w zupełności wystarczają i nie muszą być nawet przesadnie wysoko taktowane.

 

@Davem w dziale kart graficznych jest gotowy wątek o tych kartach i wszystkiego mógłbyś się tam dowiedzieć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumacz mi rzeczy oczywistych i nie rób ze mnie kretyna. Nie od dziś interesuje się komputerami. Niektóre gry bardziej korzystają z procka i większej ilości rdzeni. Sam miałem okazję się o tym przekonać jak zmieniałem Athlona64 na Intela Dual Core E2180. W Call Of Duty 4 różnica FPS była kolosalna. Po zmianie Radeona x1950 PRO na 8800GT przyrost w tej grze już nie był taki kolosalny. COD 4 korzysta z mocno zmodyfikowanego silnika Quake3 i jak dobrze wiem ów silnik dostawał sporego kopa względem większej mocy obliczeniowej procka. Zmodyfikowany silnik w COD4 dość dobrze korzysta z dobrodziejstw 2 rdzeni. Użycie na ok 80%, gdzie niektóre nowsze gry korzystają ledwie 20-30% z drugiego rdzenia.

 

 

Sam nie dowierzam w te mity, że karta się dławi z powodu procka. Po prostu trzeba to i to mieć odpowiednio mocne do danej gry. W niektórych grach jest większe użycie procka, a w niektórych przyda się lepsza karta graficzną z dużą ilością pamięci, bo tekstury są dość dużej rozdzielczości itp. Czy tam do obliczenia fizyki. Jak wspomniałem zależy to głównie od samego silnika gry.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm czy dlawi ? Ja pojmuje to tak: nie warto dokonywac highendowej karty do slabego proca. Chodzi o to ze taki 5870 potrafi sporo, ale jesli damy mu e4400 bez oc to gowno nam z tej karty przyjdzie, wyniki takie jak na kartach duzo slabszych beda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie dowierzam w te mity, że karta się dławi z powodu procka. Po prostu trzeba to i to mieć odpowiednio mocne do danej gry. W niektórych grach jest większe użycie procka, a w niektórych przyda się lepsza karta graficzną z dużą ilością pamięci, bo tekstury są dość dużej rozdzielczości itp. Czy tam do obliczenia fizyki. Jak wspomniałem zależy to głównie od samego silnika gry.

 

Fakt to jest mit bo to zależy na co dana gra zwraca uwagę, ale ja pisząc że Athlon się dławi miałem na myśli benchmarki. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tłumacz mi rzeczy oczywistych i nie rób ze mnie kretyna...

 

Nie miałem takiego zamiaru. Naprawde. Bardziej chciałem rozjaśnić pytającego, nie denerwuj się :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co przemawai wg mnie za tymi wersjami OC to lepsze chlodzenie np ten gigabyte ktory zreszta jest jednym z tanszych,

PREMIERA: GIGABYTE RADEON HD5850 1GB OC 765/4000 ! (1036590792) - Aukcje internetowe Allegro

no i ten toxic lub vaporx

SAPPHIRE 5850 1GB DDR5 VAPOR-X TOXIC WAWA SKLEP (1044882013) - Aukcje internetowe Allegro

ma ktos karte z tym systemem vaporx?? bo nie wiem czy warto doplacac 100zl do tego a te chlodzenie z gigabyte wyglada na porzadne, co nie??

 

tak na marginesie to takie chlodzenie jak w tym

POWERCOLOR HD 5850 1GB 256Bit DDR5 SKLEP Wwa (1045905718) - Aukcje internetowe Allegro

to szczerze odradzam mam to aktualnie w 4870 i nie dosc ze nie chlodzi to jeszcze wyje jak suszarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie test na pclab.pl o radkach 5870 , maja te same chlodzenie co 5850.

Vapor-x jest prawie najlepszy i do tego najcichszy.

Gigus ma podobne osiagi w 3d co vapor ale w 2d jest najglosniejszy... Prawie ta sama glosnosc co w 3d.

test

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radki 5850 według mnie można znaleźć w bardzo dobrych cenach np. tu, a na dodatek w dobrym sklepie (sam kupowałem tam tą kartę tylko innej firmy, ale to nie ma znaczenia)

co do wersji OC to nieopłaca się, można samemu podkręcić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...