Skocz do zawartości
.PaVLo.

Fable 3 na PC oficjalnie!

Rekomendowane odpowiedzi

Firma Microsoft potwierdziła, że Fable III, czyli najnowszy projekt Petera Molyneux i studia Lionhead, zostanie wydany również na pecetach. Plotki sprzed tygodnia okazały się więc prawdziwe. Jednocześnie wydawca przybliżył szczegóły xboksowej wersji kolekcjonerskiej oraz plany odnośnie udostępnienia komputerowej edycji gry w dystrybucji elektronicznej.

 

Fable III pojawi się na komputerach w tym samym okresie co na Xboksie 360, czyli w tegorocznym okresie świątecznym. Pecetowa wersja gry ma kosztować w Europie 55 euro i będzie dostępna również w dystrybucji elektronicznej. Tytuł pojawi się ekskluzywnie na platformie Microsoftu - Games for Windows Live (w ramach usługi Games on Demand).

 

Wersja na PC kosztować ma $49.99/£39.99/€54.99. Polskie ceny żadnej z nich nie są jeszcze znane.

 

Microsoft zdradził także zawartość edycji kolekcjonerskiej Fable III. Niestety, tutaj kończy się dobroć Microsoftu dla pecetowców, bowiem ich maszynki ekskluzywnych wydań nie dostaną.

 

 

 

źródła:

Pecetowy Fable III potwierdzony. Szczegóły edycji kolekcjonerskiej | Wiadomość 2010-05-21 17:43:48 | GRY-OnLine

Fable III oficjalnie na PC! - gram.pl

Fable III na PC oficjalnie! - Imperium gier - WP.PL

Edytowane przez .PaVLo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Możecie chociaż iść z tą piaskownicą do działu konsole?

 

Co do Fable to nie jest to typowy RPG, a przynajmniej nie tak skomplikowany. Ciekawe jak się przyjmie, czy fani klasycznych rpgów stwierdzą, że jest uproszczony czy może dzięki temu wielu ludzi go polubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Fable 3 będzie taka rozbudowane jak pierwsza część + jakieś nowości, to dla mnie to będzie priotytet. Może nie ma tu jakiś wielkich zapędów "rpgowatych", ale grało się wyjątkowo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie chociaż iść z tą piaskownicą do działu konsole?

 

Co do Fable to nie jest to typowy RPG, a przynajmniej nie tak skomplikowany. Ciekawe jak się przyjmie, czy fani klasycznych rpgów stwierdzą, że jest uproszczony czy może dzięki temu wielu ludzi go polubi.

 

Pierwszy Fable byl chyba na PC dosc cieplo przyjety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórka podejścia niczym Bad Company? Pierwsza na konsole, druga na wszystkie platformy? <_< Jedynkę posiadam od dawna, tłukłem nawet ostatnimi czasy (bo posucha czegoś co by mnie wciągnęło na posiadanym sprzęcie dobija) ale cholibka - wolałbym słabą dwójkę doświadczyć a potem trzecią część. Chyba że Molyneux przyznaje się do tego że nr 2 jest niewypałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dnia premiery pecetowej wersji Fable III dzieli nas już tylko trochę ponad miesiąc. Okazuje się, że edycja komputerowa w kilku ważnych punktach będzie się znacząco różniła od konsolowego pierwowzoru.

 

Jedną z głównych wad gry studia LionHead był wyjątkowo niski poziom trudności. Przez większość kampanii trzeba było się solidnie natrudzić, by zginąć. Twórcy wzięli sobie krytykę do serca i dlatego w wersji pecetowej dostaniemy tryb hardcore, w którym o śmierć bohatera będzie całkiem łatwo. Duża w tym zasługa mocno ulepszonej sztucznej inteligencji przeciwników. Są oni teraz bardziej skuteczni i szybciej reagują na nasze poczynania. Ponadto usunięto auto-regenerację zdrowia. Tym razem, by uleczyć nasze rany konieczne będzie korzystanie z eliksirów i prowiantu. Oczywiście, mniej ambitni gracze wciąż dostaną możliwość skorzystania z niższych poziomów trudności.

 

Twórcy starają się, by pecetowe Fable III nie sprawiało wrażenia gry na szybko przekonwertowanej z konsoli. Interfejs zostanie zatem odpowiednio dostosowany do myszki i klawiatury. Zadbano też o tak małe, ale jakże istotne detale, jak obecność kursora w menu gry. Niby drobnostka, ale w wielu współczesnych produkcjach o tym zapomniano.

Oczywiście poprawiono również sporo błędów, przeoczonych przez zespół produkcyjny w przypadku edycji na Xboksa 360. Od pewnego czasu wiemy też, że grafika w wersji pecetowej zostanie odpowiednio ulepszona i pojawi się także opcja wyświetlania jej w 3D. Warto przypomnieć, że kilka tygodni temu poznaliśmy wymagania sprzętowe gry. Sporym zaskoczeniem był fakt, że Fable III ruszy także na komputerach z systemem Windows XP.

 

Trzeba przyznać, że pecetowa edycja zapowiada się całkiem obiecująco. Poprawiono sporo niedociągnięć wersji konsolowej i włożono sporo wysiłku w dopasowanie całości do potrzeb graczy komputerowych. Microsoftu nie ukrywa, że chce z pompą powrócić na rynek pecetowy i wszystko wskazuje na to, że Fable III będzie udanym pierwszym krokiem ku realizacji tych planów.

 

Najnowsze dzieło zespołu LionHead zadebiutuje na rynku amerykańskim 17 maja tego roku. Europejczycy poczekają natomiast o dwa dni dłużej, czyli do 19 maja. W naszym kraju gra wydana zostanie w wersji z polskimi napisami.

Fable III - zmiany w wersji pecetowej | Wiadomość 2011-04-14 10:16:39 | GRY-OnLine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brakuje poziomu trudności "custom", bo nie chce aby przeciwnicy byli ultrasilni, a ja delikatny jak kurczaczek (a pewnie tryb hardcore będzie też się tym cechował), a chce żeby przeciwnik i ja mieli odpowiednio zbilansowane statystyki, a wyłączyć idiotyczne autoregeneracje i inne ciach!a XXI wieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ze sklepów wszystko, właśnie to mnie boli najbardziej, w skrzyniach znalazłem póki co młot, same karabiny, a miecze ze sklepów mam <_< Trzeba się będzie wymieniać :lol2:

 

 

denerwujące jest też, że kundel się jakby zacina. Przedtem pokazywał mi książki jako skarb, tak samo kwiaty. Teraz przestał książki pokazywać, a kwiaty sporadycznie.

Edytowane przez Black_war

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gram, ale coraz bardziej mnie ta gra odpycha, grafika kilka razy gorsza niż w Wiedźminie a wymagania znacznie większe, do tego te idiotyczne zdobywanie reputacji (wygłupy przed NPC) i elementy rodem z simsów ... rodzina, dzieci, dom i jakieś osiągnięcia w seksie grupowym ... żal, ale ja oczekiwałem ciekawej gry a nie jakiś durnych "ulepszeń".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...