Skocz do zawartości
killua

Składany zestaw i pare pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , przeczytałem masę wątków i porad ale dalej mam pare pytań do znawców tematu WC.

 

Sprzęt do zawodowania :

Obudowa : CM690

Płyta : ASUS P5Q Deluxe

CPU: E8600 (pod OC) za niedługo może jakiś 4rdzeniowiec pod OC

GPU: Powercolor 5970 z własnym blokiem wodnym(za jakis rok pewnie 2x480 albo co tam bedzie fajnego)

Może w przyszłości NB na płycie ale narazie tylko te dwa elementy

 

Wymagania najważniejsze to cisza i ciemność :) żadnych katod światełek itp cudów to ma być wydajne a nie ładne :)

 

1)Zdecydowałem już że kupię chłodnice 4x120 Phobya G-Changer i tu w zasadzie moja pewność się kończy , jakie do niej wentylatory w miare tanie ale ciche i wydajne(maja byc 4 wiec raczej takie za 90 zł odpadają) .

 

2)jaki blok na ten procesor czy jak kupie teraz jakiś a zmienie cpu na np x980 to blok będzie dalej pasował

 

3)Jaka pompka czy switech czy moze CWU np polecana grundtest 15-50 (nad cene wazniejsza jest cisza i latwosc instalacji i utrzymania - to moj 1 wc :) )

Te pompki grunda maja 3 biegi , jak się je przełącza ? można to jakimś automatem zrobic ?

 

4):) jak to wszystko połączyć tzn wiem ze sam sobie będę musiał to poukładać w obudowie ale jakies porady co do narzędzi jak ciąc wez itp. W watku zbiorczym jest malo na ten temat.

 

5)Pytanie może głupie ale jak te 4 wentylatory potem podłączyć do pradu (myslalem tez o kontrolerze jakims zewnetrznym)? Jesli wentylator ma szum 19 a mam takie 3 to ich glosnosc sie zsumuje jakos czy nie ? jaka jest slyszalna glosnoc wentylatorow ?

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad.2

Jak Core i7 to najlepszy moim zdaniem będzie Swiftech Apogee GTZ Ci7 - LGA1366

 

Ad.3

CWU = cisza, ale kłopotliwa instalacja (duża, ciężka, przejściówki, trudniejsze odpowietrzenie) oraz potrzebuje włącznika uruchamiającego ją razem z kompem (pompy są na 230V).

WC'towa - łatwość instalacji, dobre np. Laing są dość ciche (z dobrym topem i po odpowietrzeniu nawet bardzo ciche), zasilanie z zasilacza komputera.

 

Ad.5

Każde dodatkowe źródło dźwięku to +3dB (2x) od obecnego poziomu natężenia, przy założeniu że źródła są identyczne...

Teoretycznie więc mając 4 wenty masz +9dB [czyli 2*2*2x=8x] większe natężenie niż przy jednym, ale odczuwalnie to będzie ~2x głośniej.

Dołączona grafika

Edytowane przez Szopler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy CW mają jednak jedną wadę, a mianowicie są dość spore. Jeśli jednak byś taką brał to popatrz za Wilo Star-Z Nova lub Grundfos UP 15-14, poszukaj czegoś z firmy LFP (może model Erga).

 

Albo przejdź się do kogoś, kto ma Swiftecha MCP350 i posłuchaj, jak ona chodzi i czy będzie Ci odpowiadać (355 nie bierz, słychać ją dość wyraźnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, gdybym miał dużą obudowę to kupił bym sobie Ergę. Cicha i oszczędna - na minimum pobór mocy 3W na max. 9W i płynna regulacja (?)

Edytowane przez Szopler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie się zdecydowalem na MCP655 tylko nie iwem jak z poziomem słyszalności. Kupil bym tego grundfosa 15-14 ale nie wiem jak potem problem jest z wlaczaniem tego , czy da sie to jakos z zasilaczem polaczyc no i odpowietrzanie z tego co slyszalem jest problematyczne. chyba ze moze ktos pokrotce opisac jak dziala odpowietrzanie i wogole uzupelnianie wody bez reza przez trojnik ?

 

 

aha i teraz jeszcze pytanko: chce kupic chlodnice 3x140 jakie wentyle ? ma byc cicho :) (chyba ze lpeiej 3x120? cichsze sa ? )

Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wentyli, są do tego odpowiednie tematy :)

 

No wlasnie do 140ek to tych tematów mało jest i stare bardzo jak już więc może ktoś coś poradzi. Edytowane przez killua

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...