Skocz do zawartości
J.Piotr

Kryształowy Mod?

Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na taki pomysł...

Gdyby zahodować zarodki różnych kryształów na obudowie od kompa i dać im urosnąć w stężonym r-rze np cuso4, kmno4, KCL chromian i dichromian potasu etc?

Próbował ktoś to kiedyś zrobić? Mogłoby to fajnie wyglądać. Ma ktoś pomysł JAK wyhodować ten kryształ konkretnie na obudowie no i aby nie odpadł:/?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... i żeby ci obudowa się nie rozpadła. Przecież sole najszybciej powodują rdzewienie metali - jak chcesz wyhodować sobie kryształki, to rób to na nitce, nie na blasze.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale napewno zeżre mi aluminium lakierowane >.> Poza tym nie każda sól jest żrąca itp, a może to wyglądać fajnie no nie?:) Może faktycznie hodować po za, a potem poprzylepiać ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jak powiedział przedmówca na zwykłej obudowie to lichy pomysł ale wyhodować takie kryształy na obudowie z pleksi to już bardziej. Sądzę że najpierw trzeba by było zewnątrz to oszlifować na chropowato(żeby kryształy się trzymały). Ogólnie idea mi się podoba, Życzę powodzenia i nie daj sobie wmówić że to złe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze maniaklany by dal sie namowic na zamowienie takiej budy... oczywiscie za rozsadna cene ^^, lub sam sproboj zrobic ;p

Sąsiad zakupil cala obudowe z plexi, ale nie znam modelu. poszukaj po sklepach internetowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCS.pc.pl | Obudowa Sunbeam Acrylic Case UV Blue | SKLEP KOMPUTEROWY chłodzenie wodne zasilacze obudowy bloki wodne pompy

O tą Ci chodziło andrew??

tylko one są trochę małe jak na te nowe karty graf etc:/

Zestawu jeszcze nie kupiłem przez ten skok cenowy teraz:/ BTW. Do kiedy będzie trzeba czekać? do początku czerwca? końca czerwca? czy jeszcze dalej? Teraz jeszcze te powodzie i znowu skok cen do góry:(

 

Może kupię płyty i sam zrobię obudowę hmm... jakie wymiary byłyby najlepsze(pod wc jak dozbieram za rok)? no i materiał... ponoć plexi żółknie bardzo szybko. No i sklep:-) zna ktoś jakiś? Czym się obrabia akryl? Kleić czy skręcać?

Może coś z tąd?:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2730642&order=p&change_view=1

Ale boję się tego zółknięcia:/

 

http://allegro.pl/item1034194386_plexi_pleksi_pleksa_plexa_gr_6mm_bezbarwna_200x200.html

Tutaj cena jest ok.

Są jeszcze inne sklepy całkiem fajne na allegro :)

Jak rozwiązać otwieranie bocznej ścianki? i jak do środka wsadzić i zamontować płytę na płytę główną?

Wymiary myślę coś około 550mm x 550mm x 40mm

@@ratmanek ile może mniej-więcej kosztować zamówienie u maniakalnego?

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywnioskowałem że chcesz budę obłożoną kryształem więc co za różnica czy zżółknie warstwa pod spodem?? Osobiście to mnie najbardziej się podobała kryształ miedziowy (taki niebieski Dołączona grafika).Pozdro

 

http://rdzidziak.blogspot.com/2009/04/ogladamy-nowy-sprzet.html

Edytowane przez Vlrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiele widziałeś;) Trudno mi tylko zdobyć wystarczające ilości...

Myślałem bardziej o skupiskach, takich bryłkach kryształów na plexi, a nie całą w krysztale bo to bardzo trudne na całym. Zrobię bardziej kolorowo - dużo sub.

Niestety maniakalny powiedział, że nie robi obudów ATX:( Ktoś inny może robi i powie za ile?

 

Jeżeli mam już zacząć(a jestem w miarę zdecydowany;) ) to kurcze od czego zacząć?

Jak tak myślę, to nie tak łatwo zrobić obudowę...

jakie rozmiary najlepsze do kompa z wc?

Myślę, że potem dam chłodnice 3x120+1x120mm albo 2x3x120+1x120mm.

Ma ktoś gdzieś linka do jakiegoś projektu? rysunku czy coś? Nie mam pojęcia jak to posklejać etc:)

Ta z allegro z gigashitu nie ma podanych wymiarów, a na zapytanie sprzedający nie odpisuje. Ta homemade to jakiś totalny syf jak się przyjrzałem z bliska zdjęciom:/

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jak ty masz zamiar wyhodować te kryształy???

Chcesz trzymać obudowę w jakimś roztworze, przez kilka dni/miesięcy??

Projekt w teorii jest ciekawy ale z wykonaniem może być gorzej... Ciekawe czy te kryształy będą się w ogóle trzymać na tej plexi/ akrylu. Bo jeżeli miały by odpaść przy przenoszeniu obudowy to lepiej je oddzielnie wyhodować a później przykleić do obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem jak wyhodować:) Pisałem na forum chemicznym. Trzeba powbijać szpilki/igiełki w plexi żelazne/miedziane(zależy jaka sól) i rośnie. Trzymać się będzie b. mocno.Na razie projekt czeka na przypływ gotówki(ok. końca roku szkolnego - ~100zł stypendium za wyniki jednorazowe). Wtedy zakupię większe ilości soli do hodowli(teraz drobne hoduję na próbę).

 

@KoVol na pierwsze pytanie odpowiem, że na tych szpilkach. Na drugie, to albo faktycznie zanurzę poszczególne części w roztworach, albo będę kleił. Trzymać się będą. Wyhodowałem wstępnie na kawałku kamienia to trzyma mocno. Najwyżej się je podklei żywicą czy czymś;)

 

@wirion chyba nie doczytałeś wątku do końca(lenistwo?). W grę wchodzi zrobienie obudowy z plexi i na niej kryształki... to oczywiste, że normalna by zardzewiała i by ją zżarło... Poza tym troszkę jesteś pesymistyczny;) Zrobiłem kilka kryształków i są bardzo wytrzymałe.

 

Tutaj wątek o hodowli.

Chemia, Forum chemiczne :: Zobacz temat - Hodowla kryształów-> bardziej zaawansowana

Edytowane przez J.Piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pokryć kryształy jakimś przezroczystym utwardzaczem, który zapobiegnie ewentualnemu odpadnięciu kryształów.

A swoją drogą to pomyślał ktoś z Was by stworzyć budę z żywicy, tak by wyglądała jak jeden wielki bursztyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście może stone giant benchmark? Takie zielone kryształy na nim są i fajnie to wygląda;) Właśnie myślałem o czymś w ten deseń, tyle, że w różnych kolorach.

 

@Melampus

Może coś więcej powiesz o tej obudowie z zywicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Melampus

Może coś więcej powiesz o tej obudowie z żywicy?

 

Dokładnie nie wiem czego ode mnie oczekujesz?

Rzuciłem taki zamysł. :D Wielce prawdopodobne jest, że ktoś na świecie mógł już coś takiego wykombinować, ale kto wie. Zrobienie budy z bursztynów kosztowało by nie lada pieniądze. Zrobienie imitacji bursztynu chyba już niekoniecznie dużo mamony by pochłonęło. Na MDPC możecie zobaczyć budy z drewna. Na forum EVGA, ktoś ostatnio nawet robił budę z klocków Lego. Znalazł się również i taki co strzelić towera z tektury - proekologik. Te kryształy też chyba będą pro-ekologik.

Co by nie było czekam na rezultaty, bo kryształki to wielce interesujący pomysł, ale i jak przypuszczam czasochłonny. Mam tez nadzieję, że kryształy będą duże :rolleyes: (full wypas stone giant).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zakup materiałów to ok 200-300zł(same sole, a i tak nie wszystkie), hodowla bardzo trudna(w niektórych przypadkach) i czasochłonna, więc projekt na razie odłożony w terminie na bliżej nie określony. Testuję sposoby krystalizacji na mniejszej ilości materiałów, aby zobaczyć jakie efekty idzie uzyskać. O jakiej żywicy myślałeś przy zrobieniu tej obudowy z żywicy? Np. Epoksydowa się nie nadaje, a to jedyna żywica z jaką miałem kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoksydową podobno używa się w tzw. imitacjach bursztynu. Bardzo często stosuje się również żywicę poliestrową, która z kawałkami bursztynu tworzy polibern. Zmieszanie tej żywicy z pyłem bursztynowym (pewnie tańsza metoda) tworzy bernit. Obydwa materiały żywicowe rozpuszczają się podobno w acetonie, tlenku czterometylenu i benzenie. Maja część termoutwardzalną i termoplastyczną. Jak to dokładnie działa tego nie wiem. Pewnie dało by się zrobić odlew budy w jakimś gipsie, a później trzeba by to wypełnić wspomnianymi żywicami. Efekt byłby z pewnością piękny, zwłaszcza po zastosowaniu kawałków bursztynu a nie pyłu.

dobra koniec żywic bo zacząłem robić tu małego offtopa... Wracamy do kryształków. Czekam na fotki jak Ci to idzie.

Edytowane przez Melampus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie efekty mizerne. Sprawdzam jakie czynniki wpływają na konkretną krystalizację. Udało mi się uzyskać raz nieco większe kryształy(1-2cm) oraz w innym przypadku setki malutkich igiełek, co wyglądało bardzo fajnie w cieczy, ale były bardzo delikatne:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budę z plexi można zrobić w dosyć łatwy sposób. Kupujesz jakiegoś starego towera za 5zł, trochę plexy, z budy bierzesz sam stelarz, warto go trochę przeszlifować co by lepiej wyglądał i na nim montujesz dopasowane fragmenty (ścianki) z plexy. Dobrze byłoby też wywalić metalowe kieszenie na napędy i je zrobić również z plexi. Kumpel coś podobnego zrobił kiedyś i wyglądało to całkiem przyzwoicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...